Zemí zlatých chrámů

Zeptat se nebo rezervovat Tato cesta vás zavede do bývalého koloniálního hlavního města Yangonu (dříve Rangúnu), dále navštívíte starověké královské město Bagan, které se může chlubit svými 4000 pagodami a chrámy. Dále vás čeká Mandalay se svou jedinečnou kulturou a v neposlední řadě jezero Inle se svými barevnými trhy.

Délka zájezdu: 10dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z ČR

2. den: Yangon – přílet 

Po příletu na letišti v Yangonu budete uvítáni místním průvodcem. Transfer do hotelu, ubytování. V závislosti na příletu letadla si uděláte odpolední prohlídku města. Můžete vidět pagodu Kyaukhtatgyi se 70 metrů dlouhým ležícím Buddhou (socha velikosti velryby), Čínskou čtvrť, nespočet obchůdků, trhů a pouličních stánků, královské jezero, které se nachází v parku Kandawgyi. Nejdůležitější zastávkou je pagoda Schwedagon, kterou je nezbytné vidět, zvlášť při západu slunce. V jejím okolí můžete obdivovat mnišská roucha, almužny, oběti, kadidlo a další jedinečné buddhistické předměty. Při procházení stánků vám průvodce vysvětlí buddhistické rituály v Myanmaru. Když slunce zapadá, tak pozorujete, jak se barvy mění na 100 metrů vysoké chedi, která je doslova uvězněna ve více než 40 tunách zlatých listů. Shwedagon je považován za nejdůležitější náboženské místo pro Barmy; většina návštěvníků uvádí, že cesta je nezapomenutelná.  Noc v Yangonu.

3. den: Yangon – Bagan

Po snídani jedete na letiště a čeká vás místní přelet do Baganu. Bagan je známý jako jedno z nejúžasnějších architektonických míst v Asii. Když byl Bagan centrem Myanmaru od 11. do 13. století, monarchové stavěli zástupy mohutných stúp a pagod, kterých stále stojí mnoho na břehu řeky Irrawaddy. Velkolepost Baganu s více než 4000 chrámy z červených cihel na pláni velikosti Manhattanu je jedním z vrcholů návštěvy Barmy, je to skutečná pastva pro oči. Mimo nádherné Baganské chrámy vás tato exkurze také seznámí s barmskou kulturou, umožní vám setkání s tradičními řemeslníky v práci a zavede vás k mohutné řece Irrawaddy do neobvyklého „jeskynního“ chrámu.  Rozhlédnete se kolem chrámu Ananda - jednoho z nejvyšších baganských chrámů. Dále se dozvíte více o místní kultuře a navštívíte dva workshopy - lakování a výroba ze dřeva. Uvidíte kvalifikované řemeslníky, kteří používají tradiční techniku, předávanou z generace na generaci, k vytváření krásných předmětů. Noc v Baganu.

4. den: Bagan 

Exkurze začíná na trhu NyaungOo, kde místní nabízejí čerstvé potraviny a jiné výrobky. Poté si prohlédnete Staré město s pagodou Shwezigon, která byla postavena králem Anawrahtou na počátku 11. století jako svatostánek. Dále cesta pokračuje po prašných cestách a kolem chrámů a klášterů do malé vesnice. V jednom z klášterů se zúčastníte tradičního buddhistického obřadu. Odtud pojedete povozem kolem nejvyššího chrámu v Baganu, Thatbyinnyu; gigantického chrámu Dhammayangyi, který je známý pro své pozoruhodné zdivo a také chrámu Sulamani. Užijete si mimořádný západ slunce z horní terasy jednoho z okolních chrámů. Noc v Baganu.

5. den: Bagan - Mandalay

Ráno se přemístíte letadlem do Mandalay, druhého největšího města Myanmaru, které se rozkládá na březích řeky Irrawaddy. Je to centrum kultury, tradiční hudby, tance a divadla. Překročením řeky se dostanete do Sagaingu. Se 600 slonovinově zbarvenými pagodami a kláštery je Sagaing Hill obecně považován za duchovní centrum Myanmaru, žije zde asi 3000 mnichů a najdete tu téměř 100 meditačních svatyní. Navštívíte pagody jako Swan OoPonNya Shin, U Min ThoneSae a Shin Pin Nan Gyaing. Pokračujete na místní trh, poté zamíříte do malé hrnčířské vesnice, která je uznávána pro výrobu všudypřítomných vodních květináčů. Dále vás čeká město Ava, které bylo hlavním městem od 14. do 18. století. Přívozem přejedete malou řeku a cestujete tradičním povozem do dřevěného kláštera Bagaya, který je známý svými mimořádně propracovanými řezbami. Nezapomeňte si prohlédnout Nanmyintskou strážní věž – nazývanou také „šikmá věž v Avě“ - která zbyla ze starověkého paláce. Návrat do Amarapury, to znamená „Město nesmrtelnosti“, ačkoli hlavním městem bylo relativně krátce. Prohlídku zahájíte v klášteře Mahagandayon, v němž sídlí více než tisíc mladých mnichů a který je známý jako centrum pro klášterní studium a přísnou náboženskou disciplínu. Pokračujte k legendárnímu mostu U Bein, který byl postaven v roce 1782, když byla Amarapura středem pozornosti. Rozkládá se 1,2 km přes mělké jezero Taungthaman a je považován za nejdelší most z teakového dřeva na světě. Užijte si západ slunce u mostu U Bien. Noc v Mandalay.

