Destinace

Destinace: Bolívie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Bolívie je nejvýše položená a nejizolovanější ze všech zemí amerického kontinentu. Najdeme zde vrcholky And, nespočetné kopce a údolí, lesy a savany. Rozlišné klimatické a geografické zóny mají za následek, že se zde vyskytují zasněžené vrcholky hor i deštné pralesy. Více než polovina obyvatelstva je indiánského původu a stále zde udržují starodávné tradice, které jsou spojeny s mnoha rituály. Největšími městy jsou La Paz, El Alto, Santa Cruz de la Sierra a Cochabamba. Hlavní města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným hlavním městům světa.

Počasí:

Počasí v Bolívie je mírné, s teplými dny a chladnými noci. Léta jsou teplá, ale deštivá, prší tu většinou každý den, zejména odpoledne. Průměrné roční teploty dosahují 20°C.

léto: od května do října
zima: od listopadu do dubna
období dešťů: letní období
sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Pro turisty je nejvhodnější dobou na cestování duben-listopad.

Časový posun oproti ČR: 

-6 hod v době letního času, -5 hod v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

bolivijský boliviano(BOB), aktuální kurs: 1BOB=3,58Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: napětí 220V

Bolívie je zemí s poměrně vysokou pouliční kriminalitou v určitých oblastech. Vlastní opatrností předcházejte krádežím. Není vhodné cestovat po zemi nebo se pohybovat po městě v noci a chodit do odlehlých čtvrtí.

Zajímavosti:

Od svého vzniku ztratila Bolívie asi třetinu území. Nejhůře nesou Bolivijci ztrátu přístupu k moři, nikdy se s touto ztrátou nesmířili. Každoročně 23. března se slaví Den moře (El día del Mar) na památku ztráty území, o které přišla před 133 lety ve válce s Chile. 

Důležité kontakty: 

Honorární konzulát České republiky v Bolívii
Calle Covendo No. 1, Villa Fatima, La Paz
tel: 00591-2-2210112
e-mail: llapaz@honorary.mzv.cz

Velvyslanectví Bolívie v Rakousku
Waaggasse 10/4, A-1040 Vienna
tel: 00431-587 46 75
e-mail: embolaustria@of-viena.at

Říkají o nás

„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chys...“ (více)
„V loňském únoru jsme si díky vstřícnosti, ochotě a zájmu p. Zíky užili dovolenou na Mauritiusu a Reunionu v náramně dobře vybraných hotelích. Protože jsme byli nadmíru spokojeni, vybrali jsme si v červnu znovu Vaši CK a využili nabídky letenek, půjčení automobilu a ubytování v USA. Až budeme chystat další větší dovolenou, obrátíme se velice rádi znovu na Vaši CK. Jste pro nás nejspolehlivější CK se zárukou kvalitních služeb.“
– Lucie Škarvanová
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.