Z Miami až do New Yorku

Zeptat se nebo rezervovat Užijte si téměr 20ti denní individuální cestu po východním pobřeží USA. Cestou nevynecháte Miami Beach, Jacksonville, Washington D.C. či New York

Délka zájezdu: 19dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Miami

Dle letenek přílet do Miami. Vyzvednutí pronajatého automobilu a přejezd do hotelu. Relax po cestě na pláži.

2. den: Miami 

Volný den v Miami. Můžete si udělat výlet do NP Everglades či na Key West.

3. den: Miami – Jacksonville 

Dnes Vás čeká delší přejezd do Jacksonville. Cestou doporučuji zastávku na Mysu Canaveral  s návštěvou Kennedyho vesmírného střediska.

Cca 550 km 

4. den: Jacksonville 

Volný den v Jacksonvillu. Můžete odpočívat na jedné z pláží poblíž města či navštívit Muzeum současného umění.

5. den: Jacksonville – Charleston - Myrtle Beach 

Dnes Vás čeká delší přejezd se zastávkou v jižanském historickém městě Charleston, kde si nafotíte plantáže a typické domky v koloniálním stylu. Pokud Vám vyjde čas, tak ještě před Charlestonem můžete se zajet do městečka Hilton Head Island, což je exkluzivní lázeňské město na pobřeží Atlantiku. Dojezd do Myrtle Beach ve večerních hodinách – procházka po městě a ubytování.

Cca 540 km

6. den: Myrtle Beach – Virginia Beach 

Ranní procházka po plážích Myrtle Beach s návštěvou mola a odjezd směr Virginia Beach.

Cca 570 km

7. den: Virginia Beach – Washington D. C.

Dnes Vás čeká kratší přejezd do Washingotnu D.C., proto část dne můžete věnovat odpočinku ve Virginia Beach, projít se po místní promenádě či relaxovat na pláži – teploty by v tomto období již měly být okolo 20 stupňů Celsia. Večer příjezd do Washingtonu.

Cca 350 km

8. den: Washington D. C. 

Dnes Vás čeká hlavní města Spojených států – Washingtonu D. C. Jeden den doporučuji strávit ve vybraných muzeích (všechna by měla být zdarma) a druhý den se věnovat Capitolu, Bílému domu, National Mall, Arlingtonskému hřbitovu a dalším významným místům města.

9. den: Washington D. C.

Volný den ve Washingtonu D. C.

10. den: Washington D. C. - Buffalo

Dnes Vás čeká delší přejezd do Buffala, cestou si můžete udělat zastávku v Harrisburgu a navštívit a seznámit se s amišskou kulturou, popřípadě zvolit jiný směr a udělat si zastávku v Pittsburghu. Příjezd do Buffala ve večerních hodinách.

Cca 600 km

11. den: Bufallo – Niagárské vopodápy

V ranních hodinách krátký přejezd k monumentálním Niagárským vodopádům – plavba pod vodopády a zastávka na fotografie. Poté návrat do Bufall, kde můžete navštívit muzeum Bufallo Naval & Miltry Park a další pamětihodnosti.

Cca 40 km

12. den: Niagárské vodopády – Syracuse

Dnes krátký přejezd do Syracuse. Cestou si ještě můžete udělat zastávku u jezera Oneida Lake či u městského jezera Onondaga Lake, kde je i stejnojmenný volnočasový park. Pokud máte rádi ZOO, můžete se vydat do Rosamond Gifford Zoo.

Cca 250 km

13. den: Syracuse – Boston

Dnes Vás čeká přejezd do Bostonu, cesta do něj je krásná a můžete si udělat pár zastávek – například ve městě Albany, kde můžete navštívit New York State Capitol. Večer příjezd do Bostonu a procházka po nočním městě.

