Destinace

Destinace: Madagaskar

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Madagaskar patří k jedinečným místům světa. Má dlouhou geologickou historii a zajímavý způsob osídlení, což je příčinou kouzelné přírody tohoto ostrova. Klima v jednotlivých částech ostrova je pozorohudné, fauna a flora je unikátní. Na Madagaskaru najdeme neobyčejnou diverzitu všeho živého. Kromě toho, že se setkáte s výjimečnou přírodou, stanete se svědky nekonečných bílých písečných pláží a lagun s tyrkysově modrou vodou. Madagaskar je ráj na zemi.

Počasí:

Na Madagaskaru je tropické podnebí. Průměrné teploty v létě u pobřeží jsou většinou kolem 30°C a ve střední části ostrova 25°C. V horách a ve vyšších polohách může teplota v zimě klesnou až na 10°C. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky.
Na ostrově jsou v období dešťů vydatné srážky, žádné z nich však nedosáhnou na jižní část ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť.

léto: od listopadu do dubna
zima: od května do října a léto
období dešťů: teplé období dešťů od ledna do března
období sucha:  od května do října, většinou je toto období příjemné zejména v horách 

Kdy nejlépe jet:

Na Madagaskar je vhodné se vypravit mimo období dešťů, čili měli byste se vyhnout měsícům leden,únor, březen. Nejvíce se doporučuje období sucha, čili květen až říjen.

Časový posun oproti ČR:

při letním čase +1, při zimním čase:+2 hod

Očkování: 

Žádné očkování na Madagaskar povinné není, přesto se doporučuje očkování proti  břišnímu tyfu a žloutence typu A, při delším pobytu i očkování proti žloutence typu B.

Měna: 

malgašský ariary (MGA)
aktuální kurz: 1CZK = 645,70 MGF ( ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: Standardně je v zemi napětí 220 Výjimečně se může vyskytovat pouze 110
Voda a jídlo: Vodu je lepší nepít z kohoutku, ovoce a zeleninu je nutné před konzumací pečlivě omývat příp. loupat, měli byste se vyvarovat ledu v nápojích i zmrzlině z pouličního prodeje. 

Zajímavosti: 

Měna malgašský ariary  je jednou ze dvou měn na celém světě, které nepoužívá desítkovou soustavu. Jeden ariary se skládá z 5 iraimbilanja.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro vstup na území Madagaskaru víza. Vstupní víza na 30 dní lze získat při příletu na letiště.

Důležité kontakty:

Zastoupení ČR v zemi:

Velvyslanectví České republiky v Etiopii
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289
Addis Ababa, P.O.Box 3108

Zastoupení země v ČR:
oficiálně v Moskvě

Velvyslanectví Madagaskarské republiky
Kursovoy per. 5, Moscow, 119034

konzulát ve Vídni:
Generalkonsulat der Demokratische Republic Madagascar
Pötzleinsdorferstr. 94–96, A – 1184 Wien, Austria
fax.: +43(1)4781522-20, tel: +43(1)4791273
e-mail: 
konsulat.madagaskar@vienna.at)

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.