6. den: Mandalay – Mingun - Mandalay

Ráno se vydáte na soukromé lodi po řece Irrawaddy do Mingunu. Prozkoumáte památky a zvuky Mingunu, počínaje slavnou Mingun Paya. Stavba této obrovské cihlové budovy byla zastavena poté, co věštkyně předpověděla smrt krále po jejím dokončení. Zemětřesení (v 18. století), rozdělilo pomník napůl a zbyly z něj částečné sutiny - je to pravděpodobně největší kopec cihel na světě. Z nedalekého vrcholu je krásný výhled na Hsinbyume Paya, vesnici Mingun a řeku. Pokračujete do nádherné alabastrové pagody Hsinbyume, neobvyklé stupy, se kterou se pojí několik příběhů. Je to údajně reprezentace Sulamani Paya, která podle buddhistického plánu vesmíru stojí na vrcholu hory Meru (hora, která stojí ve středu vesmíru). Poté skočte k Mingun Bell, který váží 90 tun a je údajně největším zavěšeným, nezlomeným zvonem, který stále dokáže zvonit. Než se vrátíte lodí do Mandalay, budete mít dostatek času na prozkoumání malých čtvrtí v celém Mingunu, kde se vyrábějí košíky tradiční cestou a mísí se s přátelskými řemeslníky a prodejci. Následuje výstup na Mandalay Hill, tyčící se do výšky 240 metrů nad městem. Po výšlapu vás odmění panoramatický výhled, obrys Shan Hills na východě, palác Mandalay na jihu a řeka Irrawaddy na západě. Pak na vás čeká pagoda Kyauktawgyi, známá jako pagoda Velkého mramoru. Můžete obdivovat velkého Buddhu vyřezaného z jediného bloku mramoru. Říká se, že 10000 mužům trvalo téměř dva týdny dopravit tento kolosální mramorový blok z řeky na své současné místo. Pokračujete k pagodě Kuthodaw, často označovanou jako „Největší kniha světa“, za sbírku 729 mramorových desek s buddhistickým učením. Poté se přemístíte do kláštera Shwenandaw, zlatého kláštera, který je jedinou stavbou z královského paláce 19. století. Tato impozantní stavba je oslavována pro své pozoruhodné dřevořezby. Noc v Mandalay.

7. den: Mandalay – Heho – jezero Inle

Návrat na letiště Mandalay na let do Heho, v srdci státu Shan. Po příletu pojedete do vesnice Nyaung Shwe. Po cestě budete mít příležitost navštívit venkovské dílny, které se specializují na výrobu tradičního papíru Shan a jedinečné ručně vyráběné deštníky. Nezapomeňte se také zastavit v klášteře Shweyanpyay, který je znám pro své složité umělecké řezbářství. Poté nastoupíte na soukromý motorový člun a vyrazíte na jezero Inle, jedno z nejkrásnějších a nejúžasnějších míst Myanmaru. Jeho klidné vody jsou poseté plovoucí vegetací a rybářskými kánoemi a k nimž se poutají jako perfektní kulisa malebné kopce. Cestou míjíte několik vesnic postavených na kůlech nad jezerem, které obývají místní obyvatelé etnické skupiny Intha. Sledujete každodenní činnosti místních rybářů a podívejte se na jejich „plovoucí zahrady“, které jsou tvořeny z vodního hyacintu, země a ukotveny ke dnu jezera bambusovými tyčemi. Noc u jezera Inle. 

8. den: Jezero Inle - Indein 

Po snídani navštívíte ranní trh u jezera (trh je otevřený každý den kromě temných a úplňkových kalendářních dnů). Místo trhu se otáčí mezi vesnicemi jezera v 5denním plánu a je denně navštěvován obyvateli jezera i okolními domorodci, kteří také přicházejí obchodovat se svým zbožím. Jízda lodí po malém kanálu vás zavede do vesnice Pa-Oh Indein, která se nachází na západním břehu Inle Lake. Vydejte se na poklidnou procházku po vesnici, než vystoupíte na mechem pokryté schodiště na vrchol kopce. Jakmile dorazíte na vrchol, budete uvítáni ikonickým obrazem Buddhy, který sedí zakotven mezi stovkami ruin stup a zarostlými křovinami. Z vrcholu budete také odměněni fascinujícími výhledy na uklidňující okolí. Komplex pagody Indein je bezpochyby jedním z nejúžasnějších míst na břehu jezera a skládá se ze stovek malých stup, které jsou pokryty mechem a zelení. Poté vás čeká 45minutový trek do vesnice Sae Ma. Cestou si užijete přírodní krásy a panoramatické výhledy. Návštěva domu Inthar, kde se dozvíte více o historii a kultuře domorodých obyvatel jezera a vychutnáte si lahodnou kávu a koláč. Noc u jezera Inle.                      

