Madagaskar - individuálně

Zeptat se nebo rezervovat 18 dní. "Červený ostrov" je čtvrtým největším ostrovem světa a vyniká počtem endemických rostlinných a živočišných druhů, které se na něm nacházejí. Společně s naší průvodkyní, která sama 2 roky na ostrově žila, navštívíte nejkrásnější místa ostrova a zájezd zakončíte odpočinkem a koupáním v moři.

Délka zájezdu: 18dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: PRAHA – ANTANANARIVO

Přílet do hlavního města v pozdních večerních hodinách, transfer a ubytování v hotelu.

2. den: ANTANANARIVO – ANTSIRABE (169 km)

Po snídani odjezd do bývalého termálního a lázeňského městečka Antsirabe ve středohorském regionu Imerina – krajina sytě zelených rýžovišť a typických vesniček s teple zabarvenými domečky z lateritu. Prohlídka města, ateliérů místních řemeslníků (ruční výroba tradičních bonbónů, výrobky z kravského rohu, brusiči polodrahokamů a drahých kamenů, výroba pousse-poussů) a návštěva jezer (jezero Andraikiba a tajemné posvátné jezero Tritriva).

3. den: ANTSIRABE – FIANARANTSOA – SAHAMBAVY (264 km)

Snídaně a cesta do univerzitního městečka Fianarantsoa. Po cestě zastávka v městečku Ambositra, které je střediskem řemeslných výrobců sošek a vykládaných výrobků ze vzácných dřev. Návštěva výrobců a ateliéru zpracovávajícího hedvábí. Pokračování v cestě do Fianarantsoa, prohlídka starého města (Tanana Ambony) pocházejícího ze 30. let 19. století a panoramatická vyhlídka nad městem při západu slunce.

4. den: SAHAMBAVY – FIANARANTSOA (23 km)

Snídaně v hotelu, potom návštěva největší čajové továrny na Madagaskaru a taktéž čajových plantáží. Odpoledne návštěva vinic na Route des vins, možnost degustace vín. Návrat do Fianarantsoa, ubytování v hotelu.

5. den: FIANARANTSOA – MANAKARA (170 km)

Brzká snídaně a transfer na vlak směrem do koloniálního přístavu Manakara na východním pobřeží Madagaskaru. Vlak projíždí 56ti tunely, 4 viadukty a 17ti nádražími. Trasa místy lemuje hory, primární prales, krásně zelená ryžoviště a čajové plantáže. Cesta je zážitkem, během kterého můžete vidět každodenní život obyvatel, dopravu zemědělských plodin mezi pobřežím a středem ostrova. Po cestě si také budete moci od všudypřítomných prodavačů zakoupit například nejrůznější exotické ovoce. Transfer do hotelu.

6. den: MANAKARA

Snídaně, volný program – například prohlídka města, kde jsou k vidění domy v koloniálním stylu. Možnost zakoupit si projížďku tradiční pirogou na kanálu Canal des Pangalanes.

7. den: MANAKARA – RANOMAFANA (250 km)

Po snídani cesta do Ranomafana. Ubytování v hotelu, zbytek dne volný program (např. možnost koupání na koupališti s termálními prameny či večerní návštěva národního parku s pozorováním nočních druhů lemurů).

8. den: RANOMAFANA – FIANARANTSOA (60 km)

Snídaně a prohlídka Národního parku Ranomafana – jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků Madagaskaru.  Deštný prales se rozkládá na více než 40 000 ha a žije v něm 12 druhů lemurů, 90 druhů motýlů, 62 druhů chameleonů a ještěrů a 115 druhů ptáků. Několik desítek živočišných druhů, které se zde vyskytují, jsou endemické. Koncem odpoledne cesta do Fianarantsoa.

