Peru od A do Z

Zeptat se nebo rezervovat 16 dní fantastická cesta za poznáním Jižní Ameriky – vdechnete atmosféru nejvýše položené metropole, poznáte indiánskou kulturu, navštívíte Machu Picchu, přeletíte nad planinou Nazca, zažijete plavbu po jezeře Titicaca a ponoříte se do nitra Amazonie...

Délka zájezdu: 16dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Lima

Odlet z Prahy, přílet do hlavního peruánského města Limy, transfer do hotelu, ubytování. Po dlouhém letu možnost krátké procházky ke břehům Pacifiku nebo relaxace.

2. den: Islas Ballestas, Nazca

Cesta podél pobřeží k poloostrovu Paracas, výlet motorovým člunem k ostrovům Ballestas. Ostrovy Ballestas bývají přezdívány “Peruánské Galapágy“. Cestou člunem zastávka u jediného geoglyfu celé oblasti viditelného bez nutnosti letět (El Candelabro). Po obědě přesun do města Nazca, ubytování.

3. den: Nazca, Arequipa

Přelet nad bájnými liniemi v okolí Nazky. Let absolvujete šestimístným letadlem, dohromady uvidíte 12 slavných obrazců (mj. kolibřík, opice, astronaut...). Návštěva keramické dílny (repliky keramiky kultury Nazca). Odpoledne přesun do nádherného koloniálního města Arequipa na jihu Peru, ubytování.

4. den: Arequipa

Prohlídka města - náměstí Plaza de Armas, klášter San Francisco a další koloniální stavby, zevrubná prohlídka nejprestižnější církevní stavby v celém Peru - kláštera Santa Catalina. Město je postaveno z bílého vulkanického kamene sillaru, je obklopeno sopkami vysokými i přes 6 000 metrů...

5. den: Colca Cañón, Cruz del Condor

Pozorováni kondorů andských. Celodenní výlet do jedinečného kaňonu řeky Colca. Pozorování plachtících kondorů andských v jejich přirozeném prostředí; cestou zastávky v několika vesničkách. Nikde jinde v celé Jižní Americe neuvidíte tak dokonalé incké terasy jako v tomto úchvatném kaňonu, který je druhý nejhlubší na světě.

6. den: Puno, jezero Titicaca

Přesun do města Puno. Město Puno leží na břehu mýtického jezera Titicaca. Jezero se rozprostírá v nadmořské výšce 3 809 m.n.m., je zdrojem obživy pro nemalou část místních obyvatel. Puno je hlavním městem peruánského folklóru a obvykle polední zastávkou před cestou do Bolívie... Právě v Punu se mísí dva světy - kečuánský a aymarský.

7. den: Plovoucí ostrovy Los Uros, Copacabana (Bolívie)

Návštěva slavných plovoucích ostrovů z rákosu totora. Přesun do malebné Copacabany (Bolívie), prohlídka baziliky patronky celé oblasti - Virgen de Copacabana, ubytování v malebném hotelu na břehu jezera Titicaca. Cesta do Bolívie vede kolem jezera Titicaca, pozorování života místních obyvatel.

8. den: Isla del Sol, Puno (Peru)

Výlet motorovým člunem na Isla del Sol (Sluneční ostrov), odpoledne návrat do Puna. Isla del Sol je dle legendy kolébkou Incké říše, právě odtud vzešli Mama Ocllo a Manco Capac a dovedli svůj lid do Cuzka.

9. den: Cuzco

Přesun do hlavního města Incké říše Cuzka. Cestou několik zastávek - chrám boha Virakoči v Raqchi, muzeum ve vesnici Pucara, možná nejmalebnější kostel z dob conquisty v celém Peru ve vesničce Andahuayillas a také zastávka v horském průsmyku La Raya (přirozená hranice mezi kraji Puno a Cuzco); oběd (bufet) v ceně, ubytování v Cuzku.

