Malebná Gruzie

Zeptat se nebo rezervovat 10denní cesta po krásách Gruzie s možností prodloužení o Arménii. Čekají vás nádherná jezera, hory, údolí a louky, kostely, skalní města a tradiční vesničky s pohostinnými domorodci.

Délka zájezdu: 11dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha-Tbilisi

Odlet z Prahy, přílet do Tbilisi druhý den ráno (dle aktuálních letenek).

2. den: Tbilisi – Kakhetie

Z letiště odjezd do vesnice Ninotsminda - návštěva katedrály (6. stol.), poté skalní město a chrám David Gareja (6. stol.) u hranic s Ázerbaidžanem, kostel St. Nino, malebné město Signagi, jehož počátky se datují až do paleolitu, s úžasným výhledem do údolí. Přenocování v Signagi.

3. den: Tbilisi – údolí Alazani a jezero Kvareli

Po snídani odjezd do údolí řeky Alazani (malebné vinařské oblasti) s návštěvou jezera Kvareli. Poté vás čeká návštěva citadely a kostela Gremi (16. stol.), kostela Nekresi (4. stol.) a klášterů Alaverdi a Shuamta. Cesta pokračuje přes průsmyk Tsivgombori ve výšce 1619 m. Den zakončíte prohídkou pevnosti Ujarna. Přenocování v Tbilisi.

4. den: Tbilisi – Kutaisi

Po snídani odjezd do města Mtskheta, prohlídka kostela Jvari (6.stol.) a kláštěra Svetitskhoveli (11. stol.). Následuje jedinečné skalní město Uplistsikhe z doby železné na břehu řeky Mtkvari s neuvěřitelným výhledem do okolní krajiny a město Kutaisi (založeno už 2000 let př.n.l) s katedrálou Bagrati a klášterem Gelati. Přenocování v Kutaisi.

5. den: Kutaisi-Ushguli

Po snídani vás čeká cesta přes město Zugdidi, podél přehrady Inguri (vysoká 272m) a přes horské město Kavkazu Mestia (1500m n m) spolu s horskou oblastí Ushguli. Přenocování v Ushguli.

6. den: Ushguli-Batumi

Po snídani Mestia - Archeologické muzeum, Zugdidi - palác Dadiani. Přenocování v Batumi.

7. den: Batumi – Akhatsikhe

Po snídani cesta průsmykem Goderdzi 2025 m, návštěva kláštera Zarzma (8. stol.), hradu a kostela Akhaltsikhe -Sapara. Přenocování v Akhatsikhe.

8. den: Akhatsikhe – Bakuriani

Po snídani vás čeká prohlídka pevnosti Khertvisi, skalní město a klášter Vardzia z 12 století, město Akhalkalaki (11. stol.) s arménským obyvatelstvem, jezero Tabatskuri a průsmyk Tskratskaro 2452 m. Přenocování v Bakuriani.

9. den: Bakuriani – Tbilisi

Po snídani odjezd do národního parku Borjomi-Kharagauli a návštěva kláštera Kintsvisi z 13 století. Návrat do Tbilisi, večeře v místní restauraci s tradiční hudbou a tancem. Přenocování v Tbilisi.

10. den: Tbilisi

Prohlídka města – hrad Narikala, sirné lázně a mešita, staré město, Kaderála Sameba, třída Rustaveli, nákupy. V pozdní večer transfer na letiště a odlet dle letenek.

11. den: přílet do Prahy

 

Prodloužení o Arménii (cena při 2os 12.900/os, při 6 osobách 7.600/os,-):

11. den: Tbilisi-Sevan Lake

Po snídani přejezd k Arménské hranici Sadakhlo, jezero Sevan, návštěva Ijevanu, Gashevanku, Dilidjanu, kostel sv. Arakelotse. Přenocování u jezera Sevan.

12. den: Sevan lake – Yerevan

Po snídani cesta pokračuje okolo Sevan jezera, navštívíte klášter Dapots, Noratus Martuni, průsmyk Sulor (2410m). Dále uvidíte kostel Noravank (12stol), klášter Khor Virap (17stol) s krásným výhledem na Ararat (5160m). Přenocování v Yerevanu.

13. den: Yerevan

Prohlídka chrámu Garni Pagane (1stol), kostel Geghardavank (13stol), Yerevanské muzeu – dům Sergeye Parajanova, volný čas na nákupy. Přenocování v Yerevanu.

