Do nitra And – Argentina, Chile a Bolívie

Zeptat se nebo rezervovat 17denní cesta po tom nejlepším z Jižní Ameriky – Buenos Aires – Salta – El Cafayate – San Antonio de los Cobres – Jujuy – San Pedro de Atacama – Salar de Uyuni – Uyuni – Potosí – Sucre – Tarabuco – El Funte de Samaipata – Santa Cruz

cesta se uskuteční při minimální počtu 8 účastníků

El Cafayete El Cafayete El Tatio El Tatio La Boca La Recoleta Laguna verde Laguna verde Licancabur Měsíční údolí Purmamarca San Antonio de los Cobres Měsíční údolí San Pedro de Atacama Altiplana Altiplana Chile – Poušť Atacama

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den:  Praha

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den:  Buenos Aires

Dopoledne přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu a po krátkém odpočinku prohlídka centra města s hlavním náměstím Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálou a Prezidentským palácem Casa Rosada. Procházka po nejširší ulici světa Avenida 9 de Julio se symbolem města Obeliskem republiky. Návštěva bohémské čtvrti San Telmo a čtvrti La Boca s pestrobarevnými domky a domácím klubem Diega Maradony, návštěva hrobky Evity Perón na impozantním hřbitově La Recoleta.

3. den: Salta

Ráno odlet na severozápad Argentiny do města Salta. Nadmořská výška pouhých 1100 m.n.m. mu dává příjemné klima, které doplňuje nádherná koloniální architektura. Až se ubytujeme, prohlédneme si koloniální centrum města a také vyjedeme lanovkou na vyhlídku nad centrem města.

4. den: Salta – San Antonio de los Cobres

Největší atrakcí celého regionu je bezesporu jízda „vlakem do nebes“. Unikátní trasa vede ze Salty přes vesnici San Antonio de los Cobres až na viadukt La Polvorilla v nadmořské výšce 4200 m.n.m. Během celého dne vlak urazí 217 km přes 29 mostů a 13 viaduktů. Během cesty vlak staví v malých vesničkách po trase. Protože rychlost vlaku je v průměru 35km/hodinu, mají pasažéři dostatek času užívat si nádherné výhledy.

5. den: El Cafayate

Dnes nás čeká celodenní výlet do městečka El Cafayate. Ráno se vydáme směrem na jih k malému koloniálnímu městečku El Cafayate, které si zachovalo svoji poklidnou atmosféru a je také vyhlášené vinařstvím. Pěstuje se zde unikátní argentinská odrůda bílého vína – Torrontes. Nevynecháme návštěvu místního vinařství a ochutnávku zdejšího vína. Po cestě na jih budeme projíždět soutěskou Quebrade del Río Las Conchas a Cafayate. Tyto skalní útvary oplývají variacemi červené barvy a především během západu slunce se kouzelně barví. Navečer návrat do Salty.

6. den: San Pedro de Atacama

Brzy ráno se vydáme na přejezd And směrem do Chile. Vyrazíme na sever od Salty přes město Jujuy a poté začneme stoupat do andských hřebenů. Projedeme vesnicí Purmamarca, v blízkosti které se nachází stejnojmenná Quebrada de Purmamarca. Minerály v horninách zde vytvářejí bohatou paletu červené barvy. Nejznámější kopec se nazývá „hora sedmi barev“. Z Purmamarca cesta začíná stoupat až do výšky 4800 m.n.m, kde překonáme průsmyk a začneme klesat k solnému ložisku „Salinas Grandes“. Navečer dorazíme do městečka San Pedro de Atacama.

7. den: Altiplano, Měsíční údolí

Brzy ráno vyrazíme pozorovat El Tatio – nejvýše položené gejzíry na světě nacházející se ve výšce 4300 m a tryskající do výše 30 m. Po snídani koupel v termálních pramenech. S prvními slunečními paprsky budeme obdivovat majestátné gejzíry s jasným azurovým pozadím náhorní plošiny – Altiplana. Při zpáteční cestě můžeme pozorovat místní Altiplano s typickou florou a faunou – lišky, lamy a vikuně. Zastávka u pramenů Puritama, kde termální vody omývají skaliska a vytvářejí tak malé vodopády ve výšce 3500 m. Po odpoledním odpočinku návštěva Měsíčního údolí (Valle de la Luna) ve výšce 2500 m, kde zastavíme na několika vyhlídkách s překrásnou scenérií při západu slunce.

