Argentina – Uruguay – Brazílie – Paraguay

Zeptat se nebo rezervovat 14 dní/11 nocí. Ucelená kombinace tří zemí, poznáte život na pampě, vodopády Iguacu, uvidíte argentinské tango, uruguayské candombé i brazilskou sambu...

Zájezd se uskutečňuje od počtu osob 16.

Vodopády Iguazu Buenos Aires Buenos Aires - Casa Rosada Buenos Aires - tango Colonia del Sacramento Colonia del Sacramento Montevideo Pampa - lama Vikuňa Rio de Janeiro

Délka zájezdu: 14dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Rio de Janeira.

2. den: BUENOS AIRES

Přílet do Bue¬nos Aires, transfer do hotelu, ubyto¬vá¬ní. Prohlídka města – hlavní náměstí Plaza de Mayo včetně prezidentského paláce Casa Rosada, Metropolitní katedrála, projdete Avenida 9 de Julio ke slavnému obelisku. V aristokratické čtvrti zvané Recoleta se nachází kostel Pany Marie ze sloupu a je druhým nejstarším chrámem ve městě. Historcká čtvrť San Telmo, procházka do pitoreskní a pestrobarevné čtvrti La Boca, věhlasné operní divadlo Colón. Možnost posezení nad pravým argentinským šťavnatým steakem se sklenkou červeného vína. Nocleh v Buenos Aires.

3. den: BUENOS AIRES

Ranní výlet do delty řeky Paraná, která se nachází jen několik kilometrů od metropole Buenos Aires. Díky tomu je toto místo oblíbeným místem pro trávení víkendů místních obyvatel. Pestré chatky různých stylů jsou rozsety po okolí stejně jako malebné hospůdky. Odpoledne volno k návštěvě četných muzeí či toulkám po centru Buenos Aires. Večer návštěva představení tanga s večeří, kde se snoubí taneční umění s luxusem a elegancí. Nocleh v Buenos Aires.

4. den: BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO

Transfer do přístavu v Buenos Aires. Plavba lodí do uruguayského Colonia del Sacramento. Prohlídka města, které se pyšní zápisem v listině UNESCO díky své překrásné historické čtvrti, kterou si prohlédnete. Ve městě je množství dlážděných ulic, starobylých náměstí, luceren, automobilových veteránů atd. Uruguayci jsou na toto město velmi hrdí. Přejezd do Montevidea, ubytování a nocleh.

5. den: PUNTA DEL ESTE – MONTEVIDEO

Celodenní výlet do nejznámějšího uruguayského letoviska Punta del Este, které leží v jihovýchodní části Uruguaye. Punta del Este je synonymem pro dobrý vkus, honoraci a mondénní život. Zajímavostí je i maják, na který lze vystoupat po točitých schodech, a kdy křišťálové panely, které jsou součástí jeho osvětlovacího systému, byly přivezeny až z Francie. Zhruba o 13 kilometrů dál leží budova s názvem Casapueblo, která byla postavena dle návrhu uruguayského umělce Carlose Páeze Vilarórem. Původně jej využíval jako letní rezidenci a dílnu, zde také strávil poslední dny svého života. Nyní se zde nachází kavárna, umělecká galerie a hotel, který se honosí překrásným výhledem do okolí. Návrat do Montevidea, nocleh.

6. den: MONTEVIDEO

Prohlídka hlavního města Uruguaye. Staré centrum je plné koloniálních budov, půvabných zákoutí, útulných kaváren a restaurací, které se snoubí s moderní architekturou bank, uměleckých galerií a správních úřadů. Noční život se odehrává v mnoha klubech a mnohdy končí až za svítání. Kromě jiného uvidíte Palacio Legislativo, Světové obchodní centrum tvořeno ze tří věží, divadlo Solís, které je nejstarším uruguayským divadlem z roku 1856. Dále projdete přesl Plaza de Indipendencia, zastavíte se u Palacio Salvo původně sloužící jako hotel. Ve městě je také několik nádherných parků, které tvoří oázu klidu v jinak rušné metropoli. U parku Batll je trojboký žulový obelisk vysoký 40 metrů. Na každé jeho straně je bronzová socha, kdy jedna představuje „zákon“, další „svobodu“ a poslední „moc“. Metropoliltní katedrála byla vysvěcena v roce 1804, původně zde stával menší cihlový kostel. Nocleh v Montevideu.

