Prohlídka Havany a golf ve Varaderu

Zeptat se nebo rezervovat 11denní pobytově poznávací zájezd kombinuje poznávání Havany s golfem v nejoblíbenějším kubánském letovisku v jednom skvělém balíčku.

Délka zájezdu: 11dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Havana

Odlet z Prahy, přílet do Havany v odpoledních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost procházky po starém městě a večeře či drinku v místní restauraci.

2. den: Havana

Prohlídka historické Havany, doporučujeme také návštěvu továrny na výrobu doutníků či muzea rumu. Nocleh.

3. den: Havana - Varadero

Dopoledne check-out z hotelu a ponechání zavazadel v úschově. Ještě možnost prohlídky historického centra, odpoledne transfer do Varadera - hotel Meliá las Américas.

4. - 9. den:    

Relaxace, šnorchlování, potápění, ranní golf - vše dle libosti.

10. den: Havana – Praha

Podle letenek transfer na letiště José Martí v Havaně a odlet do Prahy. Přílet následující den.

 

Kuba leží v srdci amerického Středozemí v Mexickém zálivu, je omývaná Atlantickým oceánem na severu a Karibským mořem na jihu. V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Díky své izolaci si Kuba uchovala atmosféru méně uspěchaných dob, dob, kdy byl život složen z drobných lidských radostí i velkých tragédií. Ostrov, který zůstává navždy v srdci.

Havana

Je hlavním městem Kuby, najdete zde hodně zajímavých architektonických míst k poznání jako kapitol, starou pevnost, kostely a především místní bary s vždy připraveným rumem a mochitem. V Havaně si každý uvědomí jak žijí Kubánci, někdo si uvědomí, že jsme podobně žili i před pár lety u nás v Česku, pokud porovnáme ale život Kubánců s životem např. v Dominikánské republice nebo na Haiti, tak žijou kvalitně a uvědomují si, že se na tuto oblast zase nemají tak špatně.

Varadero

Toto největší plážové letovisko na ostrově se nachází na výběžku Hicacos a vyznačuje se moderními a luxusními hotely, kvalitním servisem a příjemnými místními obyvateli. Čeká tu na vás 20 km dlouhá pláž s bílým jemným pískem a průzračně čistým Karibským mořem, která patří bez nadsázky mezi deset nejlepších pláží v celém Karibiku.

Varadero se nachází 140 km od hlavního města Havana, 2 hod. jízdy. V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Plážové středisko se začalo budovat v 70. letech a pyšní se kvalitními moderními hotely, poskytujícími servis all inclusive, které svým architektonickým řešením nijak nenarušily ojedinělou lokalitu. Varadero poskytuje vše, co lze očekávat od vysněné dovolené.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
51 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Havana – Praha
 • ubytování v Havaně 3*, 2 noci se snídaní
 • veškeré transfery
 • ubytování v hotel Mélia las Américas s all inclusive a možností golfu
 • pojištění CK proti úpadku
   

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupní vízum – 1000 Kč
 • turistickou odletovou taxu – 25 CUC (povinný vládní poplatek)
 • komplexní cestovní pojištění
 • green fee

   

Kuba

Úvod: 

Kuba je největší Karibský stát, patří k posledním zemím světa, které ovládá totalitní režim s povolenou mocí jediné politické strany. Ve východní Kubě se nachází vojenská základna Guantánamo, kterou Kuba v roce 1901 pronajala USA. Příjezdová cesta je ohraničena protitankovými zátarasy a vojskem, což tvoří jedinou pozemskou hranici na Kubě. Spojené státy americké a Mexiko jsou sousedem Kuby geograficky. Kubu a Mexiko odděluje rozlehlý Mexický záliv. Kromě krásného moře a pláží je Kuba domovem daiquiri, doutníků a vyhlášeného rumu. 

Počasí:

Průměrné roční teploty se pohybují kolem 26°C, výkyvy mezi jednotlivými měsíci jsou malé.

léto: od května do září
zima:
od prosince do dubna
období dešťů: od května do září
období sucha:
 od října do března

Kdy nejlépe jet:

Ideální počasí je na Kubě v období sucha, doporučuje se vyrazit mezi listopadem a květnem. 

Časový posun oproti ČR: 

Na Kubě se zavádí letní čas, avšak k jinému datu než v ČR. Vůči ČR je na Kubě o 6 hodin méně, v období přechodu mezi zimním a letním časem může dojít k posunu o hodinu.

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

1 kubánské peso (CUP), aktuální kurs: 1CUP=24,95 Kč (ke dni 27.7.2012)

Upozornění:

Na Kubě může hrozit nebezpečí hurikánů.
elektrická síť: 110 V

Zajímavosti:

Doutníky jsou jedním z hlavních produktů Kuby, které se vyvážejí do celého světa. Právě díky tropickému podnebí a vysoké vlhkosti vzduchu zde není nutné doutníky ani nijak zvláštně uskladňovat. Nejvíce populární jsou značky Montecristo nebo Cohiba. Jedna krabice doutníků se do Čech dováží za cca 15 000,- korun. Na Kubě stejnou krabici seženete až 3x levněji.

Vízová povinnost:

Turistická víza: 19. ledna 2000 přestala platit bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a od tohoto data potřebují čeští turisté k cestě na Kubu víza. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje Kubánský konzulát vízum ve formě turistické karty Tato karta může být vyřízena v rámci turistického pobytu přes cestovní kancelář. NAše CK vám turistickou kartu ráda vyřídí.

Kuba od 1. 5. 2010 bezpodmínečně vyžaduje uzavření cestovního pojištění pro hrazení léčebných výloh na celou dobu pobytu. Cestovatelé, kteří nebudou mít cestovní pojištění při vjezdu do země, budou povinni uzavřít pojištění přímo na letišti. Cena tohoto pojištění by se měla pohybovat v rozmezí 1,5 - 3 EUR na den. Doporučuje se uzavřít pojištění ještě v ČR, protože jeho obstarání na letišti může být značně komplikované.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR na Kubě: 
Embajada de la República Checa, Avenida Kohly No 259, vchod 41 a 43, colonia Nuevo Vedado, La Habana
tel.: 00537/333 201, 333 467, 333 105
fax 00537/333 596.

Velvyslanectví Kuby v ČR: 
Sibiřské náměstí 1, 160 00 Praha 6
tel.: 224 311 253
e-mail: embacubapraga@embacuba.cz. 
Úřední hodiny: po–pá 8.00–16.00
konzulární oddělení po–pá 8.00–11.30

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách....“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách. Moc děkujeme a rádi Vašich služeb využijeme znovu! Terka a Petr“
– Terka a Petr z Plzně
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.