Destinace

Destinace: Chile

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Chile je přímořský stát protáhlého tvaru ležící v jihozápadní části jižní Ameriky při pobřeží Tichého oceánu. Svou délkou přes 4000 km se táhne přes polovinu kontinentu. Hlavním městem je Santiago de Chile a úředním jazykem je španělština. Pod chilskou správu spadá i několik ostrovů, především Velikonoční ostrov. Na východní hranici státu se táhne velehorské pásmo And, které je tvořené velkým množstvím vyhaslých i činných sopek. Střední část země je nejlidnatější, najdeme zde i hlavní město, na sever od něj se rozkládá poušť Atacama. V jižní části leží nejjižněji město světa Punta Arenas.

Počasí:

Protáhlá délka Chile je hlavním důvodem, proč se tu setkáme s několika typy podnebí. Čím jižněji se nacházíme, tím chladněji bude. Průměrné teploty v létě jsou kolem 22°C a v zimě cca 12°C.

léto: od prosince do května
zima: od června do září
období dešťů: od května do srpna
sucha: od prosince do května

Kdy nejlépe jet:

sever Chile – kdykoliv, nejlepší listopad
střední Chile – od září do února
jižní Chile- od prosince do března

Časový posun oproti ČR:

-6 hodin při letním čase, -4 hodiny při zimním čase

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

chilské peso (CLP), aktuální kurs: 1Kč=28,287CLP (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Jízda na silnicích: Standardní vpravo
Elektřina: Soustava 220 V / 60 Hz.
Bezpečnost: Chile je na jihoamerické poměry bezpečnou zemí. Přesto se raději nedoporučuje navštěvovat např. chudé čtvrti Santiaga.

Zajímavosti:

Gejzírové pole El Tatio ležící vysoko v chilských horách je označováno jako jedno z nejvýše položených gejzírových polích na světě. Voda, která má teplotu až  85 °C, vystřikuje do výšky až deseti metrů. K tomuto jevu dochází kontaktem studené podzemní vody s horkými horninami geotermální pánve.

Vízová povinnost:

Vízová povinnost byla při pobytu do 90dnů zrušena.

Důležité kontakty:

zastoupení v ČR:

Ú Chilské republiky
U Vorlíků 4/623, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 315 064, 224 313 176
fax: 224 316 069
úřední hodiny: 09:00 – 13:00

zastoupení ČR v zahraničí:

Embajada de la República Checa
Av. El Golf 254, Las Condes Santiago de Chile, Chile
poštovní adresa: Casilla 217-10, Santiago de Chile, Chile
tel.: 00562/2321066,2311910
fax: 00562/2320707

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.