Destinace

Destinace: Bhútán

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Bhútán nazývaný také „Země hřmícího draka“ je dodnes tajemné buddhistické království. Patří mezi vnitrozemské státy jižní Asie. Místní kultura upřednostňuje harmonii a rovnováhu mezi člověkem a přírodou. Patří mezi nejtajemnější země a pro svoji jinakost se od zbytku světa záměrně izoluje. Velmi dobrých výsledků dosahuje v hodnotách „hrubého národního štěstí“.

Počasí: 

Na severu a ve střední části převládá chladné a suché vysokohorské podnebí, na jihu vlhké subtropické monzunové klima.
léto/zima: červen – srpen / listopad – březen, v létě místy teploty dosahují až 40 °C. Centrální část má teplá léta a chladné zimy, sever země je celoročně pokryt vrstvou sněhu.
období dešťů: duben – září/říjen

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější pro návštěvu je září, říjen a duben a květen, ale ani zima (např. listopad či únor) není špatná. Příliš se nedoporučuje léto. Mezi červnem a srpnem je největší výskyt monzunů.

Časový posun oproti ČR: 

+5 hodin v době zimního a +4 hodin v době letního času.

Očkování:

Doporučuje se proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Měna:

Bhutan ngultrum, aktualní kurz : 1BTN = 0.37 Kč (k 9.12.2015)

Upozornění:

Platební karty: v Bhútánu existují bankomaty, ale neakceptují evropské platební karty. Ty se dají použít pouze v hotelech nebo v turistických obchodech.
Elektřina: napětí je 230 V, kmitočet sítě 50 Hz
Voda: doporučuje se pít vodu z uzavřených lahvích
Mobilní telefony: čeští mobilní operátoři nemají roaming s místními operátory, pro volání je třeba si koupit místní SIM kartu.

Zajímavosti:

Bhútán jako jediná země na světě prosazuje lámaistický buddhismus. Ostatní buddhisté, kteří nejsou obyvateli Bhútánu musí pro vstup do lámaistických klášterů dostat zvláštní povolení. Cizincům je vstup do praktikujících buddhistických klášterů zakázán.

Vízová povinnost:

Pro vstup do Bhútánu je nutné mít povolení, které je možné obdržet pouze přes místní CK za poplatek min 250 USD/den. Platí se tím celkové služby CK,  ubytování, průvodce, po celou dobu pobytu. Individuálním cestovatelům není vstup do země umožněn. Naše CK je specialistou na Bhútán a rádi vám vyřídíme vízum-tedy i celý pobyt.

Důležité kontakty:

Bhútán nemá diplomatické zastoupení akreditované pro ČR.
Nejbližší diplomatické zastoupení je v Ženevě:
17-19 Chemin du champ d´Anier, Geneva
Tel.: (+41/22) 799 08 90
Fax: (+41/22) 799 08 99

Říkají o nás

„Rádi bychom Vám poděkovali za vzorné zajištění cesty na Jamajku a Galapágy. Zkrátka, vše proběhlo přesně jak bylo naplánováno. Žádná chybička se nevloudila, i když těch nejrůznějších dopravních prostředků a četnosti přestupů bylo skutečně dost. Všude vždy na nás někdo čekal, improvizovat jsme nem...“ (více)
„Rádi bychom Vám poděkovali za vzorné zajištění cesty na Jamajku a Galapágy. Zkrátka, vše proběhlo přesně jak bylo naplánováno. Žádná chybička se nevloudila, i když těch nejrůznějších dopravních prostředků a četnosti přestupů bylo skutečně dost. Všude vždy na nás někdo čekal, improvizovat jsme nemuseli. Služby vašeho ekvádorského partnera byly jedny z nejlepších na světě - a to už jsme ledacos procestovali. I jim patří poděkování. Kombinace tak různých míst jako Jamajka a Ekvádor se osvědčila, nevidět a nezažít, byl by člověk ochuzen. Jamajka oblast Negril - jiný svět, vymykající se běžnému evropskému chápání Galapágy - jiná planeta Jamajka - výlet na vodopády a k delfínům na Ocho Rios“
– J.Parkan, K.Hora
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.