Cca 500 km

14. den: Boston

Volný den v Bostonu. V tomto univerzitním městě se můžete vydat po stopách Freedom Trail, navštívit historický trh Faneuil Hall Marketplace nebo se vydat do mueza výtvarného umění. Možná Vás také naláká podívat se na půdu jedné z nejslavnějších univerzit na světě – Harvard.

15. den: Boston – New York

Na závěr si užijete Big Apple – město, které nikdy nespí – New York. Zde rádi zajistíme městský City Pass se kterým můžete navštívit 6 atrakcí města - například Empire State Building, plavbu k Soše Svobody a další.

Cca 350 km

16. den: New York

Volný den v New Yorku.

17. den: New York 

Ubytování: McCarren Hotel & Pool, 4*, se snídaní. Na místě je potřeba počítat s poplatkem 1,5 USD/noc za tzv Javits Center fee. 30 minut jízdy metrem na Manhattan – Wall Street – metro cca 300 metrů od hotelu. Parkování možné za poplatek.

18. den: New York – ČR

 

Volné poledne a část odpoledne v NY, později přesun na letiště Newark v New Jersey a odlet zpět do ČR.

19. den: Přílet do ČR

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
19
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
63 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • pronájem vozu (kategorie MIDSIZE) včetně komplexního pojištění bez spoluúčasti
 • leteckou dopravu Praha - Miami - New York - Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • ubytování na 17 nocí ve 2-3* hotelech/motelech ve 2-lůž.pokojích po trase
 • sestavení trasy, mapy, informace
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • benzín
 • jednosměrný poplatek za pronájem automobilu
 • stravování
 • vstupné a další osobní výdaje
 • povolení ke vstupu do USA ESTA (možno zajistit za poplatek 600,- CZK na osobu, je nutné mít biometrický pas)
 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit za poplatek 895,- CZK na osob

USA

Úvod:

USA neboli Spojené státy americké patří k rozlehlým zemím a nacházejí se ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech a zabírají zhruba 40% plochy Severní Ameriky. Hraničí s Kanadou na severu, s Mexikem na jihu a jsou omývány Atlantským oceánem na východě, Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě. USA jsou třetí největší zemí světa. Hospodářsky a z hlediska politického a kulturního vlivu jsou USA prvním státem světa. Za toto postavení vděčí velkému přírodnímu bohatství, dlouhé tradici demokratické společnosti, pestrému národnostnímu složení a silné národní identitě.

Rozloha:                                 9,8 mil km²

Obyvatelstvo:                        328,2 milionu obyvatel (k 2019)

Hlavní město:                        Washington D. C.

Měna:                                     1 americký dolar (USD) = 100 centů

Jazyk:                                    angličtina

Počasí:

V USA můžeme nalézt téměř všechny druhy klimat. Většina území se ale nachází v mírně podnebném pásu s kontinentálním klimatem, které se vyznačuje studenou zimou a horkým létem.

Sever: USA spadá do mírného pásu. Je zde chladno a vlhko díky studenému Labradorskému proudu ze Severního oceánu. Na Havaji a jižní Floriděje podnebí tropické, na Aljašce zase polární. Centrální část USA může někdy překvapit svými extrémními teplotními výkyvy. Zimy jsou zde opravdu mrazivé a léta zase velmi teplá. V centrální oblasti se často vyskytují tornáda. Pro oblast prérií na západ od řeky Mississippi jsou typické polopouští a stepní podmínky, na jihozápadě USA jsou podmínky pouštní a na jihovýchodě se v létě zase často vyskytují tropické bouře, ze kterých vznikají hurikány.

Kdy nejlépe jet:

Západ USA: Od poloviny dubna do poloviny června a od poloviny září do poloviny října.
Východ USA: Nejpopulárnější je léto (červen – září), ale to také cestuje nejvíce lidí, takže vhodnější je spíš podzim a jaro.
Aljaška: Obecně od června do září, vysoká sezona je od července do poloviny srpna. Měsíce květen a září nabízí většinou příznivé počasí, ale jsou považovány za mimosezonu.
Havaj: Počasí je teplé a příjemné po celý rok, teploty na pobřeží se pohybují mezi 20 – 28°C. Léto a podzim jsou suché, zima deštivá.