7. den: MONTEVIDEO – BUENOS AIRES – FOZ DO IGUACU

Transfer do přístavu v Montevideu. Plavba lodí do Buenos Aires. Odtud transfer na letiště a přelet do Iguacu. Po vyřízení celních a pasových formalit přejezd na brazilskou stranu. Nocleh ve Foz do Iguacu.

8. den: VODOPÁDY IGUACU

Prohlídka vodopádů z argentinské strany včetně vyhlídky na „Ďáblův chřtán“. Iguacu Park je tropický deštný prales, který byl prohlášen za světové kulturní dědictví UNESCO, je to jedna z největších zalesněných rezervací v Jižní Americe. Odpoledne prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m v tzv. Ďáblově chřtánu. Majestátní hřmící vodopády, působivá vodní mlha protkaná nesčetnými duhami a kouzelná scenerie okolní přírody, to jsou vodopády Iguacu. Nocleh ve Foz do Iguacu.

9. den: CIUDAD DEL ESTE

Výlet do nedalekého paraguayského městečka Ciudad del Este, které je druhým největším městem v Paraguay a honosí se nelichotivým přívlastkem jako nejzkorumpovanější město Jižní Ameriky. Mimochodem, Paraguay je jednou ze 23 zemí světa, která oficiálně diplomaticky uznává Tchaj-wan. Ve městě je proto hodně mešit a buddhistických chrámů. Možnost levného nákupu suvenýrů na místním tržišti. Návrat do Brazílie. Nocleh ve Foz do Iguacu.

10. den: IGUACU – RIO DE JANEIRO

Transfer na letiště ve Foz do Iguacu, odlet do Rio de Janeira. Odpoledne individuální volno, možnost koupání a relaxace na nejznámější brazilské pláži Copacabana. Západ slunce můžete pozorovat s nejoblíbenějším brazilským koktejlem Caipirinha. Nocleh v Rio de Janeiro.

11. den: RIO DE JANEIRO

Po jízdě autokarem kolem jezera Rodrigo de Freitas na úpatí hory Corcovado pokračujete pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista spasitele (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Následovat bude odjezd autokarem k druhému symbolu Rio de Janeira k Cukrové homoli. První kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca. Zde je možné ochutnat v ovocném baru místní specialitu – zmrzlinu z plodu Açaí, což jsou bobule rostoucí na palmách v oblasti Paraná a Amazonie. Další kabinkovou lanovkou vyjedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na jedno z nejhezčích měst světa. Nocleh v Rio de Janeiru.

12. den: ODLET Z RIO DE JANEIRA

Dopoledne individuální volno, které můžete využít k nákupu suvenýrů a především exkluzivní brazilské kávy. Odpoledne transfer na letiště, odlet z Rio de Janeira do Prahy.

13. den: PŘÍLET DO PRAHY

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Aktuálně nejsou vypsány žádné termíny tohoto zájezdu, ale máte-li o něj zájem, napište nám prosím a my zjistíme aktuální dostupnost.

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
14
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
97 990 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Rio de Janeiro (s přestupem), Rio de Janeiro – Buenos Aires, Buenos Aires – Puerto Iguazú, Foz do Iguacu – Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Praha (s přestupem)
 • 10 noclehů v 3* hotelech během okruhu
 • 10 snídaní, 1 večeře
 • veškeré autobusové transfery během okruhu
 • služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 16 osob)
 • služby místních průvodců po trase
 • asistenci partnerských CK z Argentiny, Uruguaye a Brazílie
 • vstupné a prohlídky dle programu

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • spropitné
 • fakultativní výlety a vstupy mimo program
 • cestovní pojištění

Argentina

Úvod: 

Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. Název země pochází z latinského výrazu pro stříbro. Argentina je rozlehlou zemí, která se rozkládá od Ohňové země přes Patagonii až k hranicím Amazonie. Většinu území tvoří pampy, deštné pralesy, vodopády, jezera a sněhem pokryté vrcholky And. Centrem dění je metropole Buenos Aires. Oblíbený nápoj zdejších obyvatel je jihoamerické „mate“ a oblíbeným sportem argentinců je rozhodně fotbal.