8.-9. den: Altiplano

Brzy ráno vyrazíme směrem k bolivijským hranicím kolem vulkánu Licancabur (5390 m.n.m.). Tento vulkán se majestátně tyčí nad San Pedrem a okolím. Během následujících dvou dnů spatříte nezapomenutelné krásy Altiplana. Pro tuto oblast And, kde spadnou jen minimální srážky, jsou typické laguny, které se barví podle obsažených minerálů (Laguna Verde, Laguna Colorada, Laguna Cachi..). Tyto jezera jsou osídlena vzácnými druhy plameňáků – Jamesovi a také bežnými druhy – andskými a chilskými. Tisíce ptáků přes noc zamrzají na hladině lagun a každé ráno čekají na první sluneční paprsky. Během cesty budeme moci spatřit i bizarní skalní a písečné útvary, frekventované horké prameny a mnoho vulkánů s neuvěřitelně pravidelnými kónickými tvary. Vzduch je v této nadmořské výšce (2500-4500 m.n.m.) průzračně čistý a teploty mohou padat k bodu mrazu.

10. den:  Salar Uyuni

Poslední den tohoto úžasného výletu nás čeká největší solné naleziště světa – Salar Uyuni. Na ploše větší než 20 tis. km2 se rozkládá vyschlé solné ložisko, uprostřed kterého jsou skalnaté ostrovy porostlé kaktusy. Navštívíme ten nejznámější z nich – Isla Pescado. Poté budeme pokračovat napříč Salarem k městu Uyuni. Po krátké zastávce se vydáme na poslední část cesty do Potosí. Příjezd navečer a nocleh.

11. den:  Potosí

Město Potosí je se svým historickým centrem zařazeno na seznam památek UNESCO a patří mezi nejstarší španělská koloniální města Ameriky. Proslavilo se především těžbou stříbra, které po staletí financovalo španělské království. Proto nejprve vyrazíme na exkurzi do stříbrných dolů provrtávajících kopec Cerro Rico nad městem. Jedinečná příležitost spatřit těžební metody, které se nezměnily od dob španělské kolonizace. Odpoledne navštívíme proslavenou mincovnu Casa de la Moneda a kostel San Francisco.

12. den: Potosí, Sucre

Dopoledne budeme mít čas k prohlídce dalších zajímavostí centra – bohatě zdobené kostely, tržiště a především každodenní život na ulicích. Odpoledne se přesuneme do Sucre – hlavního města Bolívie, které je také na seznamu UNESCO. Díky své koloniální architektuře a příjemnému klimatu je Sucre považováno za nejkrásnější město Bolívie.

13. den: Tarabuco, Sucre

Tento den se nám naskytne jedinečná příležitost vidět místní trh v Tarabucu, který se koná pouze v neděli a kde se scházejí místní obyvatelé z okolí. Prodává se zde vše od zeleniny přes rukodělné výrobky až po koku. Odpoledne návrat do Sucre.

14. den:  Santa Cruz

Po snídani si prohlédneme centrum s hlavním náměstím Plaza 25 de Mayo s katedrálou a palácem Casa de la Libertad, kde byla Simonem Bolivarem vyhlášena nezávislost republiky. Další zajímavostí je etnografické muzeum textilií a klášter La Recoleta. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Santa Cruz, největšího a nejbohatšího města země. Santa Cruz je hlavním městem stejnojmenné provincie, která leží v nížinaté východní části země.

15. den: Santa Cruz

Ráno vyrazíme jihozápadním směrem ze Santa Cruz zpět do hornaté oblasti. Navštívíme tajuplný skalní útvar El Fuente de Samaipata, o jehož původu existují mnohé teorie. Od roku 1998 je tato památka také na seznamu UNESCO. Dále si prohlédneme městečko Samaipata a zpáteční cesta do Santa Cruz nám nabídne nádherné přírodní scenérie a možnost koupání u vodopádů Las Cuevas.

