Destinace

Destinace: Madagaskar

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Madagaskar patří k jedinečným místům světa. Má dlouhou geologickou historii a zajímavý způsob osídlení, což je příčinou kouzelné přírody tohoto ostrova. Klima v jednotlivých částech ostrova je pozorohudné, fauna a flora je unikátní. Na Madagaskaru najdeme neobyčejnou diverzitu všeho živého. Kromě toho, že se setkáte s výjimečnou přírodou, stanete se svědky nekonečných bílých písečných pláží a lagun s tyrkysově modrou vodou. Madagaskar je ráj na zemi.

Počasí:

Na Madagaskaru je tropické podnebí. Průměrné teploty v létě u pobřeží jsou většinou kolem 30°C a ve střední části ostrova 25°C. V horách a ve vyšších polohách může teplota v zimě klesnou až na 10°C. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky.
Na ostrově jsou v období dešťů vydatné srážky, žádné z nich však nedosáhnou na jižní část ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť.

léto: od listopadu do dubna
zima: od května do října a léto
období dešťů: teplé období dešťů od ledna do března
období sucha:  od května do října, většinou je toto období příjemné zejména v horách 

Kdy nejlépe jet:

Na Madagaskar je vhodné se vypravit mimo období dešťů, čili měli byste se vyhnout měsícům leden,únor, březen. Nejvíce se doporučuje období sucha, čili květen až říjen.

Časový posun oproti ČR:

při letním čase +1, při zimním čase:+2 hod

Očkování: 

Žádné očkování na Madagaskar povinné není, přesto se doporučuje očkování proti  břišnímu tyfu a žloutence typu A, při delším pobytu i očkování proti žloutence typu B.

Měna: 

malgašský ariary (MGA)
aktuální kurz: 1CZK = 645,70 MGF ( ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: Standardně je v zemi napětí 220 Výjimečně se může vyskytovat pouze 110
Voda a jídlo: Vodu je lepší nepít z kohoutku, ovoce a zeleninu je nutné před konzumací pečlivě omývat příp. loupat, měli byste se vyvarovat ledu v nápojích i zmrzlině z pouličního prodeje. 

Zajímavosti: 

Měna malgašský ariary  je jednou ze dvou měn na celém světě, které nepoužívá desítkovou soustavu. Jeden ariary se skládá z 5 iraimbilanja.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro vstup na území Madagaskaru víza. Vstupní víza na 30 dní lze získat při příletu na letiště.

Důležité kontakty:

Zastoupení ČR v zemi:

Velvyslanectví České republiky v Etiopii
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289
Addis Ababa, P.O.Box 3108

Zastoupení země v ČR:
oficiálně v Moskvě

Velvyslanectví Madagaskarské republiky
Kursovoy per. 5, Moscow, 119034

konzulát ve Vídni:
Generalkonsulat der Demokratische Republic Madagascar
Pötzleinsdorferstr. 94–96, A – 1184 Wien, Austria
fax.: +43(1)4781522-20, tel: +43(1)4791273
e-mail: 
konsulat.madagaskar@vienna.at)

 

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.