Počasí:

V Argentině se můžete setkat hned s několika typy podnebí. Většina území však spadá do mírného klimatického pásu. Průměrné teploty v lednu se pohybují okolo 24°C a červencové okolo 10°C. 

léto: od prosince do února
zima: 
červen až srpen
období dešťů: letní období 
sucha: zimní období 

Kdy nejlépe jet:

Záleží na oblasti, kterou si vyberete, pokud se chcete vydat do oblasti Patagonie, nejlepší roční období bude léto, prosinec až únor. Pro ty, kdo milují  lyžování a chtěji se vypravit do And, začíná sezóna v červnu a končí v září. 

Časový posun oproti ČR:

V zimě je tu o 3 hodiny méně oproti GMT, v létě o 5 hodin méně. 

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus

Měna: 

argentinské peso (ARS), aktuální kurz 1ARS=4,5Kč (ke dni 19.7.)

Upozornění:

Argentina je jednou z nejbezpečnějších zemí Jižní Ameriky. I přesto se nedoporučuje navštěvovat chudinské a odlehlé čtvrti.
Předvolba při mezinárodních hovorech do Argentiny je : 54

Zajímavosti:

Říká se, že Argentina je národ masožravců. Zdejší specialitou je hovězí maso, konkrétně pak maso na roštu, které je k dostání kdekoli. Pokud si objednáte parilla mixta máte možnost ochutnat ty nejlepší kousky. Jídlo v restauraci většinou začíná kouskem uzeniny (chorizo), dále pokračuje jelítkem (moricilla) a až nakonec přijde na řadu hovězí maso.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Argentiny víza při pobytu max do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze
Panská 6, 1. patro, konzulární oddělení
úřední hodiny po-pá: 9:00-15:00
tel: 22421 2448/9
fax: 2224 1246
e-mail: embargen@gmail.com 

 

Velvyslanectví ČR v Argentině (Embajada de la República Checa)
Adresa: Villanueva 1356, 2. a 3. patro , Belgrano , 1426 
Tel.: 00541-7770383, 777 1829, 777 0435
Fax: 00541-771 0075 

Brazílie

Úvod: 

Brazílie je největší zemí Jižní Ameriky, sousedí se všemi jejími státy kromě Chile a Ekvádoru. Brazílie je největší stát v Latinské Americe, jehož území zaujímá východního pobřeží a pokračuje dál přes amazonské pralesy až k vrcholkům And. Brazílie turistům nabízí mnoho možností, zdolávat vrcholky hor, brodit se houštinami pralesů nebo odpočívat u krásného moře na sluncem prohřátém písku. Úředním jazykem je portugalština.

Počasí:

Můžeme se zde setkat z různorodými klimatickými podmínkami, obecně lze zdejší klima označit jako tropické na severu a subtropické na jihu. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 22°C. 

léto: Léto je prosince do února. Teploty dosahují 30°C.
zima: Zima v Brazílii trvá od června do srpna, nejchladnější jsou především jižních oblasti. Průměrné teploty se pohybují mezi 15 a 20°C.
období dešťů: říjen-únor
období sucha: březen-září

Kdy nejlépe jet: 

Nejlepší doba k návštěvě je od prosince do února. Jedinou nevýhodou je, že v tomto období začínají brazilské prázdniny.

Časový posun oproti ČR: 

-5 v době letního času (příp.-4), -3 v době zimního času (příp.-4)

Očkování: 

Doporučená očkování: žlutá zimnice-pro osoby starší 9-ti měsíců, žloutenka A + B, břišní tyfus,

Měna: 

brazilský real (BRL), aktuální kurs: 1BRL=6,60 Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: většinou 110 nebo 120 V
Voda: Voda z kohoutku je sice nezávadná, ale lehce chlorovaná, proto je lepší kupovat vodu balenou.