16. den:  Odlet do Evropy

Dopoledne volno, následuje transfer na mezinárodní letiště a odlet do Evropy s přestupem.

17. den:  Přílet

Přílet do Prahy.

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
117 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Buenos Aires/Santa Cruz – Praha s přestupy
 • letištní taxy
 • vnitrostátní přelety Buenos Aires – Salta/Sucre – Santa Cruz
 • pozemní dopravu a transfery
 • 15x ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • výše uvedený program
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • odletovou taxu v Santa Cruz (24 USD),
 • komplexní cestovní pojištění
 • fakultativní výlety a spropitné

Argentina

Úvod: 

Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. Název země pochází z latinského výrazu pro stříbro. Argentina je rozlehlou zemí, která se rozkládá od Ohňové země přes Patagonii až k hranicím Amazonie. Většinu území tvoří pampy, deštné pralesy, vodopády, jezera a sněhem pokryté vrcholky And. Centrem dění je metropole Buenos Aires. Oblíbený nápoj zdejších obyvatel je jihoamerické „mate“ a oblíbeným sportem argentinců je rozhodně fotbal.

Počasí:

V Argentině se můžete setkat hned s několika typy podnebí. Většina území však spadá do mírného klimatického pásu. Průměrné teploty v lednu se pohybují okolo 24°C a červencové okolo 10°C. 

léto: od prosince do února
zima: 
červen až srpen
období dešťů: letní období 
sucha: zimní období 

Kdy nejlépe jet:

Záleží na oblasti, kterou si vyberete, pokud se chcete vydat do oblasti Patagonie, nejlepší roční období bude léto, prosinec až únor. Pro ty, kdo milují  lyžování a chtěji se vypravit do And, začíná sezóna v červnu a končí v září. 

Časový posun oproti ČR:

V zimě je tu o 3 hodiny méně oproti GMT, v létě o 5 hodin méně. 

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus

Měna: 

argentinské peso (ARS), aktuální kurz 1ARS=4,5Kč (ke dni 19.7.)

Upozornění:

Argentina je jednou z nejbezpečnějších zemí Jižní Ameriky. I přesto se nedoporučuje navštěvovat chudinské a odlehlé čtvrti.
Předvolba při mezinárodních hovorech do Argentiny je : 54

Zajímavosti:

Říká se, že Argentina je národ masožravců. Zdejší specialitou je hovězí maso, konkrétně pak maso na roštu, které je k dostání kdekoli. Pokud si objednáte parilla mixta máte možnost ochutnat ty nejlepší kousky. Jídlo v restauraci většinou začíná kouskem uzeniny (chorizo), dále pokračuje jelítkem (moricilla) a až nakonec přijde na řadu hovězí maso.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Argentiny víza při pobytu max do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze
Panská 6, 1. patro, konzulární oddělení
úřední hodiny po-pá: 9:00-15:00
tel: 22421 2448/9
fax: 2224 1246
e-mail: embargen@gmail.com 

 

Velvyslanectví ČR v Argentině (Embajada de la República Checa)
Adresa: Villanueva 1356, 2. a 3. patro , Belgrano , 1426 
Tel.: 00541-7770383, 777 1829, 777 0435
Fax: 00541-771 0075 

Bolívie

Úvod: 

Bolívie je nejvýše položená a nejizolovanější ze všech zemí amerického kontinentu. Najdeme zde vrcholky And, nespočetné kopce a údolí, lesy a savany. Rozlišné klimatické a geografické zóny mají za následek, že se zde vyskytují zasněžené vrcholky hor i deštné pralesy. Více než polovina obyvatelstva je indiánského původu a stále zde udržují starodávné tradice, které jsou spojeny s mnoha rituály. Největšími městy jsou La Paz, El Alto, Santa Cruz de la Sierra a Cochabamba. Hlavní města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným hlavním městům světa.

Počasí:

Počasí v Bolívie je mírné, s teplými dny a chladnými noci. Léta jsou teplá, ale deštivá, prší tu většinou každý den, zejména odpoledne. Průměrné roční teploty dosahují 20°C.

léto: od května do října
zima: od listopadu do dubna
období dešťů: letní období
sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Pro turisty je nejvhodnější dobou na cestování duben-listopad.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hod v době letního času, -5 hod v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

bolivijský boliviano(BOB), aktuální kurs: 1BOB=3,58Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220V

Bolívie je zemí s poměrně vysokou pouliční kriminalitou v určitých oblastech. Vlastní opatrností předcházejte krádežím. Není vhodné cestovat po zemi nebo se pohybovat po městě v noci a chodit do odlehlých čtvrtí.

