Jezerní krajina Finska pronajatým autem

Zeptat se nebo rezervovat Ponořte se do přírody a dějin Karelie. Nechte za sebou ruch civilizace a užívejte si klidu v krásném prostředí jezerní krajiny.

Délka zájezdu: 8dní

Termíny a ceny naleznete zde.

Program:

1. den: Helsinki

Přílet do Helsinek. Návštěva památek: skalní kostel, dóm, tržnice, ostrov s pevností Suomonlinna. Přenocování v  hotelu Sokos Pasila***

2. den: Helsinki – Lappeenranta

Cirka 50 km východně od Helsinek leží Porvoo – středověké město: barevné dřevěné domy, útulné kavárny a malé obchůdky. Další cesta povede přes přístovní město Kotka do centra města Lappeenranta u jezera Saimaa. 2 noci v hotelu Sokos Lappee***. Cca 230 km.

3. den: Jezera

Lappeeranta je nejlepší výchozí bod k poznání jezerní plošiny, kde si můžete dostatečně odpočinout nebo si po kanále Saimaa udělat celodenní výlet do blízkého Ruska.

4. den: Oappeenranta – Joensuu

V Imatře můžete pozorovat nádherné peřeje řeky Vuoksi. Dále doporučujeme udělat odbočku do Savonlinne, kde se nachází vodní hrad Olavinlinna – v létě se zde konají operní festivaly. Přes jezerní labyrint vás zavede cesta do univerzitního města Joensuu. Přenocování v hotelu Vaakuna***. Cca 240 km.

5. den: Joensu – Kuopio

Dnešní den vás cesta povede podél řeky Pielisjoki a podél jezera Pielinnen na sever do překrásné krajiny s městem Lieksa. Zde se nachází skanzen sbírek a dějin Karelu. Ve městě Nurmes můžete obdivovat ortodoxní katedrálu. Cílem dnešní cesty je město Kuopio. Přenocování v hotelu Sokos Puijonsarvi ***. Ca 300 km.

6. den: Kuopio – Jyväskylä

Dnešní den můžete v klidu prožít v původním městečku Kuopio obklopeného jezerem. Poté vás čeká cesta do Jyväskylä – přenocování v hotelu Sokos Alexandra****. Cca 160 km.

7. den: Jyväskylä – Lahti

Před cestou do Lahti doporučujeme navštívit muzeum Alvara Aalta – architekta jehož stavby dosáhli celosvětového významu. Podél jezera Paijänne povede vaše cesta do Lahti. Přenocování v hotelu Lahden Seurahuone**** Cca 180 km.

8. den: Lahti – Helsinki

Prohlídka Lahti. Přejezd do Helsinek a odlet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
28 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  •  letenka Praha-Helsinki-Praha
  • letištní a bezpečnostní taxy
  • pronájem vozu Ford Focus 4 dv.
  • 7 nocí v hotelech střední kategorie
  • 7x snídaně
  • cestovní průvodce, cestovní podklady

Cena zájezdu nezahrnuje:

  •  další strava
  •  osobní výdaje
  •  při případném výletu do Ruska – vízum 2.300 Kč

Finsko

Úvod: 

Finská republika je jednou ze severských zemí v severovýchodní Evropě. Omývá ji Baltické moře, Finský záliv a Botnický záliv. Finsku se někdy také říká ,,země ticha, tisíce jezer a ostrovů“. Vlastní neuvěřitelných 187 888 jezer a 98 050 ostrovů. Skvostná zdejší příroda je po Islandu druhou nejsevernější na světě. Povrch Finska tvoří především nížiny a na dvou třetinách území se rozkládají borovicové, smrkové i březové lesy. Najdeme zde i řadu zajímavých architektonických památek a muzeí, významnými finskými městy jsou Oulu, Espoo, Vantaa, Turku, Lahti a Kuopio.

Počasí:

Podnebí Finska má jak kontinentální, tak přímořský charakter. Na severu panují drsné zimy, teploty zde klesají až k -20°C, naopak léta mohou být  na jihu i velmi teplá, kdy teploty dosahují 30°C. Srážky zde nejsou až tak časté, nejvíce prší na jihu země (kolem 700 mm za rok).

léto: květen-září
zima:
listopad- březen

Kdy nejlépe jet:

Nejvíce se doporučuje období sezóny, které je od května do září.

Časový posun oproti ČR: 

+ 1hodina

Očkování: 

Žádné povinné očkování není, pouze se doporučuje Hepatitida B v případě, kdy existuje reálné riziko přenosu nemoci, například při pohlavním styku.

Měna:

euro, aktuální kurs: 1EUR=27,20Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Zajímavosti:

Santa Park je zábavní park s vánoční tématikou. Nachází se v Laponsku, u města Rovaniemi, na severním polárním kruhu, u Santa Claus Village. Ojedinělý je tím, že je umístěn hluboko v podzemí, v nitru hory Syvasenvaara. 

Vízová povinnost:

Češi cestující do zemí EU nepotřebují vízum.

Důležité kontakty: 

Velvyslanectví Finska
Hellichova 1
118 00 Praha 1
Tel: +420-2511 77251
Fax: +420-2511 77241
E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Web page:  www.finland.cz
Návštěvní hodiny:  Po-Pá 9.00-12.00

Embassy of the Czech Republic
Armfeltintie 14
Helsinki
00150
Tel.: 003589/6120880
Email: helsinki@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/helsinki

 

 

 

Říkají o nás

„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na F...“ (více)
„Celý říjen 2014 jsme strávili na Fidži. Byla to individuální cesta pro 2 – pánská jízda s kamarádem. Celý pobyt na 5 různých ostrovech včetně letenek na místní linky a lodních lístků jsme měli zorganizován a zařízen "na klíč " cestovní kanceláří JEDU.cz ve spolupráci s jejich partnerem přímo na Fidži. Rád píšu, že celá cesta proběhla bez nejmenší závady – všechno fungovalo přesně tak, jak bylo naplánováno. Fidži je naprosto bezpečná země s bezvadnými přátelskými lidmi. Doporučuji se moc nezdržovat na hlavním ostrově a naopak poznávat menší ostrovy. Tam je to pravé Fidži. “
– Petr Nečas, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Silvestr ve Finsku

Okruh Finskem pronajatým vozem

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.