To nejlepší z Arménie

Zeptat se nebo rezervovat Vydejte se do úchvatné Arménie - země, která není turisticky tolik vytížená, ale rozhodně má co nabídnout a pokud hledáte exotiku jen pár hodin letu z České republiky, neváhejte! Arménie je země, která přijala křesťanství jako první na světě a proto zde najdete velké množství kostelů a klášterů z raného období. Pokud jste milovníky přírody, historie, dobrého jídla a pití, vydejte se s námi poznat Arménii.

Nejlepší doba pro návštěvu Arménie je od dubna do poloviny října, ale cestu rádi přizpůsobíme termínu, který Vám bude nejvíce vyhovovat, neváhejte se na nás obrátit.

Zájezd můžeme zajistit i se stravováním formou polopenze / plné penze.

Délka zájezdu: 8dní

Termíny a ceny naleznete zde.

 1. den: Praha / Jerevan

Odlet do Jerevanu dle letového řádu - aktuálně nejlepší spoje s jedním krátkým přestupem ve Varšavě odlétají z pražského letiště ve večerních hodinách.

2. den: Jerevan

Přílet do Jerevanu v nočních hodinách, vyzvedne Vás průvodce a pojedete do hotelu. V ranních hodinách Vás čeká snídaně a poté už začnete objevovat Jerevan - Republic Square, Cascade Monuments z jehož vrcholu je úžasný výhled na celé hlavní město a při troše štěstí i na biblickou horu, Ararat. Poté návštěva Matenadaran - vědecké centrum s obrovskou sbírkou starověkých rukopisů a na závěr dne Tsitsernakaberd - památník obětem genocidy, zde se dozvíte mnohé o smutné arménské historii.

3. den: Jerevan / Echmiadzin / Zvartnots / Jerevan

Dnes se po snídani vydáte nejprve do Echmiadzinu, původního hlavního města, kde navštívíte katedrálu zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO, dále muzeum, kde uvidíte významné křesťanské relikvie. Po obědě navštívíte také klášter St. Hripsime a na závěr dne si užijete návštěvu výrobny slavné arménské brandy - Ararat, při návštěvě se dozvíte něco o výrobě tohoto alkoholického nápoje, projdete si muzeum a na závěr Vás samozřejmě čeká ochutnávka. Nocleh v Jerevanu.

4. den: Jerevan / Khor Virab / Areni / Noravank / Jerevan

Po snídani pojedete do kláštera Khor Virap, který je považován za kolébku arménského křesťanství a zároveň je položen na místě, které je velice blízku Araratu. Poté pojedete navštívit oblast Areni, kde se dodnes pěstuje víno a zdejší vinice patří k těm nejstarším na světě, takže nesmí chybět ochutnávka vín z tohoto regionu. Poté pojedete navštívit klášter Noravank, na němž budete moci spatřit radu khachkars, což jsou typické kamenné kříže. Nocleh v Jerevanu.

5. den: Jerevan / Sevan / Dilijan / Jerevan

Po snídani pojedete k arménskému "moři" - jezeru Sevan, které je 2. největší sladkovodní jezero ledovcového původu na světě. Zde navštívíte Sevanavank Monastery, klášter z 9. stolení odkud se Vám naskytne panoramatický pohled na celé jezero a okolní hory. Poté přejezd do města Dilijan, kterému se díky tamní přírodě přezdívá arménské Švýcarsko. Zde navštívíte klášter Hagharstin ze 13. století a také se podíváte jak se vyrábí arménský dezert - Gata. Nocleh v Jerevanu

6. den: Jerevan / Amberd / Saghmosavank / Byurakan / Jerevan

Po snídani se vydáte k pevnosti Amberd, která se nachází na jižních svazích nejvyšší hory Arménie - Mount Aragats. Dále pojedete ke klášteru Saghmosavank Monastery ze 13. století. Poslední dnešní zastávka Vás zavede do Byurakanu, kde budete mít možnost vidět přehlídku Tonacuyts, během které se seznámíte s arménskými tradicemi, národními tanci a poslechnete si arménské lidové písně. Nocleh v Jerevanu.

7. den: Jerevan / Garni / Gegard / Jerevan

Po snídani cesta ke klášteru Geghard, který je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a uvidíte zde řadu kostelů a hrobek. Velká část kláštera je vytesána do skal. Poté se vydáte do pro Arménii netypického chrámu vystaveného v helenistickém stylu - Garni. Garni pochází již z 1. století n.l. a dle jedné z teorií se jednalo o letní residenci arménských dynastií. Po prohlídce se ještě podíváte jak se vyrábí typický chléb - lavaš a budete mít možnost si jeho výrobu vyzkoušet a naučíte se jej servírovat v arménském stylu, tedy s velkým množstvím zeleniny, bylinek a sýra. Návrat do Jerevanu

8. den: Jerevan / Praha

Dle letenek doprava na letiště a odlet s jedním krátkým přestupem zpět do ČR.

