Destinace

Destinace: Finsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Finská republika je jednou ze severských zemí v severovýchodní Evropě. Omývá ji Baltické moře, Finský záliv a Botnický záliv. Finsku se někdy také říká ,,země ticha, tisíce jezer a ostrovů“. Vlastní neuvěřitelných 187 888 jezer a 98 050 ostrovů. Skvostná zdejší příroda je po Islandu druhou nejsevernější na světě. Povrch Finska tvoří především nížiny a na dvou třetinách území se rozkládají borovicové, smrkové i březové lesy. Najdeme zde i řadu zajímavých architektonických památek a muzeí, významnými finskými městy jsou Oulu, Espoo, Vantaa, Turku, Lahti a Kuopio.

Počasí:

Podnebí Finska má jak kontinentální, tak přímořský charakter. Na severu panují drsné zimy, teploty zde klesají až k -20°C, naopak léta mohou být  na jihu i velmi teplá, kdy teploty dosahují 30°C. Srážky zde nejsou až tak časté, nejvíce prší na jihu země (kolem 700 mm za rok).

léto: květen-září
zima:
listopad- březen

Kdy nejlépe jet:

Nejvíce se doporučuje období sezóny, které je od května do září.

Časový posun oproti ČR: 

+ 1hodina

Očkování: 

Žádné povinné očkování není, pouze se doporučuje Hepatitida B v případě, kdy existuje reálné riziko přenosu nemoci, například při pohlavním styku.

Měna:

euro, aktuální kurs: 1EUR=27,20Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Zajímavosti:

Santa Park je zábavní park s vánoční tématikou. Nachází se v Laponsku, u města Rovaniemi, na severním polárním kruhu, u Santa Claus Village. Ojedinělý je tím, že je umístěn hluboko v podzemí, v nitru hory Syvasenvaara. 

Vízová povinnost:

Češi cestující do zemí EU nepotřebují vízum.

Důležité kontakty: 

Velvyslanectví Finska
Hellichova 1
118 00 Praha 1
Tel: +420-2511 77251
Fax: +420-2511 77241
E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Web page:  www.finland.cz
Návštěvní hodiny:  Po-Pá 9.00-12.00

Embassy of the Czech Republic
Armfeltintie 14
Helsinki
00150
Tel.: 003589/6120880
Email: helsinki@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/helsinki

 

 

 

Říkají o nás

„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na F...“ (více)
„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na Fidži. Rád píšu, že celá cesta proběhla bez nejmenší závady – všechno fungovalo přesně tak, jak bylo naplánováno. Fidži je naprosto bezpečná země s bezvadnými přátelskými lidmi. Doporučuji se moc nezdržovat na hlavním ostrově a naopak poznávat menší ostrovy. Tam je to pravé Fidži. “
– Petr Nečas, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.