Destinace

Destinace: Arménie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Arménie je křesťanská země ležící v oblasti Jižního Kavkazu. Rozlohou i počtem obyvatel je Arménie nejmenší ze tří zemí Jižního Kavkazu. Ve své novodobé podobě vznikla po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Je to vnitrozemský stát, který hraničí na severu s Gruzií, na západě s Tureckem, na jihu s Íránem a na východě s Ázerbájdžánem. Najdete zde bohatou historii, nejstarší křesťanské památky, úžasné přírodní scenérie, výborné jídlo a pití a velkorysost místních obyvatel.

Rozloha: 29 743 km²

Obyvatelstvo: okolo 3 milionů osob

Hlavní město: Jerevan

Jazyk:arménština

Měna: Arménský dram

Počasí:

Kontinentální suché klima s horkými léty a studenými zimami. Podnebí se výrazně liší podle nadmořské výšky, takže i přes malou vzdálenost mezi jednotlivými místy může být klima značně rozdílné. Letní vysoké teploty jsou zmírňovány nízkou vlhkostí, z hor vane často příjemný vítr. Nejvíce srážek spadne v dubnu a květnu.

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce pro návštěvu je doba od poliviny května do poloviny října s tím, že letní měsíce jsou velmi teplé, ale cesta se dá přizpůsobit vyšším teplotám. Nejvhodnější doba pro návštěvu Arménie je tedy určitě pozdní jaro, či podzim (radši září).

Časový posun oproti ČR:

+ 2 hodiny

Mezinárodní telefonní předvolba:

 +374

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči 101 
Policie 102
Lékařská záchranná služba 103
Společné číslo pro všechny druhy krizových situací (hasiči, policie i záchranná služba) 112

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Arménie s platným cestovním pasem, vízová povinnost není

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Arménii roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Ceny za volání a SMS jsou ale velice vysoké.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Arménie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Arménie v ČR:

Na Pískách 1411/95, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel.: 220 518 175
E-mail: armembassy.cz@mfa.am

Velvyslanectví ČR v Arménii (Jerevan):

Nalbandyan 48/1, 0010 Yerevan
Tel.: +374 10 519 373, +374 10 589 372, nouzová linka: +374 44 090 644
E-mail: yerevan@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/yerevan

Strava:

Typické pokrmy obsahují arménský chléb, mleté maso a nikdy nechybí ani zelenina a sýry.

Mezi nejznámější jídla patří Tolma – vinné listy s mletým masem a česnekovo-jogurtovým dresinkem, Lahmadžo – lavaš s mletým masem, Spas – Jogurtová polévka. Z alkoholu je nejznámější arménský koňak (především Ararat). Ten si určitě pořiďte i jako suvenýr. Místní si často pálí různé pálenky a k dostání je i pivo a víno. Místní alkohol většinou kombinují s pojídáním sýra, zeleniny a chleba.

 

 

Říkají o nás

„Rádi bychom Vám poděkovali za vzorné zajištění cesty na Jamajku a Galapágy. Zkrátka, vše proběhlo přesně jak bylo naplánováno. Žádná chybička se nevloudila, i když těch nejrůznějších dopravních prostředků a četnosti přestupů bylo skutečně dost. Všude vždy na nás někdo čekal, improvizovat jsme nem...“ (více)
„Rádi bychom Vám poděkovali za vzorné zajištění cesty na Jamajku a Galapágy. Zkrátka, vše proběhlo přesně jak bylo naplánováno. Žádná chybička se nevloudila, i když těch nejrůznějších dopravních prostředků a četnosti přestupů bylo skutečně dost. Všude vždy na nás někdo čekal, improvizovat jsme nemuseli. Služby vašeho ekvádorského partnera byly jedny z nejlepších na světě - a to už jsme ledacos procestovali. I jim patří poděkování. Kombinace tak různých míst jako Jamajka a Ekvádor se osvědčila, nevidět a nezažít, byl by člověk ochuzen. Jamajka oblast Negril - jiný svět, vymykající se běžnému evropskému chápání Galapágy - jiná planeta Jamajka - výlet na vodopády a k delfínům na Ocho Rios“
– J.Parkan, K.Hora
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.