9. den: FINANARANTSOA – RANOHIRA/ISALO (297 km)

Po snídani odjezd do Ranohira. Zastávka v městečku Ambalavao – návštěva výroby ručního papíru Antaimoro. Pokračování v cestě, krajina se postupně mění a náhorní plošiny ustupují širým jižním pláním. Budeme projíždět plošinou Horombe, která je širokou stepí a často je navštěvována pasoucími se stády zébu. Ubytování a večeře v hotelu.

10. den: RANOHIRA / ISALO

Snídaně, poté celodenní návštěva Národního parku Isalo – suťový masív o ploše cca 81 500 ha s podivuhodnými granitovými plastikami a unikátní florou a faunou. Součástí krajiny jsou nádherné pískovcové skály, údolí, vodopády a kaňony. Ve skalách se nacházejí také hrobky kmene Bara pro dočasné uložení zesnulých.  Během výletu budete mít příležitost osvěžit se koupelí v krásné laguně s osvěžující a průzračně smaragdovou vodou. Oběd v parku formou pikniku.

11. den: ISALO – TULEAR (243 km)

Po snídani vyrazíme dále směrem na jih – do města Tuléar ležícího v těsné blízkosti obratníku Kozoroha. Po cestě budete mít možnost návštívit safírové doly v hornickém městečku Ilakaka, které má pověst místního divokého západu. Dále návštívíte arboretum v Antsokay, kde se na 52 ha vyskytuje 920 druhů rostlin, lemurů, želv, hadů a chameleonů. Nachází se tam veškeré endemické rostliny jižního Madagaskaru. Prohlédnete si jeden z největších přístavu Madagaskaru: město Tuléar, kterému se kvůli zdejšímu teplému polosuchému klimatu (pouhých 400 mm deště/rok) říká "Město slunce". Procházka širokými ulicemi lemovanými tamarindy a stromy druhu flamboyant, návštěva trhu s rozmanitými druhy mušlí.

12. den: TULEAR - SARODRANO – ST AUGUSTIN – TULEAR (80 km)

Brzká snídaně a ranní odjezd s cílem celodenní návštěvy písečných dun v Sarodrano. Cesta je lemovaná mangrovníky, na místě se nachází malebná rybářská vesnička a při břehu moře také přírodní bazének vytvořený řekou Onilahy. Návštěva zátoky St Augustin, kde měli kdysi základnu francouzští piráti.

13. den: TULEAR – IFATY (30 km)

Po snídani transfert do malého přímořského střediska Ifaty, které je chráněné korálovým útesem a nabízí krásné koupání v moři. Cesta vede podél mořského pobřeží a rybářských vesniček. Odpoledne návštěva přírodní rezervace Reniala. Večeře v hotelu.

14. – 15. den: IFATY

Snídaně a volný den u laguny v Ifaty (možnost četných aktivit za poplatek : např. projížďka tradiční pirogou až ke korálovému útesu, potápění, návštěva okolí a lesa s baobaby, atd.). Večeře v hotelu.

16. den: IFATY – TULEAR – ANTANANARIVO (30km)

Snídaně v hotelu. Volné dopoledne u laguny v Ifaty. Odpoledne transfer na letiště v Tuléar. Večerní vnistrostátní přelet Tuléar- Antananarivo.

17. den: ANTANANARIVO

Snídaně, návštěva starého města, trhů a poslední nákupy suvenýrů. Koncem dne možnost osvěžení se v hotelu před transferem na letiště. 

18. den: ANTANANARIVO – PRAHA

Odlet zpět do Prahy.

Termín zájezdu se může mírně změnit v závislosti na dostupnosti letenek. Doporučujeme včasnou rezervaci!

