Destinace

Destinace: Kuba

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Kuba je největší Karibský stát, patří k posledním zemím světa, které ovládá totalitní režim s povolenou mocí jediné politické strany. Ve východní Kubě se nachází vojenská základna Guantánamo, kterou Kuba v roce 1901 pronajala USA. Příjezdová cesta je ohraničena protitankovými zátarasy a vojskem, což tvoří jedinou pozemskou hranici na Kubě. Spojené státy americké a Mexiko jsou sousedem Kuby geograficky. Kubu a Mexiko odděluje rozlehlý Mexický záliv. Kromě krásného moře a pláží je Kuba domovem daiquiri, doutníků a vyhlášeného rumu. 

Počasí:

Průměrné roční teploty se pohybují kolem 26°C, výkyvy mezi jednotlivými měsíci jsou malé.

léto: od května do září
zima:
od prosince do dubna
období dešťů: od května do září
období sucha:
 od října do března

Kdy nejlépe jet:

Ideální počasí je na Kubě v období sucha, doporučuje se vyrazit mezi listopadem a květnem. 

Časový posun oproti ČR: 

Na Kubě se zavádí letní čas, avšak k jinému datu než v ČR. Vůči ČR je na Kubě o 6 hodin méně, v období přechodu mezi zimním a letním časem může dojít k posunu o hodinu.

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

1 kubánské peso (CUP), aktuální kurs: 1CUP=24,95 Kč (ke dni 27.7.2012)

Upozornění:

Na Kubě může hrozit nebezpečí hurikánů.
elektrická síť: 110 V

Zajímavosti:

Doutníky jsou jedním z hlavních produktů Kuby, které se vyvážejí do celého světa. Právě díky tropickému podnebí a vysoké vlhkosti vzduchu zde není nutné doutníky ani nijak zvláštně uskladňovat. Nejvíce populární jsou značky Montecristo nebo Cohiba. Jedna krabice doutníků se do Čech dováží za cca 15 000,- korun. Na Kubě stejnou krabici seženete až 3x levněji.

Vízová povinnost:

Turistická víza: 19. ledna 2000 přestala platit bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a od tohoto data potřebují čeští turisté k cestě na Kubu víza. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje Kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář. NAše CK vám turistickou kartu ráda vyřídí.

Kuba od 1. 5. 2010 bezpodmínečně vyžaduje uzavření cestovního pojištění pro hrazení léčebných výloh na celou dobu pobytu. Cestovatelé, kteří nebudou mít cestovní pojištění při vjezdu do země, budou povinni uzavřít pojištění přímo na letišti. Cena tohoto pojištění by se měla pohybovat v rozmezí 1,5 - 3 EUR na den. Doporučuje se uzavřít pojištění ještě v ČR, protože jeho obstarání na letišti může být značně komplikované.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR na Kubě: 
Embajada de la República Checa, Avenida Kohly No 259, vchod 41 a 43, colonia Nuevo Vedado, La Habana
tel.: 00537/333 201, 333 467, 333 105
fax 00537/333 596.

Velvyslanectví Kuby v ČR: 
Sibiřské náměstí 1, 160 00 Praha 6
tel.: 224 311 253
e-mail: embacubapraga@embacuba.cz. 
Úřední hodiny: po–pá 8.00–16.00
konzulární oddělení po–pá 8.00–11.30

 

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.