Destinace

Destinace: Uruguay

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Uruguay je druhý nejmenší stát v Jižní Americe. Sousedí s Brazílií a s Argentinou, od které je oddělen řekou Uruguay, podle níž se tato země jmenuje. Téměř polovina obyvatelstva Uruguaye žije v hlavním a největším architektonickém městě – Montevideo. Uruguay je politicky a ekonomicky stabilní a patří k nejvyspělejším jihoamerickým zemím. 

Počasí:

Klima v Uruguai je subtropické s výraznými změnami v počasí během roku. Mezi červnem a srpnem se teploty pohybují mezi 6 a 15°C, v létě okolo 28°C. Srážky nejsou příliš časté, ale objevují se v průběhu celého roku.

léto: prosinec až březen
zima: červen až srpen
období sucha/dešťů: Období dešťů trvá od března do června a období sucha Uruguay nemá.

Kdy nejlépe jet:

Vhodná doba pro návštěvu Uruguay je naše zima, čili od prosince do března. V tomto období zde jsou velmi příjemné letní teploty.

Časový posun oproti ČR: 

-5 hodin v letním čase,-4 hodiny v zimním čase

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování:
žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

Uruguayské peso (UYP), aktuální kurs: 1UYP=0,9CZK (ke dni 18.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: Napětí a frekvence je 220V

Zajímavosti:

Colonia je koloniální přístav založený Portugalci v roce 1680, který ukrývá působivé historické jádro portugalských, španělských a post-koloniálních architektonických prvků. V místním námořním muzeu je vystaven vrak Graf Spee, který byl na počátku druhé světové války potopen u Mar del Platy. Toto město patří na seznam světových památak UNESCO.

Vízová povinnost:

Občané ČR nepotřebují při pobytu do 90 dní víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Uruguaye
Muchova 9, Praha 6, 160 00
Tel.: 224 314 755
Email: urupra@urupra.cz
Web: www.uruguay.gub.uy

Velvyslanectví ČR
Consulado Honorario de la República Checa
Casa „El Torrejón“, Punta Ballena
Maldonado
Uruguay

 

Říkají o nás

„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve...“ (více)
„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve velmi dobré kvalitě a za dobrou cenu. V autopůjčovně na letišti v Melbourne nás čekalo již zamluvené auto a naše cesta východním pobřežím Austrálie z Melbourne do Cairns mohla začít. Vše klapalo jako na drátkách a občas jsem dal emailem paní Marečkové vědět, kde jsme. Pro jistotu. Auto jsme vrátili na letišti v Cairns v pořádku a v pořádku také odletěli domů plni nezapomenutelných zážitků. Za vše díky a příští rok na viděnou ve vaší kanceláři. “
– Jindřich Kočí
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.