
Londýn s návštěvou kouzelnického světa Harryho Pottera
Zájezd lze uskutečnit celoročně.
Pokud máte více dní, využijte je k prodloužení zájezdu. Porádíme Vám jaká města mimo Londýn můžete navštívit v rámci celodenního výletu.










Délka zájezdu: 4dní
Termíny a ceny naleznete zde.
1. den: Praha – Londýn
Přílet do Londýna v ranních či odpoledních hodinách. Zajištěným transferem příjezd do hotelu v centru města a individuální volno.
2. den: Londýn – den s průvodcem
Dnes Vás čeká den strávený celodenní prohlídkou Londýna s česky hovořícím průvodcem, který Vás provede po těch nejzajímavějších místech. A protože se jedná o člověka, který v Londýně již nějakou dobu žije, určitě neminete ani turistům skrytá místa.
Orientační program prohlídky:
Blok 1: The City, tj. Fleet Street, nejstarší obchod s čajem v Anglii, Královské soudní dvory, Monument; Leadenhall Market, Mansion House; Bank of England; St.Paul´s Cathedral; budovy moderního Londýna - slavná Okurka Normana Fostera a stavbu naruby The Lloyd´s; Tower Bridge, Tower of London
Blok 2: Wesminster a okolí, tj. Houses of Parliament s Big Benem; Westminsterské opatství; Churchill War Cabinets - místo, odkud Winston Churchill řídil válečné operace; sídlo ministerského předsedy v Downing Street č.10; Horse Guards Parade; jeden z nejkrásnějších londýnských parků St. James´s; Buckinghamský palác; St.James´s Palace; dům Camilly a prince Charlese; třídu Pall Mall, sídlo prestižních pánských klubů; Trafalgarské náměstí
Pozn. Pokud si přejete prohlídku města upravit podle Vašich zájmů, neváhejte nám to sdělit, rádi domluvíme s průvodci přizpůsobené okruhy přímo Vám na míru!
3. den: Návštěva Harry Potter Warner Bros. Studio Tour London
Dopoledne Vás čeká individuální volno, které doporučujeme strávit ve čtvrti Camden Town a přilehlém parku Regent´s Park s kopcem Primrose Hill, odkud se Vám naskytne nádherný výhled na panorama Londýna. Později se přesunete na nádraží Kings Cross, které je všem fanouškům HP jistě dobře známé. Nedaleko od něj Vás již čeká začátek cesty do studií, kde vznikaly filmy o Harry Potterovi (přesný čas prohlídky závisí na akutální dostupnosti v době rezervace). Do studií se dostanete vlakem a speciálním kouzelnickým autobusem.
4. den: Londýn – Praha
V dopoledních hodinách individuální volno. Navštivte místa, která jste nestihli vidět v předešlé dny nebo si užijte nákupy na slavné Oxford Street. V odpoledních hodinách Vás vyzvedne řidič a odveze Vás na letiště. Dle letového řádu odlet zpět do Prahy.
Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.
varianta s česky mluvícím průvodcem
Termín
flexibilní |
Počet dní 4 |
Min. počet osob:
2 |
Cena za osobu od*
18 800 Kč |
|
*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín
Cena zájezdu zahrnuje:
- leteckou dopravu Praha - Londýn - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků (lze zajistit i s příručním zavazadlem)
- ubytování na 3 noci ve 3* hotelu v centru Londýna ve 2lůžkových pokojích
- transfer z letiště v Londýně do hotelu a zpět
- vstupenku do natáčecích studiíí Harryho Pottera
- 8 hodinová prohlídka Londýna s česky hovořícím průvodcem
- pojištění CK proti úpadku
- sestavení trasy, informace
Cena zájezdu nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu - lze zajistit přes naší CK
- stravu mimo snídaně
- vstupné mimo výše uvedeného a další osobní výdaje
- dopravu po Londýně a do natáčecích studií
Velká Británie
Úvod:
Velká Británie je ostrovní stát na severozápadě Evropy. Je největším evropským ostrovem. Oficiální název země je Spojené království Velké Británie a Severního Irska, rozkládají se na něm tři její země – Anglie, Wales a Skotsko.
Skotsko se nachází v severní části ostrova Velká Británie. Na východě Skotsko hraničí se Severním mořem, na severu a západě s Atlantským oceánem a na jihozápadě je ohraničeno Severním průlivem a Irským mořem. Skotsko se rozkládá především na pevnině, ale také na více než 790 ostrovech, z nichž největší jsou Orkneje, Shetlandy a Hebridy.
Rozloha: 242 495 km²
Obyvatelstvo: 66.65 milionu obyvatel (k roku 2019)
Hlavní město: Londýn
Jazyk: angličtina
Měna: 1 Libra šterlinků (GBP) = 100 pencí
Počasí:
Podnebí na Britských ostrovech je velmi proměnlivé a mírné, což způsobuje teplý Golfský proud. Zimy nejsou příliš chladné a léta nejsou příliš horká, teploty mohou vystoupit ke 20° C.
léto: červen-září
zima: listopad-únor
období dešťů/sucha: S deštěm je ve Velké Británii potřeba počítat téměř neustále, obecně více prší na západě země. Nejsušší jsou oblasti na jihovýchodě Anglie.
