Destinace

Destinace: Filipíny

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Filipíny, oficiálně známé jako Filipínská republika, jsou ostrovním státem v jihovýchodní Asii, jehož hlavním městem je Manila. Rozkládají se na 7107 ostrovech v západním Tichém oceánu. Filipíny, dříve španělská a posléze americká kolonie, jsou jednou ze dvou převážně katolických zemí v Asii (druhou je Východní Timor). Existuje zde množství menšinových náboženských skupin vyznávajících islám, buddhismus, hinduismus a další víry. Na filipínských ostrovech lze nalézt i četná etnika a kultury.

Počasí:

Filipíny leží v tropickém pásmu a proto se připravte na teplé a vlhké podnebí. Průměrná roční teplota je 26 °C. Počasí na Filipínách by se dalo rozdělit do 3 ročních období:
Léto – teplé období od března do května, nejteplejší měsíc v roce je květen, kdy teploty v údolích mohou stoupnout až ke 38 °C.
Období dešťů – od června do listopadu, do oblasti proudí monzuny způsobující často tajfuny.
Zima – chladné období od prosince do února,  nejchladnějším měsícem je leden.

Kdy nejlépe jet:

Obecně platí, že téměř kdykoliv, kromě Velikonoc a Vánočních svátků, kdy se ceny ztrojnásobí a všude je spousta lidí. Pokud svou cestu můžete časově naplánovat, doporučujeme vyrazit mezi listopadem a březnem, kdy je počasí ideální pro cestování (není takové horko a vlhko, minimálně prší a je menší opar).

Časový posun oproti ČR:

+ 7 hodin oproti středoevropskému času (CET).

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti této nemoci (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, tetanus, meningitida, cholera, záškrt, vzteklina, japonká encefalita. Riziko malárie je v turistických oblastech Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relativně malé, profylaxe antimalariky je na individuálním zvážení každého cestovatele.

Malárie: vyskytuje se na celých Filipínách s výjimkou okolí Manily a ostrova Cebu a Boracay. V suchém období turistické sezóny však preventivní užívání antimalarické chemoprofylaxe není nutné.

Měna:

Filipínské peso (PHP)
aktuální kurz: 100 PHP = 52,62 CZK (k 9.12.2015)
Doporučujeme vzít si sebou am. dolary, které jsou snadno směnitelné (doporučujeme měnit v oficiálních bankách).

Upozornění:

V září naše ministerstvo zahraničí pravidelně varuje cestovatele cestující na Filipíny před tajfuny. Pokud do země cestujete právě v tuto dobu, je potřeba pravidelně sledovat zprávy o počasí a případně přizpůsobit plány aktuální situaci.

Zajímavosti:

  • Oblíbenou zábavou místních obyvatel jsou kohoutí zápasy.
  • Pražské jezulátko je na Filipínách ctěnou náboženskou ikonou známou jako Santo Niño.
  • Na velikonoce se na Luzonu poblíž Manily nechávají domorodci dobrovolně zaživa ukřižovávat, někteří to absolvovali i několikrát

Vízová povinnost:

Vízová povinnost byla zrušena při pobytu do 21 dnů. Pro vstup se vyžaduje platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců nad předpokládanou dobu pobytu na Filipínách, a zpáteční letenka, event. letenka do další destinace. Bez zpáteční, event. navazující letenky, nebudou cestující do země vpuštěni.
Při turistických cestách nad 3 týdny či cestách za jiným účelem je třeba požádat o vízum na Velvyslanectví Filipín v Praze - naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

 

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Filipínské republiky v ČR
Senovážné náměstí 8, 110 00 Praha 1

Telefon 224 216 397, 224 216 385
Fax 224 216 390
E-mail praguepe@gmail.com
Web: www.praguepe.cz
Vedoucí úřadu J.E. pí. Evelyn AUSTRIA-GARCIA
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 09.00 – 17.00 /Po-Pá/


Velvyslanectví ČR v Manile
Rufino Pacific Tower, 30th floor, Ayala Avenue
Makati City, Manila
Telefon: +63-2-8111155, +63-2-8111156
Fax: +63-2-8111020
Email: manila@embassy.mzv.cz
www.mzv.cz/manila

Říkají o nás

„Vždycky jsme byli při našich exotických destinacích spokojeni s JEDU.cz. Martin Zíka nám poradil jak výhodně objednat letenky, víza i hotely – služby jsou komplexní.“
„Vždycky jsme byli při našich exotických destinacích spokojeni s JEDU.cz. Martin Zíka nám poradil jak výhodně objednat letenky, víza i hotely – služby jsou komplexní.“
– Doc. MUDr. Tomáš Honěk, CSc.
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.