Zajímavosti:

Brazílie je země mnoha vůní cí vod a chutí. Typickým brazilským nápojem je " Caipirinha", drink z třtinové pálenky Cachaca, třtinového cukru a rozsekaných limetek, který zaručeně v lété osvěží. Jméno Caipirinha vzniklo zdrobnělinou slova caipira, což je po přeložení z portugalštiny venkovan.

Velvyslanectví Brazilské federativní republiky v ČR (Ambasáda)
Adresa: Panská 5 , Praha 1 , 110 00 
Kontakt: Tel.: 224 321 910, 224 324 965
Fax: 224 312 90chebrem@mbox.vol.cz 
Provozní hodiny úřadu: 09.00 – 17.00 /Po-Pá/

Velvyslanectví České republiky v Brazílii

Embaixada da República Tcheca
SHIS QI 9, Conjunto 16, Casa 3
Lago Sul
Brasília DF
CEP 71625-160
Tel.:005561/32427785      
Email: brasilia@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/brasilia

  

Uruguay

Úvod: 

Uruguay je druhý nejmenší stát v Jižní Americe. Sousedí s Brazílií a s Argentinou, od které je oddělen řekou Uruguay, podle níž se tato země jmenuje. Téměř polovina obyvatelstva Uruguaye žije v hlavním a největším architektonickém městě – Montevideo. Uruguay je politicky a ekonomicky stabilní a patří k nejvyspělejším jihoamerickým zemím. 

Počasí:

Klima v Uruguai je subtropické s výraznými změnami v počasí během roku. Mezi červnem a srpnem se teploty pohybují mezi 6 a 15°C, v létě okolo 28°C. Srážky nejsou příliš časté, ale objevují se v průběhu celého roku.

léto: prosinec až březen
zima: červen až srpen
období sucha/dešťů: Období dešťů trvá od března do června a období sucha Uruguay nemá.

Kdy nejlépe jet:

Vhodná doba pro návštěvu Uruguay je naše zima, čili od prosince do března. V tomto období zde jsou velmi příjemné letní teploty.

Časový posun oproti ČR: 

-5 hodin v letním čase,-4 hodiny v zimním čase

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování:
žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

Uruguayské peso (UYP), aktuální kurs: 1UYP=0,9CZK (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: Napětí a frekvence je 220V

Zajímavosti:

Colonia je koloniální přístav založený Portugalci v roce 1680, který ukrývá působivé historické jádro portugalských, španělských a post-koloniálních architektonických prvků. V místním námořním muzeu je vystaven vrak Graf Spee, který byl na počátku druhé světové války potopen u Mar del Platy. Toto město patří na seznam světových památak UNESCO.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při pobytu do 90 dní víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Uruguaye
Muchova 9, Praha 6, 160 00
Tel.: 224 314 755
Email: urupra@urupra.cz
Web: www.uruguay.gub.uy

Velvyslanectví ČR
Consulado Honorario de la República Checa
Casa „El Torrejón“, Punta Ballena
Maldonado
Uruguay

 

Říkají o nás

„Využívám služeb CK JEDU.cz již řadu let. Když mě popadne cestovní horečka, tak se odeberu do kanceláře CK JEDU.cz a vždy najdeme nějakou terapii. S individuálním přístupem ke splnění mých přání jsem byl vždy spokojen a tuto nevšední kancelář mohu cestovatelům jen doporučit....“ (více)
„Využívám služeb CK JEDU.cz již řadu let. Když mě popadne cestovní horečka, tak se odeberu do kanceláře CK JEDU.cz a vždy najdeme nějakou terapii. S individuálním přístupem ke splnění mých přání jsem byl vždy spokojen a tuto nevšední kancelář mohu cestovatelům jen doporučit.“
– Zdeněk Motalík
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.