Kdy nejlépe jet:
Nejvhodnější dobou k návštěvě země je období od dubna do září. Ale za městskou turistikou na prodloužené víkendy se dá vydat prakticky celoročně a taková zimní atmosféra ve Velké Británii je opravdu nádherná.
Časový posun oproti ČR:
o 1 hodinu méně
Mezinárodní telefonní předvolba:
0044 nebo +44
Důležitá telefonní čísla:
záchranná služba, hasiči, policie: 999 (na celém území země)
Vízová povinnost:
Držitelé českých pasů nepotřebují pro turistické cesty do Velké Británize víza.
Elektřina:
Sítové napětí 220/240 V, 50 Hz. Zástrčky se třemi obdélníkovými kolíky a pojistkami 3,5 a 15 A, nutný je tedy adaptér. Většina hotelů zajišťuje zásuvky evropského typu se dvěma otvory (použitelné však pouze pro holicí strojky).
Telefon:
Při vnitrostátních hovorech nejprve vytočte 100, při mezinárodních 155 nebo 00 kód země a příslušné telefonní číslo. V případě hovoru do Británie pak předvolte +44. Využití českého telefonu je ve VB bez problémů.
Internet:
Internet je v Británii naprosto běžný. Přístup k internetu lze využít v internetových kavárnách či se zeptat v turistických informačních centrech.
Očkování:
Žádné očkování do Velké Británie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.
Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR:
Thunovská 14
118 00 Praha 1
Tel: +420 257 402 111
E-mail: ukinczechrepublic@fco.gov.uk
Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii:
26-30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY London
Telefon na recepci velvyslanectví: +44 (0)20 7243 7908 (po-čt 8:30-17:15 hod., pá 8:30-16:00 hod.)
Konzulární pohotovost: +44 77 6968 2442 (toto číslo je určeno výhradně pro tísňová volání v době mimo úřední hodiny velvyslanectví).
E-mail: london@embassy.mzv.cz
Strava:
Britská kuchyně byla ještě donedávna považována za tučnou, fádní a těžko stravitelnou. Nová generace britských kuchařů však vylepšuje obraz britské kuchyně svěžími postupy, novými ingrediencemi i prvky zahraničních kuchyní (francouzské, italské, indické, mexické, americké apod.). Mezi základní suroviny anglické kuchyně patří tradičně maso, vnitřnosti, uzeniny, ryby, obiloviny, luštěniny (především fazole), zelenina (hlavně brambory a rajčata), vejce, mléko a mléčné výrobky. Mezi klasická jídla, jenž mají Britové v oblibě rozhodně patří fish and chips (ryba s hranolky) - smažená obalená treska s hranolky, kterou si Britové dochucují buď octem, nebo worcesterskou omáčkou. Ceny v restauracích se liší poměrně zásadním způsobem. V levnějších restauracích seženete například thajské nudle či talíř perského jídla od £ 6, klasické jídlo v tradičních hospodách stojí okolo £ 10–12 a ve vyhlášené restauraci pak klidně můžete nechat i měsíční výplatu. Mnoho restaurací nabízí výhodná obědová menu, díky nimž můžete pár liber ušetřit.
Zajímavosti:
Muži v sukních jsou skotskou specialitou. Kilt, jaký dnes známe, byl zaveden až britskou armádou jako součást uniformy v 18. století. Dříve představoval spíše chudobu a nebyl moc oblíbený. Na jeho popularizaci se podílel např. spisovatel Sir Walter Scott, který ve svých románech přinesl romantický pohled na obyvatele Skotska. Díky obrovské oblibě jeho knih se kostkovaná sukně stala symbolem vlastenectví a módou.
Skotsko
Úvod:
Skotsko je jednou ze čtyř zemí tvořících Spojené království Velké Británie a Severního Irska (Anglie, Skotsko, Wales, Severní Irsko). Dělí se na 32 administrativních jednotek.
Skotsko se dělí do tří hlavních regionů: Vrchovina (Northern Highlands), Nížiny (Central Lowlands) a Jižní vysočina (Southern Uplands). Většina velkých měst, nejvíce populace a většina skotského průmyslu je umístěno v oblasti Nížin, která prochází od jihozápadu k severovýchodu přes střed země. Jižní vysočina je nížinatá oblast podél hranic s Anglií a Vrchovina je pohoří začínající nejvyšší horou Británie Ben Nevis a pokračující až na severní okraj Skotska. Skotsko má dále 790 ostrovů, ale pouze 130 z nich je obydlených. Mezi největší a také nejzajímavější ostrovy patří Isle of Skye a Isle of Mull.
Rozloha: 80 077 km²
Obyvatelstvo: 5,46 milionů obyvatel (k roku 2019)
Hlavní město: Edinburgh
Jazyk: angličtina (úřední jazyk) a skotská keltština
Měna: 1 Libra šterlinků (GBP) = 100 pencí
Počasí:
Mírné oceánské, tedy relativně teplé zimy a chladná léta. Počasí je dost proměnlivé. Klima je oteplováno Golfským proudem, proto je západní část Skotska teplejší. Stejně tak množství srážek se výrazně liší podle oblasti – nejvlhčejší je západní část Highlands, naopak nížinné oblasti na východě mají srážek relativně málo.