14. den: Yerevan – Tbilisi

Po snídani směr Tbilisi, cestou Echmiadzin – náboženské centrum Arménie, kostel sv. Asvatsutsina (13stol), Průsmyk Spitak (2153m), Alaverdi, Hagpat monastery (13stol). Sadakhlo hranice. Ve Tbilisi večeře s místními tanci a hudbou.

15. den: Tbilisi – odlet

Prohlídka města, nákupy a odlet do ČR.

 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
44 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
40 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
42 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu Praha – Tbilisi – Praha
  • ubytování se snídaní a večeří
  • transfery dle programu vozem Toyota Landcruiser
  • anglicky mluvící průvodce/řidič
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupy do muzeí
  • obědy, drinky
  • rafty
  • spropitné

Gruzie

Úvod: 

Gruzie je stát situovaný v jihozápadní Asii. Součástí Gruzie jsou autonomní republiky Adžárie, Abcházie a Jižní Osetie. Abcházie a Jižní Osetie jsou ovšem de facto nezávislé a gruzínská vláda nemá jejich území pod kontrolou. Podstatnou část Gruzie tvoří hory. Uprostřed země se spojuje Malý a Velký Kavkaz  Lišským  hřebenem. V horách najdeme divoké kozy, kozorohy a také supy. Velké území je zalesněno listnatými, smíšenými a také jehličnatými lesy ve výše položených oblastech.

Počasí:

Počasí se v Gruzii mění s nadmořskou výškou i zeměpisnou šířkou. Typická jsou horká léta a mírné zimy. Průměrné roční teploty jsou kolem 13°C.

léto: červen-srpen
zima: prosinec-únor
období dešťů: jaro, podzim 
sucha: léto, zima

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou návštěvy je pozdní jaro, kdy tu ještě nevládne tak ostré slunce. V květnu a v srpnu se v zemi konají náboženské oslavy a festivaly, které pro vás můžou být také velkým lákadlem. Ideální dobou pro návštěvu je duben-září.

Časový posun oproti ČR: 

+2 hod v letním čase, +3 hod v zimním čase

Očkování: 

Doporuřená očkování: žloutenka A+B, vzteklina

Měna: 

gruzinský lari (GEL), aktuální kurs: 1GEL=10,42CZK  (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Riziko nákazy malárií může hrozit na jihovýchodě země při hranici s Ázerbajdžánem. Jedná se zejména o regiony Kakheti a Kvemo Kartli.

Ve Tbilisi, hlavním městě, je velmi hustá síť bankovních poboček a bankomatů. V regionech je však situace horší, proto je lepší mít u sebe hotovost.

Cestování do Abcházie, Jižní Osetie a do náhorních oblastí nedaleko hranic s Čečenskem a Dagestánem může být nebezpečné, je zde vysoká kriminalita a časté loupeže. 

Zajímavosti:

Gruzie je malebná země s úchvatnou krajinou a fantastickými výhledy. Ideální destinace pro trekaře, fotografy a milovníky přírody. Telavi je město uprostřed regionu Kachetia. Toto místo je pozorohudnou oblastí bohatých úrodných polí. Díky této úrodnosti je region nejdůležitější a nejproslulejší vinařskou oblastí Gruzie. Tradice pěstování a výroby vína zde sahá až do dávných dob 6. tisíciletí před naším letopočtem. Zdejší vinice dnes plodí přes 20 vinných odrůd.

Vízová povinnost:

Gruzie zrušila vízovou povinnost pro občany ČR s platností od 15. června 2005. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Gruzie bez víza po dobu do 90 dnů, a to při cestách s nevýdělečným i výdělečným účelem.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Gruzii
Chavchavadze Ave., 37-block VI, Tbilisi 0162
tel: +995 32 916 740-42,
sekretariát: +995 32 916 743      
konzul: +995 32 916 747      
fax: +995 32 916 744
e-mail: tbilisi@embassy.mzv.cz, czechembassy@gol.ge
web: www.mzv.cz/tbilisi

Zastoupení Gruzie v ČR:

Velvyslanectví Gruzie
Na Zátorce 13, Praha 6 – Bubeneč, 160 00
tel: 233 311 749, 233 311 751, 233 311 752      
fax: 233 311 761
e-mail: prague.emb@mfa.gov.ge 

 

 

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Kouzelná Arménie a Malebná Gruzie

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.