Za krásami kanadského západu
Délka zájezdu: 13dní
Termíny a ceny naleznete zde.
1. den: Praha – Vancouver
Odlet z Prahy. Po příletu převzetí pronajatého vozu na letišti a přeprava do hotelu. Nocleh.
2. den: Vancouver
Toto krásné město na pobřeží Pacifiku nabízí spoustu zajímavých míst k prohlídce: např. Stanley Park, Gastown nebo Čínskou čtvrť.
3. den: Vancouver – Kelowna
Z Vancouveru do Kelowny pojedete hlavní vinařskou oblastí Britské Kolumbie a krásným údolím Okanagan.
Cca 375 km
4. den: Kelowna – Mount Revelstoke NP
Národní Park nabízí úchvatné výhledy na zasněžené vrcholky a jezera s průzračně čistou vodou.
Cca 200 km
5. den: Mount Revelstoke NP – Banff NP
Přes národní parky Glacier a Yoho do kanadských Rocky Mountains.
Cca 290 km
6. den: Banff NP
Kromě velkého množství pěších tůr nabízí národní park nejfotografovanější scenérii západní Kanady: jezero Lake Louise s hotelem Fairmont Chateau Lake Louise.
7. den: Banff NP – Jasper NP
Silnice Icefield Parkway vede srdcem kanadských Rocky Mountains s úchvatnými výhledy na zasněžené vrcholky a ledovcová jezera, kolem vodopádů Atabacsa Falls až do parku Jasper.
Cca 290 km
8. den: Jasper NP
Den v národním parku Jasper s množstvím krásných jezer jako např. Maligna Lake.
9. den: Jasper NP – Sun Peaks
Silnice Yellowhead Parkway vede zpět do Britské Kolumbie, projedete kolem nejvyšší hory kanadských Rocky Mountains – Mount Robson, do Sun Peaks.
Cca 450 km
10. den: Sun Peaks – Whistler
Dnešním cílem je známé lyžařské středisko Whistler, které může i v létě nabídnout mnoho aktivit s panoramatem Coast Mountains v pozadí.
Cca 300 km
11. den: Whistler – Vancouver
Cesta vede dále údolím Squamish Valley s výhledy na Horshoe Bay a po krátké zastávce v Lighthouse Park a u mostu Capilano Suspension Bridge dále do Stanley parku a centra Vancouveru.
Cca 120 km
12. den: Vancouver
Odjezd na letiště, předání pronajatého vozu. Odlet z Vancouveru.
13. den: Přílet do Prahy
Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.
varianta bez průvodce (individuálně)
Termín
flexibilní |
Počet dní 13 |
Min. počet osob:
2 |
Cena za osobu od*
59 800 Kč |
|
*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín
Cena zájezdu zahrnuje:
- leteckou dopravu Praha - Vancouver - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
- pronájem vozu (kategorie COMPACT 2-4dvéřový vůz, větší kategorie možná za příplatek)
- neomezené míle
- havarijní pojištění včetně nulové spoluúčasti
- povinné ručení zvýšené na 1 mil. USD
- pojištění vozu proti krádeži včetně nulové spoluúčasti
- pronájem vozu pro 1 řidiče nad 25 let
- první nádrž benzínu zdarma (vůz přebíráte s plnou nádrží a vracíte s prázdnou)
- ubytování na 11 nocí ve 2-3* hotelech/motelech (2lůžkové pokoje) po trase
- sestavení trasy, mapy, informace
- pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje:
- příplatek za další řidiče nebo řidiče pod 25 let
- benzín, poplatky za dálnice nebo parkování
- strava
- vstupné a další osobní výdaje
- eTA do Kanady - lze zajistit za poplatek 500,-Kč/os.
- při letech přes USA povolení ke vstupu do USA ESTA (možné zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu)
- Pojištění léčebných výloh a storna zájezdu - lze zajistit za poplatek 895,-Kč/os
Kanada
Úvod:
Kanada je rozlohou druhá největší země světa, která se rozkládá v severní části Severní Ameriky. Hraničí na severu se Severním ledovým oceánem, na východě s Atlantikem, na jihu a severozápadě s USA a na západě s Tichým oceánem. Kanada představuje zajímavou kombinaci americké a evropské kultury se špetkou kultury ryze kanadské. Mohlo by se zdát, že od Spojených států, které s ní jako jediná země sousedí, se Kanada moc neliší, ale opak je pravdou. Kanada patří k zemím velmi rozmanitým, na severu je hodně ovlivněná kulturou původních obyvatel – Inuitů, na jihu se pak více přibližuje americkému stylu života.