Kdy nejlépe jet:
Nejvhodnější dobou k návštěvě země je období od dubna do září. Ale za městskou turistikou na prodloužené víkendy se dá vydat prakticky celoročně a taková zimní atmosféra v Edinburghu je něco, co byste si neměli nechat ujít.
Časový posun oproti ČR:
o 1 hodinu méně
Mezinárodní telefonní předvolba:
0044 nebo +44
Důležitá telefonní čísla:
záchranná služba, hasiči, policie: 999 (na celém území země)
Vízová povinnost:
Držitelé českých pasů nepotřebují pro turistické cesty do Velké Británie víza.
Elektřina:
Sítové napětí 220/240 V, 50 Hz. Zástrčky se třemi obdélníkovými kolíky a pojistkami 3,5 a 15 A, nutný je tedy adaptér. Většina hotelů zajišťuje zásuvky evropského typu se dvěma otvory (použitelné však pouze pro holicí strojky).
Telefon:
Při vnitrostátních hovorech nejprve vytočte 100, při mezinárodních 155 nebo 00 kód země a příslušné telefonní číslo. V případě hovoru do Británie pak předvolte +44. Využití českého telefonu je ve VB bez problémů.
Internet:
Internet je v Británii naprosto běžný. Přístup k internetu lze využít v internetových kavárnách či se zeptat v turistických informačních centrech.
Očkování:
Žádné očkování do Velké Británie není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.
Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR:
Thunovská 14
118 00 Praha 1
Tel: +420 257 402 111
E-mail: ukinczechrepublic@fco.gov.uk
Honorární konzulát Edinburgh:
12A Riselaw Crescent, Edinburgh
Tel: +44131/4479509
E-mail: edinburgh@honorary.mzv.cz
Velvyslanectví České republiky ve Velké Británii:
26-30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY London
Telefon na recepci velvyslanectví: +44 (0)20 7243 7908 (po-čt 8:30-17:15 hod., pá 8:30-16:00 hod.)
Konzulární pohotovost: +44 77 6968 2442 (toto číslo je určeno výhradně pro tísňová volání v době mimo úřední hodiny velvyslanectví).
E-mail: london@embassy.mzv.cz
Strava:
Skotsko není nijak známé svou kuchyní a statistiky zdraví obyvatelstva dosvědčují, že skotská kuchyně rozhodně nepatří k těm zdravým. Nicméně řada skotských produktů má výbornou kvalitu (hlavně hovězí maso, ryby, mořské plody a zvěřina) a zdejší tradiční jídla určitě stojí za ochutnání. Národním jídlem, kterým je Skotsko známé, je haggis, ale v praxi lidé v domácnostech nejčastěji vaří mleté hovězí maso s bramborovou kaší.
Haggis – skotské národní jídlo podobné klobáse. Cizinci ho někdy zesměšňují kvůli ingrediencím, z nichž se dělá. Játra, srdce a plíce ovce se smíchají s ovesnými vločkami a cibulí, okoření a směs se nacpe do ovčího žaludku, v němž se asi hodinu vaří. Haggis se tradičně podává s bramborovou kaší nebo kaší z tuřína, v praxi i s jinými přílohami. Dnes se častěji objevuje na jídelních lístcích restaurací orientovaných na turisty než na stolech Skotů.
Scottish Breakfast – je podobná anglické snídani, stejně jako ona obsahuje klobásu, slaninu a vajíčka, někdy smažená rajčata či houby. Navíc se k ní přidávají místní speciality jako je black pudding (jelito, krvavá klobása).
Ovesná kaše – rovněž tradiční skotská snídaně, která se jí naslano, tj. uvaří se ovesné vločky a voda s trochou soli. Dnes je stále častější i nasladko (s cukrem, medem či ovocem), jak ji známe my.
Skotská whisky - Whisky je nejznámější skotský výrobek a hlavní exportní produkt. V případě skotské whisky se píše bez „e“, zatímco název „whiskey“ se používá pro irské a většinou také americké produkty. Slovo whisky pochází z gaelského slova „uisce beatha”, což znamená “voda života”.
Zajímavosti:
- Ve Skotsku se bude líbit příznivcům hradů a zámků. Je jich tu kolem 3 000.
- Mluví se zde skotskou keltštinou, skotskou angličtinou a skotštinou.
- Vlajka Skotska je nejstarší užívanou národní vlajkou na světě. Je tvořená bílým křížem ve tvaru písmene X na modrém podkladě.
- Příznivci lihovin jistě rádi ochutnají pravou skotskou whisky. Vyrábí se z ječmene, kvasnic, vody a je 2x destilovaná.
- Ve Skotsku vznikl golf. Jste-li jeho příznivcem, můžete si ho zahrát na jednom z mnoha krásných skotských golfových hřištích.
Říkají o nás



Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace
Putování po Skotsku s ostrovem Skye
