Led a oheň Patagonie a Ohňové Země

Zeptat se nebo rezervovat Jedinečný 17denní okruh nejkrásnějšími místy Patagonie. Úchvatné scenérie, nádherná příroda, tající ledovce, tučňáci a mnoho dalšího.

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem.

2. den: Buenos Aires

Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu v centru a odpoledne prohlídka této metropole. Navštívíme Avenida 9 de Julio, Prezidentský palác Casa Rosada, Catedrala Metropolitana, slavný Obelisk i rušnou pěší zónu Florida a další zajímavá místa.

3. den: Tigre

Ranním vlakem se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.

4. den: Ushuaia

Transfer na letiště a odlet do nejjižnějšího argentinského města – Ushuaia. Během několika hodin letu se ocitneme v Ohňové zemi, v nejjižnější části Patagonie, odkud začneme naše putování. Transfer do hotelu a volno na prohlídku města.

5. den: NP Tierra del Fuego

Po snídani se pojedeme podívat do Parque Nacional Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině. V odpoledních hodinách podnikneme lodní výlet po zálivu Beagle Channel, kde uvidíte ostrovy s mnoha ptačími koloniemi a lvouny.

6. den: Ohňová země – Magalhaesův průliv – Punta Arenas

Brzy ráno odjezd autobusem směrem na Punta Arenas na chilské pevnině. Během cesty napříč celým ostrovem Ohňová země překročíme hranice mezi Argentinou a Chile a nakonec pojedeme trajektem přes Magalhaesův průliv. Tento den Vám umožní poznat Patagonii tak jako nic jiného. Nocleh v Punta Arenas.

7. den: Seno Otway – Puerto Natales

Dopoledne si prohlédneme centrum města včetně vyhlídky nad městem s místním hřbitovem. Odpoledne odjezd směrem na Puerto Natales v Chile. Po cestě se zastavíme v přírodní rezervaci Seno Otway, kde navštívíme místní kolonii tučňáků. Navečer příjezd do Puerto Natales, které je vstupní branou do národního parku Torres del Paine.

8. den: Torres del Paine

Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine, který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulovémasivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.

9. den: NP O Higgins – ledovec Balmaceda

Volný program. Možnost fakultativního výletu lodí do NP O Higgins. Plavba fjordy až k ledovci Balmaceda a nádherné výhledy na NP Torres del Paine.

10. den: El Calafate

Po snídani odjezd do Argentiny do městečka El Calafate, ubytování a prohlídka centra.

11. den: ledovec Perito Moreno – El Chalten

Brzy ráno se vydáme k největší atrakci této oblasti, k ledovci Perito Moreno, který se nachází v Parque Nacional Los Glaciares. Úchvatná podívaná na padající bloky ledu z výšky 60m do jezera Lago Argentino Vám na dlouho utkví v paměti. Pro odvážné je zde možnost plavby na turistické lodi až do bezprostřední blízkosti ledovce. Návrat do El Calafate a navečer odjezd do El Chaltenu.

12. den: Fitz Roy

Brzy ráno se vydáme na celodenní výlet až k úpatí žulového masivu Fitz Roy, této jedinečné přírodní atrakce Patagonie. Navečer návrat do El Calafate.

13. den: San Carlos de Bariloche

Volné dopoledne k nákupům suvenýrů. Odpoledne odlet do San Carlos de Bariloche, které je nazýváno městem čokolády a také Švýcarskem Latinské Ameriky. Leží na břehu jezera Nahuel Huapi a je považováno za nejkrásnější lyžařské středisko Argentiny. Ideální místo pro výlety po Lake District v letním období. Odpoledne prohlídka centra a okolí.

14. den: Cerro Catedral

Během tohoto dne absolvujeme tzv. „Circuito Chico“ – okruh po největších přírodních atrakcích v okolí Bariloche. Dále navštívíme lyžařské středisko Cerro Catedral. Sedačkovou lanovkou se vydáme na vrchol hřebenů, odkud je jedinečný výhled na celou jezerní oblast.

15. den: Výlet po okolí

Během dne podnikneme výlet do okolí, navečer transfer na letiště a odlet do Buenos Aires.

16. den: Buenos Aires

Možnost fakultativních výletů nebo individuální volno na nákupy. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

17. den: Praha

Přílet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
115 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • letecká doprava Praha - Buenos Aires - Praha s přestupy, letištní taxy
  • vnistrostátní přelety
  • letištní a palivové příplatky
  • veškeré transfery
  • 14x nocleh ve 3-4* hotelech se snídaní, 1x oběd, 1x večeře
  • česky hovořící průvodce a služby místních průvodců
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • fakultativní výlety a spropitné
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 14.000,-Kč
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna

Argentina

Úvod: 

Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. Název země pochází z latinského výrazu pro stříbro. Argentina je rozlehlou zemí, která se rozkládá od Ohňové země přes Patagonii až k hranicím Amazonie. Většinu území tvoří pampy, deštné pralesy, vodopády, jezera a sněhem pokryté vrcholky And. Centrem dění je metropole Buenos Aires. Oblíbený nápoj zdejších obyvatel je jihoamerické „mate“ a oblíbeným sportem argentinců je rozhodně fotbal.

Počasí:

V Argentině se můžete setkat hned s několika typy podnebí. Většina území však spadá do mírného klimatického pásu. Průměrné teploty v lednu se pohybují okolo 24°C a červencové okolo 10°C. 

léto: od prosince do února
zima: 
červen až srpen
období dešťů: letní období 
sucha: zimní období 

Kdy nejlépe jet:

Záleží na oblasti, kterou si vyberete, pokud se chcete vydat do oblasti Patagonie, nejlepší roční období bude léto, prosinec až únor. Pro ty, kdo milují  lyžování a chtěji se vypravit do And, začíná sezóna v červnu a končí v září. 

Časový posun oproti ČR:

V zimě je tu o 3 hodiny méně oproti GMT, v létě o 5 hodin méně. 

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus

Měna: 

argentinské peso (ARS), aktuální kurz 1ARS=4,5Kč (ke dni 19.7.)

Upozornění:

Argentina je jednou z nejbezpečnějších zemí Jižní Ameriky. I přesto se nedoporučuje navštěvovat chudinské a odlehlé čtvrti.
Předvolba při mezinárodních hovorech do Argentiny je : 54

Zajímavosti:

Říká se, že Argentina je národ masožravců. Zdejší specialitou je hovězí maso, konkrétně pak maso na roštu, které je k dostání kdekoli. Pokud si objednáte parilla mixta máte možnost ochutnat ty nejlepší kousky. Jídlo v restauraci většinou začíná kouskem uzeniny (chorizo), dále pokračuje jelítkem (moricilla) a až nakonec přijde na řadu hovězí maso.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují pro turistické cesty do Argentiny víza při pobytu max do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze
Panská 6, 1. patro, konzulární oddělení
úřední hodiny po-pá: 9:00-15:00
tel: 22421 2448/9
fax: 2224 1246
e-mail: embargen@gmail.com 

 

Velvyslanectví ČR v Argentině (Embajada de la República Checa)
Adresa: Villanueva 1356, 2. a 3. patro , Belgrano , 1426 
Tel.: 00541-7770383, 777 1829, 777 0435
Fax: 00541-771 0075 

Říkají o nás

„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v z...“ (více)
„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v zámoří. Proto jsem mohl jeho služby doporučit svým přátelům a třetím rokem již například na golfové cesty jinak ani nejezdíme.“
– L. Mandík,Praha
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.