10. den: Machu Picchu

Celodenní výlet na Machu Picchu. Vrchol celého zájezdu - celodenní výlet na jeden ze sedmi divů světa, legendami opředené Machu Picchu. Během cesty turistickým vlakem pozorování života ve vesnicích, krajiny (ledovce, změny vegetace od horské po pralesní). Oběd (výběr z menu) v ceně.

11. den: Cuzco, Lima

Dopoledne prohlídka inckých ruin nad Cuzkem, odpoledne letecký přesun do Limy. Prohlídka obřadního místa Sacsayhuaman, labyrintu Quenco, obřadních lázní Tambo Machay a pevnosti Puca Pucara, odpoledne přesun do Limy, nocleh.

12. den: Amazonie (plná penze)

Letecký přesun do Amazonie (Iquitos). Ráno přelet do Amazonie, začátek třídenního pobytu v pralese (plná penze). Prohlídka města Iquitos, plavba člunem po řekách Nanay a Momon do lodžie, přivítání. Prohlídka motýlí farmy Pilpintuwasi, návštěva místa, kde se ze zranění uzdravují pralesní zvířata (hadi, želvy, opice, lenochodi apod.)...

13. den: Amazonie (plná penze)

Rannní projížďka kánoí (pozorování ptáků), později procházka pralesem (léčivé rostliny, zvířata), návštěva kmene Jibaros, zastávka s možností rybaření v “Piranním parku“ (pět jezírek plných živočichů - např. krokodýli...), vesničky Gen Gen a Centro Fuerte, botanická zahrada Chullachaki, výrobna místního nápoje Trapiche (ochutnávka likéru Aguardiente z cukrové křtiny).

14. den: Amazonie (plná penze)

Návštěva kmene Boras, cesta člunem k soutoku řek Nanay a Amazonka, pozorování růžových a šedých delfínů (při troše štěstí), prohlídka plovoucího města Belén (tzv. Pralesní Benátky), ZOO Qistococha a stejnojmenné jezero. Odpoledne návrat do Limy.

15. den: Lima

Dopoledne prohlídka města (Plaza de Armas, klášter San Francisco, Arcibiskupský palác, Prezidenstký palác, moderní čtvrť San Isidro, Plaza San Martín, Huaca Pucllana, Cerro Cristobal, původní městské hradby). Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR.

16. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
16
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
94 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
16
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
91 100 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
16
Min. počet osob:
10
Cena za osobu od*
87 400 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • letenku Praha - Lima - Praha s přestupem
 • 14x ubytování v hotelech *** se snídaní
 • česky hovořící průvodce (vč. pobytu v Amazonii!)
 • vnitrostátní přelet Cuzco - Lima vč. všech tax
 • vnitrostátní přelet Lima - Iquitos - Lima vč. všech tax
 • přelet nad planinou Nazca
 • všechny transfery dle programu
 • vstupy
 • obědy dle programu, v Amazonii plnou penzi
 • mobilní telefon s peruánskou SIM kartou (asistence c.k. 24 hodin denně)
 • karta PERU TOURIST CARD v hodnotě 15 USD
 • suvenýry
 • informační letáky a plánky v aj
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • odletovou taxu při odletu z Peru 30,- USD
 • letištní taxy za vnitrostátní lety 50,- USD
 • fakultativní výlety a vstupy mimo program
 • pojištění

Bolívie

Úvod: 

Bolívie je nejvýše položená a nejizolovanější ze všech zemí amerického kontinentu. Najdeme zde vrcholky And, nespočetné kopce a údolí, lesy a savany. Rozlišné klimatické a geografické zóny mají za následek, že se zde vyskytují zasněžené vrcholky hor i deštné pralesy. Více než polovina obyvatelstva je indiánského původu a stále zde udržují starodávné tradice, které jsou spojeny s mnoha rituály. Největšími městy jsou La Paz, El Alto, Santa Cruz de la Sierra a Cochabamba. Hlavní města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným hlavním městům světa.

