Silvestr ve Finsku

Zeptat se nebo rezervovat Silvestr v zasněžené zimní krajině Laponska, která láká k dobrodružství.

V ceně je zahrnut hotel Merihovi v Kemi. Je možné nabídnout i hotel Cumulus.

Délka zájezdu: 5dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1.den: Praha – Helsinky – Kemi

Odlet směr Finsko a večerní transfer do hotelu.

2. den: Kemi

Tento den je volno, které můžete využít k objevování této kouzelné destinace či relaxu v tradiční Finské hotelové sauně. Večer si vychutnejte 3-chodovou večeři.

3. den: Rovaniemi – Santa Claus Village - Victoria

Dnes si užijete kouzlo polárního kruhu celodenním výletem do Rovaniemi, hlavního města Laponska, které je vzdáleno asi 1,5 hodiny of Kemi (jízda proběhne autobusem). První zastávka bude na sobí farmě. Zde se můžete dozvědět více o chovu sobů a kultuře Sami a vychutnat si 30 minut jízdy na saních tažených soby. Odměnou Vám bude speciální „sobí řidičský průkaz“. Poté bude následovat oběd v místní restauraci a cesta do Santa Claus Village, kde se setkáte se samotným Santou a jeho elfy. Návrat do Kemi pozdě odpoledne. V hotelu se hezky obléknete (teple!) do svého outdoorového outfitu a poté se přesunete do cca 15 minut vzdálené rustikální chatky v lese. Zde bude probíhat slavnostní Silvestrovská večeře, poté si vyzkoušíte unikátní aktivity v tradičních týpí jako jsou tavení cínu a věštění. Budete také „pokřtěni“ pravým indickým šamanem, od kterého na památku dostanete speciální amulet. Aby Vám nevyhladovělo, budou se na ohni připravovat párečky! Na oslavu Nového roku se přesunete do Victoria na hranici Finska a Švédska, kde si užijete 2hodinou oslavu Nového Roku. První můžete vidět ohňostroj ve Finsku a o hodinu pozdějive Švédsku. Po oslavě budete odvezeni zpět do hotelu.

4. den: Kemi

Začátek dne proběhne s finskou bufetovou snídaní v hotelu. Důkladně oblečení, od hlavy až k patě si vychutnáte jízdu na sněžných skútrech, což je místní nejoblíbenější metoda dopravy. Po důkladné instruktáži o bezpečnosti, se vydáte na cestu (2 osoby/skútr) do laponského kempu v zasněžené pustině, kde bude podáván oběd v Kota teepee. Po obědě budete seznámeni s chovatelkou stanicí husky, která je jen 30 minut od hotelu. Zde budete rozděleni do dvou menších skupin a užijete si 45 minutovou jízdu s husky spřežením na sáních. Druhá skupina si mezitím vychutná grilované párečky (klobásky) v tradičním teepee. Poté se obě skupiny vrátí do hotelu na večeři.

5. den: Kemi – Helsinky - Praha

Tímto dnem Vaše Silvestrovské dobrodružství končí, brzy ráno transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
5
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
65 360 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • zpáteční letenky Praha - Kemi

 • transfer z letiště/na letiště ve Finsku

 • ubytování na 4 noci v Kemi se stravováním viz program

 • vstup do hotelové sauny v odpoledních hodincáh

 • celodenní výlet do Rovaniemi včetně dopravy, návštěvy sobí farmy a 30 minutové jízdy na saních

 • Silvestrovskou večeři a párty v Kivalot

 • safari na sněžných skútrech (2 osoby na skútru)

 • návštěvu chovatelské stanice husky a 45 minutovou jízdu na saních

 • extra outdoorové oblečení v případě potřeby

 • 24hodinovou asistenci v AJ

 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit za poplatek 780,- CZK na osobu

 • další osobní výdaje

Finsko

Úvod: 

Finská republika je jednou ze severských zemí v severovýchodní Evropě. Omývá ji Baltické moře, Finský záliv a Botnický záliv. Finsku se někdy také říká ,,země ticha, tisíce jezer a ostrovů“. Vlastní neuvěřitelných 187 888 jezer a 98 050 ostrovů. Skvostná zdejší příroda je po Islandu druhou nejsevernější na světě. Povrch Finska tvoří především nížiny a na dvou třetinách území se rozkládají borovicové, smrkové i březové lesy. Najdeme zde i řadu zajímavých architektonických památek a muzeí, významnými finskými městy jsou Oulu, Espoo, Vantaa, Turku, Lahti a Kuopio.

Počasí:

Podnebí Finska má jak kontinentální, tak přímořský charakter. Na severu panují drsné zimy, teploty zde klesají až k -20°C, naopak léta mohou být  na jihu i velmi teplá, kdy teploty dosahují 30°C. Srážky zde nejsou až tak časté, nejvíce prší na jihu země (kolem 700 mm za rok).

léto: květen-září
zima:
listopad- březen

Kdy nejlépe jet:

Nejvíce se doporučuje období sezóny, které je od května do září.

Časový posun oproti ČR: 

+ 1hodina

Očkování: 

Žádné povinné očkování není, pouze se doporučuje Hepatitida B v případě, kdy existuje reálné riziko přenosu nemoci, například při pohlavním styku.

Měna:

euro, aktuální kurs: 1EUR=27,20Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Zajímavosti:

Santa Park je zábavní park s vánoční tématikou. Nachází se v Laponsku, u města Rovaniemi, na severním polárním kruhu, u Santa Claus Village. Ojedinělý je tím, že je umístěn hluboko v podzemí, v nitru hory Syvasenvaara. 

Vízová povinnost:

Češi cestující do zemí EU nepotřebují vízum.

Důležité kontakty: 

Velvyslanectví Finska
Hellichova 1
118 00 Praha 1
Tel: +420-2511 77251
Fax: +420-2511 77241
E-mail: sanomat.pra@formin.fi
Web page:  www.finland.cz
Návštěvní hodiny:  Po-Pá 9.00-12.00

Embassy of the Czech Republic
Armfeltintie 14
Helsinki
00150
Tel.: 003589/6120880
Email: helsinki@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/helsinki

 

 

 

Říkají o nás

„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této...“ (více)
„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této CK všem, kteří hledají aktivní dovolenou bez průvodce, ale zároveň nemají ambice hledat, či zajišťovat si ubytování a spolehnou se na doporučení standartu této CK, kdy vše perfektně do sebe zapadalo.“
– V.B.
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.