Zajímavosti:

Od svého vzniku ztratila Bolívie asi třetinu území. Nejhůře nesou Bolivijci ztrátu přístupu k moři, nikdy se s touto ztrátou nesmířili. Každoročně 23. března se slaví Den moře (El día del Mar) na památku ztráty území, o které přišla před 133 lety ve válce s Chile. 

Důležité kontakty: 

Honorární konzulát České republiky v Bolívii
Calle Covendo No. 1, Villa Fatima, La Paz
tel: 00591-2-2210112
e-mail: llapaz@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví Bolívie v Rakousku
Waaggasse 10/4, A-1040 Vienna
tel: 00431-587 46 75
e-mail: embolaustria@of-viena.at

Chile

Úvod: 

Chile je přímořský stát protáhlého tvaru ležící v jihozápadní části jižní Ameriky při pobřeží Tichého oceánu. Svou délkou přes 4000 km se táhne přes polovinu kontinentu. Hlavním městem je Santiago de Chile a úředním jazykem je španělština. Pod chilskou správu spadá i několik ostrovů, především Velikonoční ostrov. Na východní hranici státu se táhne velehorské pásmo And, které je tvořené velkým množstvím vyhaslých i činných sopek. Střední část země je nejlidnatější, najdeme zde i hlavní město, na sever od něj se rozkládá poušť Atacama. V jižní části leží nejjižněji město světa Punta Arenas.

Počasí:

Protáhlá délka Chile je hlavním důvodem, proč se tu setkáme s několika typy podnebí. Čím jižněji se nacházíme, tím chladněji bude. Průměrné teploty v létě jsou kolem 22°C a v zimě cca 12°C.

léto: od prosince do května
zima: od června do září
období dešťů: od května do srpna
sucha: od prosince do května

Kdy nejlépe jet:

sever Chile – kdykoliv, nejlepší listopad
střední Chile – od září do února
jižní Chile- od prosince do března

Časový posun oproti ČR:

-6 hodin při letním čase, -4 hodiny při zimním čase

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

chilské peso (CLP), aktuální kurs: 1Kč=28,287CLP (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Jízda na silnicích: Standardní vpravo
Elektřina: Soustava 220 V / 60 Hz.
Bezpečnost: Chile je na jihoamerické poměry bezpečnou zemí. Přesto se raději nedoporučuje navštěvovat např. chudé čtvrti Santiaga.

Zajímavosti:

Gejzírové pole El Tatio ležící vysoko v chilských horách je označováno jako jedno z nejvýše položených gejzírových polích na světě. Voda, která má teplotu až  85 °C, vystřikuje do výšky až deseti metrů. K tomuto jevu dochází kontaktem studené podzemní vody s horkými horninami geotermální pánve.

Vízová povinnost:

Vízová povinnost byla při pobytu do 90dnů zrušena.

Důležité kontakty:

zastoupení v ČR:

Ú Chilské republiky
U Vorlíků 4/623, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 315 064, 224 313 176
fax: 224 316 069
úřední hodiny: 09:00 – 13:00

zastoupení ČR v zahraničí:

Embajada de la República Checa
Av. El Golf 254, Las Condes Santiago de Chile, Chile
poštovní adresa: Casilla 217-10, Santiago de Chile, Chile
tel.: 00562/2321066,2311910
fax: 00562/2320707

Říkají o nás

„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějšíc...“ (více)
„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějších destinací. Plánování cesty probíhá vždy formou oboustranného dialogu a výměny informací. Doporučení JEDU.cz nám pomohlo vypracovat optimální itinerář připravované cesty a zajistit kvalitní služby, počínaje vyřízením víz, letenek, ubytování a konče zajištěním tlumočnických služeb.“
– RNDr. Petr Šimek, CSc.
Biologické centrum AV ČR, v.v.i., České Budějovice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.