Rozloha: necelých 10 milionů km²
Obyvatelstvo: 37,6 milionů obyvatel (k 2019)
Hlavní město: Ottawa
Měna: 1 kanadský dolar (CAD) = 100 centů
Jazyk: angličtina, francouzština
Počasí a podnebí:
Kanada má vzhledem k velké rozloze podnebí rozděleno do několika podnebných pásů. Celkově je zde podnebí chladné, vnitrozemské. Na severu je podnebí arktické a subarktické. Rozsáhlá oblast polárního podnebí je ovlivňovaná Severním ledovým oceánem. Zimní teploty na polárním kruhu klesají až na - 48°C. Při východním pobřeží zemi ochlazuje studený Labradorský proud a vládne zde vlhké přímořské podnebí. Střední část státu Kanada až ke hranicím s USA je kontinentální, což představuje drsnou dlouhou zimu a teplé slunné, ale krátké léto. Vlivem teplého Severopacifického proudu je západní pobřeží teplejší, ale s četnějšími srážkami. Nejtepleji je v oblasti jezer a v jižním Ontariu. Teploty zde v létě vystoupí přibližně na 35°C, naopak v zimě klesají až na - 25°C, někdy i méně.
Kdy nejlépe jet:
Vhodnou dobou pro návštěvu Kanady, za účelem poznávání přírodních krás, je období od jara do podzimu. Turisticky nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Kanady jsou měsíce červenec a srpen.
Časový posun oproti ČR:
-6 až -11 hodin vůči středoevropskému času, -7 až -12 hodin v období letního času.
Centrální část: - 7 hodin (letní čas = - 6 hodin)
Yukon a Pacifik: - 9 hodin (letní čas = - 8 hodin)
Mezinárodní telefonní předvolba:
001 nebo +1
Důležitá telefonní čísla:
záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území Kanady)
Vízová povinnost:
Doklady: Kanada při cestách do země vyžaduje platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. Vízová povinnost byla zrušena., ale pro vstup potřebujete platné povolení eTA, které se vyřizuje elektronicky. eTA (zkratka pro electronic travel authorization) je elektronická cestovní registrace, kterou potřebují občané České republiky při letech do Kanady. eTA je platná po dobu 5 let nebo do té doby, než vyprší platnost pasu, do kterého byla registrace vystavena. Naše CK Vám s vyřízením ráda pomůže.
Elektřina:
V Kanadě je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do Kanady je třeba vlastnit adaptér (stejně jako v USA).
Telefon:
Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v Kanadě.
Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v Kanadě fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011 a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například:
011 420 123456789.
Internet:
Internet je v Kanadě naprosto běžný a internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech.
Očkování:
Žádné povinné očkování při cestě do Kanady není.
Velvyslanectví České republiky v Kanadě:
251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2
telefon: 001 - 613 562 3875
e-mail: ottawa@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/ottawa
Velvyslanectví Kanady pro ČR:
Ve Struhách 95/2
160 00 Prague 6
telefon: (+420) 272 101 800
email: canada@canada.cz
Strava:
Kanada je velmi rozmanitá ve všem a platí to i o její kuchyni. Promítají se sem vlivy zejména z Evropy - hlavně z Británie ze Skotska a Irska, ale také z Francie. V poslední době má na kanadskou kuchyni i kulturu obecně vliv také kultura USA. Obecně se dá říct, že americký vliv dopadá hlavně na kanadské děti. Ty pak konzumují během dne velké množství tzv. junk food - to znamená nezdravé jídlo, jako jsou čokolády, chipsy nebo zmrzliny. Dospělí se naopak snaží konzumovat čerstvou zeleninu a ovoce, ale i oni si v restauracích objednávají velké sandwiche a hamburgery. Typ jídla závisí hodně na regionu. Západní provincie státu Kanada jsou ovlivněny skandinávskou, ukrajinskou, ale i ruskou kuchyní. V oblasti na severu se zase vaří zejména podle tradičních receptů původních obyvatel. Provincie na východním pobřeží a Britská Kolumbie preferují britský, irský a skotský styl jídel - hodně masa (ryb, vepřového a hovězího). Mezi tradiční pokrmy jednotlivých provincií patří hlavně to, co se v té provincii sbírá nebo loví. V přímořských jsou to hlavně ryby, také mušle a humři (zejména na Ostrově Prince Edwarda), v jiných územích jsou to třeba divoké borůvky nebo jiné bobule, které se tam sbírají. Ze specialit se konzumují také sobi nebo zubři. Javorový sirup - Kanada má specialitu a tou je javorový sirup (maple syrup). Je to sladký sirup, který se získává z mízy javorů. V Kanadě ho užívají hlavně jako polevu na palačinky, vafle, toasty nebo zmrzlinu. Vyrábí se z něj i další sladkosti, bonbóny nebo lízátka a dokonce se přidává i do některých druhů piv. Zamilujete si ho. Určitě si několik lahviček přivezte s sebou domů.
Zajímavosti:
DISCOVERY PASS
Pokud plánujete v Parks Canada strávit méně než 7 dní, vyplatí se vám jednotlivé denní vstupné. Jestliže naopak plánujete objevovat kanadskou přírodu více než 7 dní a zároveň vyrazit autem ve více lidech, nejvýhodnější bude zakoupit Family/Group Discovery Pass, který je platný až do 7 osob v jednom vozidle na 12 měsíců a na více než 80 míst pod správou Parks Canada.
Více informací zde: https://www.pc.gc.ca/en/index