Počasí:

Počasí v Bolívie je mírné, s teplými dny a chladnými noci. Léta jsou teplá, ale deštivá, prší tu většinou každý den, zejména odpoledne. Průměrné roční teploty dosahují 20°C.

léto: od května do října
zima: od listopadu do dubna
období dešťů: letní období
sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Pro turisty je nejvhodnější dobou na cestování duben-listopad.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hod v době letního času, -5 hod v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

bolivijský boliviano(BOB), aktuální kurs: 1BOB=3,58Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220V

Bolívie je zemí s poměrně vysokou pouliční kriminalitou v určitých oblastech. Vlastní opatrností předcházejte krádežím. Není vhodné cestovat po zemi nebo se pohybovat po městě v noci a chodit do odlehlých čtvrtí.

Zajímavosti:

Od svého vzniku ztratila Bolívie asi třetinu území. Nejhůře nesou Bolivijci ztrátu přístupu k moři, nikdy se s touto ztrátou nesmířili. Každoročně 23. března se slaví Den moře (El día del Mar) na památku ztráty území, o které přišla před 133 lety ve válce s Chile. 

Důležité kontakty: 

Honorární konzulát České republiky v Bolívii
Calle Covendo No. 1, Villa Fatima, La Paz
tel: 00591-2-2210112
e-mail: llapaz@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví Bolívie v Rakousku
Waaggasse 10/4, A-1040 Vienna
tel: 00431-587 46 75
e-mail: embolaustria@of-viena.at

Peru

Úvod: 

Peru je třetí největší stát jižní Ameriky, název této země znamená v kečuánštině dostatek. Území kdysi náleželo k Říši Inků, potomci Inků nadále žijí v Andách tradičním způsobem života a tvoří polovinu peruánské populace. Z inckého období se zachovalo mnoho památek, přírodních i kulturních zajímavostí. Úkazy jejich neobyčejné vyspělosti nacházíme především v peruánském městě Cuscu a v posvátném místě Inků Machu Picchu. 

Počasí:

Peru patří do tropického pásma, setkat se zde však dá také se sněhem na vrcholkách hor. Teploty jsou celkem stálé po celý rok, průměrné letní teploty jsou 26°C

Období dešťů: prosinec-brezen

Období sucha: duben-listopad

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba pro cestování na pobřeží je od listopadu do dubna, do hor je nejlépe se vydat mezi dubnem a listopadem a do pralesů od června do srpna.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hodin (v dobe platnosti letného času -7 hodín)

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.
Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, žlutá zimnice- doporučuje se těm turistům, jež budou cestovat přes Andy.

Měna: 

peruánský nuevo sol (PEN), aktální kurs: 1PEN=7,57CZK (ke dni 17.12.2015)  

Upozornění:

elektrická síť: 220V, 50 nebo 60Hz
pití, jídlo: vodu je lépe kupovat balenou, ovoce a zeleninu dobře omývat

Zajímavosti:

Iquitos je údajně největší město na světě, kam se po silnici nedostanete. Leží uprostřed amazonské džungle a je skvělé středisko pro výlety do amazonského pralesa. Z Iquitos se můžete vydat do zoologické zahrady nebo si můžete zaplatit plavbu na Amazonce.

Vízová povinnost:

Občané ČR neoptřebují pro cesty do Peru nepřesahující 180 dní víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR v Peru (Embajada de la República Checa)
Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima 27, Peru
Tel.: 0051-1-2643374, 2643381
fax: 0051-1-2641708
e mail: lima@embassy.mzv.cz

Velvyslanectví Peru v Praze
Muchova 9, 160 00  Praha 6 – Dejvice
Tel.: 224316210
Provozní hodiny: pondělí – pátek 9.00 – 17.00

 

Říkají o nás

„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predci...“ (více)
„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predcilo nase ocakavania. Verim, ze vase sluzbe opat coskoro vyuzijeme a urcite vas budem odporucat aj znamym. Este raz vdaka!“
– Ludmila Čarná
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Do nitra And – Argentina, Chile a Bolívie

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.