 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
24 600 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
30 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenky Praha - Jerevan - Praha s 1 přestupem včetně všech poplatků a 1 odbaveného zavazadla
 • Ubytování na 7 nocí ve 3* nebo 4* hotelu dle preference v centru Jerevanu
 • 7x snídaně
 • Veškerá doprava a transfery v Arménii dle programu v priváním klimatizovaném voze
 • Anglicky hovořící průvodce
 • Degustace vína v Areni
 • Degustace brandy v Ararat Brandy Factory
 • Kurz výroby Gata a lavaše dle programu
 • 1 láhev 0,5 l vody / den / osoba

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění zájezdu a pojištění storna zájezdu - zajistíme dle aktuální nabídky
 • Spropitné
 • Ostatní stravu
 • Osobní útratu
 • Tranfery z/na letiště v Praze
 • PCR testy v případě potřeby
 • Vše ostatní co není uvedené v kolonce cena zahrnuje

Arménie

Arménie je křesťanská země ležící v oblasti Jižního Kavkazu. Rozlohou i počtem obyvatel je Arménie nejmenší ze tří zemí Jižního Kavkazu. Ve své novodobé podobě vznikla po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Je to vnitrozemský stát, který hraničí na severu s Gruzií, na západě s Tureckem, na jihu s Íránem a na východě s Ázerbájdžánem. Najdete zde bohatou historii, nejstarší křesťanské památky, úžasné přírodní scenérie, výborné jídlo a pití a velkorysost místních obyvatel.

Rozloha: 29 743 km²

Obyvatelstvo: okolo 3 milionů osob

Hlavní město: Jerevan

Jazyk:arménština

Měna: Arménský dram

Počasí:

Kontinentální suché klima s horkými léty a studenými zimami. Podnebí se výrazně liší podle nadmořské výšky, takže i přes malou vzdálenost mezi jednotlivými místy může být klima značně rozdílné. Letní vysoké teploty jsou zmírňovány nízkou vlhkostí, z hor vane často příjemný vítr. Nejvíce srážek spadne v dubnu a květnu.

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce pro návštěvu je doba od poliviny května do poloviny října s tím, že letní měsíce jsou velmi teplé, ale cesta se dá přizpůsobit vyšším teplotám. Nejvhodnější doba pro návštěvu Arménie je tedy určitě pozdní jaro, či podzim (radši září).

Časový posun oproti ČR:

+ 2 hodiny

Mezinárodní telefonní předvolba:

 +374

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči 101 
Policie 102
Lékařská záchranná služba 103
Společné číslo pro všechny druhy krizových situací (hasiči, policie i záchranná služba) 112

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou vstupovat do Arménie s platným cestovním pasem, vízová povinnost není

Elektřina:

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Telefon:

Všichni čeští operátoři mají v Arménii roaming a po celé zemi je kvalitní pokrytí signálem. Ceny za volání a SMS jsou ale velice vysoké.

Internet:

Přístup na internet nabízí většina hotelů a běžné jsou i internetové kavárny.

Očkování:

Žádné očkování do Arménie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Arménie v ČR:

Na Pískách 1411/95, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel.: 220 518 175
E-mail: armembassy.cz@mfa.am

Velvyslanectví ČR v Arménii (Jerevan):

Nalbandyan 48/1, 0010 Yerevan
Tel.: +374 10 519 373, +374 10 589 372, nouzová linka: +374 44 090 644
E-mail: yerevan@embassy.mzv.cz
https://www.mzv.cz/yerevan

Strava:

Typické pokrmy obsahují arménský chléb, mleté maso a nikdy nechybí ani zelenina a sýry.

Mezi nejznámější jídla patří Tolma – vinné listy s mletým masem a česnekovo-jogurtovým dresinkem, Lahmadžo – lavaš s mletým masem, Spas – Jogurtová polévka. Z alkoholu je nejznámější arménský koňak (především Ararat). Ten si určitě pořiďte i jako suvenýr. Místní si často pálí různé pálenky a k dostání je i pivo a víno. Místní alkohol většinou kombinují s pojídáním sýra, zeleniny a chleba.

 

 

Říkají o nás

„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chys...“ (více)
„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chystat další větší dovolenou, obrátíme se velice rádi znovu na Vaši CK. Jste pro nás nejspolehlivější CK se zárukou kvalitních služeb.“
– Lucie Škarvanová
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Kouzelná Arménie a Malebná Gruzie

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.