9. den: Jezero Inle – Heho – Yangon 

Snídaně a návrat lodí a autem na letiště v Heho, let od Yangonu. Volný čas před letem do ČR.

10. den: návrat do ČR

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
10
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
50 200 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
10
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
48 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
10
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
54 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
10
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
52 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • mezinárodní letenky včetně odbavených zavazadel, tax a letištních poplatků
 • místní přelety v Myanmaru: Yangon – Bagan, Bagan – Mandalay, Mandalay - Inle, Inle – Yangon
 • ubytování ve vybraných 3* hotelech se snídaní dle itineráře ve twin/dvoulůžkovém pokoji
 • stravování dle itineráře
 • soukromé výlety a veškeré služby uvedené v itineráři
 • všechny pick-upy a transfery privátními vozidly se zkušenými řidiči
 • místní přívoz a koňský povoz (návštěva Avy)
 • privátní výlet na lodi – Mingun a Inle
 • zkušení anglicky mluvicí místní průvodci
 • program a vstupy dle itineráře
 • 24-hodinová asistenční linka v AJ v Myanmaru
 • povinné pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vízum do Myanmaru - online, cena 50 USD/os + poplatek za vyřízení 300,- Kč/os.
 • cestovní pojištění s pojištěním storna cesty (na požadavek zajistíme)
 • strava a nápoje neuvedené v itineráři
 • spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Barma

Úvod: 

Barma (Myanmar) je přímořskou zemí jihovýchodní Asie, nacházející se na západní straně Zadní Indie. Na severu do území státu zasahuje Himálaj, na západě horská pásma, na východě se nachází Šanská plošina a ve středozemí pak nížina řeky Iravádí. Úředním jazykem je barmština. Převážná většina obyvatel se hlásí k buddhismu. Díky naprosté izolaci, která v zemi trvá země už několik desetiletí a do značné míry přetrvává dodnes, se v Barmě zachovalo mnoho zvyků, které v ostatních zemích jihovýchodní Asie téměř vymizely.

Počasí:

V Barmě je tropické podnebí s horkými vlhkými léty a teplými zimami. 

léto: Největší horka jsou od února do května.
zima:
Říjen až únor bývá nejchladnější.

období dešťů: květen-říjen
období sucha:
únor-květen

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou je listopad až únor, kdy srážek není mnoho ani nejsou velká horka.

Časový posun oproti ČR: 

V létě +6, v zimě +5

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

Myanmarský kyat (MMK), aktuální kurz: 1MMK=2,9Kč (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

elektrická síť: pokrývá pouze části střední a východní Barmy, většina elektřiny je dodávána jedinou hydroelektrárnou v Lawpitě
bankomaty:v Barmě nejsou, platební karty jsou v Barmě prakticky nepoužitelné 
Internet – v hlavních turistických lokalitách dostupný, ale může to mít svá omezení (nepřístupnost některých stránek)
mobilní telefony:v Barmě nefungují
voda: doporučují se uzavřené plastikové láhve

Zajímavosti:

Město Mandalay - stojí zde několik pagod. Nejvýznamnější je bílá pagoda Kuthodaw se zlatou kupolí, v jejíž blízkosti se nachází několik stovek menších sakrálních staveb.

Zlatá skála - třpytivý žulový balvan, který visí na okraji útesu, se nachází v osadě Kinpun nedaleko města Kyaikto. Tento balvan lze snadno rozpohybovat, přesto z útesu nespadne. Barmánci to považují za zázrak, za který může Buddhův vlas umístěný v pagodě Kayaiklthiro.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty do Barmy víza. S vyřízením vám rádi pomůžeme.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Myanmarského svazu
Thielallee 19, 14195 Berlin 
telefon: 004930-206 15 70 
e-mail: info@botschaft-myanmar.de 
web: www.botschaft-myanmar.de 

Velvyslanectví České republiky v Thajsku (Embassy of the Czech Republic)
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., 10330 Bangkok
tel: 0066/22509223-4
e-mail: bangkok@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/bangkok

Telefonní čísla: 
policie: 199
požárníci: 191, 252011

 

Říkají o nás

„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějšíc...“ (více)
„S CK JEDU jsme byli v roce 2011 v Austrálii a Číně a letos se s ní chystáme do Japonska a USA. Se službami firmy JEDU.cz a poskytovanými službami jsme byli zatím vždy spokojeni. Konzultujeme s JEDU.cz pravidelně program námi připravované cesty a její zajištění, zejména při cestách do vzdálenějších destinací. Plánování cesty probíhá vždy formou oboustranného dialogu a výměny informací. Doporučení JEDU.cz nám pomohlo vypracovat optimální itinerář připravované cesty a zajistit kvalitní služby, počínaje vyřízením víz, letenek, ubytování a konče zajištěním tlumočnických služeb.“
– RNDr. Petr Šimek, CSc.
Biologické centrum AV ČR, v.v.i., České Budějovice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Tajemný Myanmar

Magická Barma

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.