Destinace

Destinace: Vietnam

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Vietnam je zemí bývalé Indočíny, nabízí turistům bohatou historii, která byla po dlouhou dobu ovlivňována mocnými kulturami jihovýchodní Asie a Čínou. Můžeme zde najít francouzské tradice a zároveň vlivy komunismu. Návštěvníky zaujme pestrou přírodou. Najdeme zde rýžová políčka, pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a hory s rozmanitou vegetací. Pravou atmosféru dokresluje specifická kultura, zvyky a výborná kuchyně.

Počasí:

Sever Vietnamu leží v subtropickém pásmu, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. Klimatické podmínky jsou různé – od mrazivých zim až po rovníkové podnebí. Bývá obvyklé, že se teploty na severu v horách blíží k bodu mrazu a na jihu dosahují až 40°C. Vietnamské počasí ovlivňují zejména monzuny.

léto: květen až říjen
zima: listopad až duben
období dešťů: jih země od května do listopadu, na centrálním pobřeží od května do října
sucha: jih země od prosince do dubna, na centrálním pobřeží od prosince do února

Kdy nejlépe jet:

Není jednoduché jednoznačně určit, která doba je pro návštěvu nejvhodnější. Jiné počasí je na jihu, jiné na severu, avšak hlavní turistická sezona ve Vietnamu trvá od listopadu do března a poté v období mezi červencem a srpnem.

Časový posun oproti ČR: 

+5 hod v době letního času,  +6 hod. v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

vietnamský dong (VND), aktualní kurs: 1CZK= 1122,71 VND (ke dni 3.12.2015) 

Upozornění:

Bezpečnost: Celková bezpečnostní situace je dobrá, jen se nedoporučují individuální cesty do odlehlých oblastí, kde vzrůstá počet kapesních krádeží.
Voda, jídlo: Nedoporučuje se pití vody z vodovodu, ledy v nápojích, je nutné pečlivě omývat zeleninu a jíst spíše tepelně zpracované potraviny. 

Zajímavosti: 

Ti, kteří se zajímají o válku ve Vietnamu, by neměli opomenout navštěvu města Danang, které bylo v té době úplně zničené. Dnes je tu k vidění Hočiminovo vojenské muzeum, rozbité americké tanky, francouzská katolická katedrála a buddhisticka pagoda.

Vízová povinnost:

Držitelé českých pasů potřebují pro návštěvu Vietnamu víza. Naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty:

zastoupení v ČR

Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky 
Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5, tel: 257 211 540
fax: 257 211 792
e-mail: dsqvietnamcz@yahoo.com
úřední hodiny: 08.00 – 12.00 13.00 – 16.00
konzulární oddělení: Rašínovo nábřeží 72/1897, 128 00 Praha
tel: 224 922 074
fax: 224 916 488
úřední hodiny: 09.00 – 12.00 16.00 – 17.00 (Po, St, Pá)

zastoupení ČR v zahraničí

Embassy of the Czech Republic
13 Chu Van An, Hanoi
tel: 00844/8454131-2
fax: 00844/8233996
e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/hanoi/

 

Říkají o nás

„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějšíc...“ (více)
„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějších destinací. Plánování cesty probíhá vždy formou oboustranného dialogu a výměny informací. Doporučení JEDU.cz nám pomohlo vypracovat optimální itinerář připravované cesty a zajistit kvalitní služby, počínaje vyřízením víz, letenek, ubytování a konče zajištěním tlumočnických služeb.“
– RNDr. Petr Šimek, CSc.
Biologické centrum AV ČR, v.v.i., České Budějovice
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.