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
18
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
109 900 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • letenka Praha–Antananarivo–Praha
 • vnitrostátní přelet Tulear–Antananarivo
 • dopravu terénním vozem/minibusem (dle počtu osob) s řidičem na trase Antananarivo–Ifaty a v Antananarivo
 • jízdenka vlakem
 • letištní a hotelové transfery v Ifaty/Tulear a v Antananarivo
 • ubytování ve dvojlůžkových pokojích v hotelech***
 • 16 x snídaně : den 2 – den 17
 • 4 x večeře : den 9, 13-15
 • 1 x oběd formou pikniku : den 10 (Národní park Isalo)
 • veškeré taxy a turistické známky
 • česky hovořící průvodce (od 6ti osob)

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a služby místních průvodců v národních parcích a rezervacích (cca 80 euro/os)
 • projížďku pirogou na kanálu Canal des Pangalanes v Manakara(cca 1000Kč/os)
 • stravu mimo uvedenou v programu
 • veškeré aktivity a výlety,které nejsou uvedeny v programu
 • osobní výdaje, spropitné
 • cestovní pojištění
 • možnost ubytování ve vyšší hotelové kategorii
 • na vyžádání možnost prodloužení pobytu o ostrov Reunion, Mauricius či JAR

Madagaskar

Úvod: 

Madagaskar patří k jedinečným místům světa. Má dlouhou geologickou historii a zajímavý způsob osídlení, což je příčinou kouzelné přírody tohoto ostrova. Klima v jednotlivých částech ostrova je pozorohudné, fauna a flora je unikátní. Na Madagaskaru najdeme neobyčejnou diverzitu všeho živého. Kromě toho, že se setkáte s výjimečnou přírodou, stanete se svědky nekonečných bílých písečných pláží a lagun s tyrkysově modrou vodou. Madagaskar je ráj na zemi.

Počasí:

Na Madagaskaru je tropické podnebí. Průměrné teploty v létě u pobřeží jsou většinou kolem 30°C a ve střední části ostrova 25°C. V horách a ve vyšších polohách může teplota v zimě klesnou až na 10°C. Všeobecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky.
Na ostrově jsou v období dešťů vydatné srážky, žádné z nich však nedosáhnou na jižní část ostrova, kde je neustále nedostatek srážek, někde i polopoušť.

léto: od listopadu do dubna
zima: od května do října a léto
období dešťů: teplé období dešťů od ledna do března
období sucha:  od května do října, většinou je toto období příjemné zejména v horách 

Kdy nejlépe jet:

Na Madagaskar je vhodné se vypravit mimo období dešťů, čili měli byste se vyhnout měsícům leden,únor, březen. Nejvíce se doporučuje období sucha, čili květen až říjen.

Časový posun oproti ČR:

při letním čase +1, při zimním čase:+2 hod

Očkování: 

Žádné očkování na Madagaskar povinné není, přesto se doporučuje očkování proti  břišnímu tyfu a žloutence typu A, při delším pobytu i očkování proti žloutence typu B.

Měna: 

malgašský ariary (MGA)
aktuální kurz: 1CZK = 645,70 MGF ( ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: Standardně je v zemi napětí 220 Výjimečně se může vyskytovat pouze 110
Voda a jídlo: Vodu je lepší nepít z kohoutku, ovoce a zeleninu je nutné před konzumací pečlivě omývat příp. loupat, měli byste se vyvarovat ledu v nápojích i zmrzlině z pouličního prodeje. 

Zajímavosti: 

Měna malgašský ariary  je jednou ze dvou měn na celém světě, které nepoužívá desítkovou soustavu. Jeden ariary se skládá z 5 iraimbilanja.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro vstup na území Madagaskaru víza. Vstupní víza na 30 dní lze získat při příletu na letiště.

Důležité kontakty:

Zastoupení ČR v zemi:

Velvyslanectví České republiky v Etiopii
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289
Addis Ababa, P.O.Box 3108

Zastoupení země v ČR:
oficiálně v Moskvě

Velvyslanectví Madagaskarské republiky
Kursovoy per. 5, Moscow, 119034

konzulát ve Vídni:
Generalkonsulat der Demokratische Republic Madagascar
Pötzleinsdorferstr. 94–96, A – 1184 Wien, Austria
fax.: +43(1)4781522-20, tel: +43(1)4791273
e-mail: 
konsulat.madagaskar@vienna.at)

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.