Časový posun oproti ČR:

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin

Mezinárodní telefonní předvolba:

 001 nebo +1

Důležitá telefonní čísla:

záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

Vízová povinnost:

Doklady: Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA či biometrický pas a k tomu povolení ke vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP"). Od tohoto data mohou občané ČR přijet do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA. Naše CK Vám ráda s vyřízením pomůže.

Elektřina:

V USA je v elektrické síti rozdílné napájecí napětí – 110/60 Hz (v ČR 220/50 Hz), zásuvky a zástrčky elektrických spotřebičů jsou odlišné od evropských. Při cestě do USA je třeba adaptér.

Telefon:

Mobilní telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz“, tak je to v pořádku. Při telefonování do ČR točíme nejdříve předvolbu 011a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například: 
011 420 123456789. Značné částky uspoříme používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na pumpách, v supermarketech atd. a voláme s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-150. Sazby jsou mnohem nižší než při volání s mincemi. Vytočením sekvence čísel se zdarma připojíme k poskytovateli služby, který nás po zadání identifikačního kódu (je natištěn na kartě) přepojí na volané číslo.

Internet:

Internet je v USA naprosto běžný. Přístup k internetu a elektronické poště je zcela zdarma ve veřejných knihovnách - Public Library. Najdeme je ve všech městech, někdy i v těch nejmenších. Stačí se optat knihovnice, pak se bezplatně zaregistrovat a sednout si k počítači s internetem. Přes víkend jsou knihovny zpravidla zavřeny a v pátek mají jen krátkou otevírací dobu.

Očkování:

Žádné povinné očkování při cestě do USA není. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum.

Velvyslanectví Spojených států amerických v ČR:


Tržiště 15, 118 01 Praha 1
Telefon: 257 022 000, 257 022 352

Velvyslanectví České republiky v USA:


Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

Strava:

V podstatě je dnešní americká kuchyně unikátní kombinací starých tradic, nových internacionálních vlivů a přirozeným sklonem Američanů k bezpracně a nekomplikovaně připravovanému jídlu. Snad právě proto, že dnešní americká kuchyně má tak mnohostranný původ, zdomácněla v ní jídla ze všech koutů světa. Mezi nejoblíbenější dnes v USA patří pizza (Itálie), taccos (Mexico), cibulová polévka (Francie), sushi (Japonsko), tvarohový koláč (Belgie) a mimochodem i ten neodmyslitelný americký sendvič je původně vynálezem Angličana, sira Sandwiche.

Zajímavosti:

 AMERICA THE BEAUTIFUL ANNUAL PASS

America the Beautiful Annual Pass je v podstatě permanentka umožňující neomezenou návštěvu parků. Platnost pasu je 12 měsíců následujících po měsíci, ve kterém jste si permanentku koupili.Cestovat na jeden průkaz může celá posádka auta. Pokud se v parku platí vstupné za osobu (a nikoliv za auto), mohou pas spolu s majitelem využít další tři osoby ve věku 16 let a více. Mladší mají vstup zdarma. V praxi se často na limit tří osob nehledí a na pas může do parku vstoupit celá posádka vozu. Při vjezdu do parku se kromě pasu ukazuje ještě cestovní pas, nebo řidičák.

Při koupi America the Beatiful Passu získáte plastovou kartičku – pas, informační brožurku a visačku do auta (hangtag). Ta slouží k identifikaci a je třeba ji umístit na viditelné místo za předním oknem. Na kartičce jsou dvě kolonky pro vepsání jména držitele fixou.

Roční permanentka America the Beautiful Annual Pass kryje pouze vstupy do národních parků. Parkovné, kempování nebo půjčení lodiček platíte zvlášť.

Cena + detailní výčet parků, kde můžete pas využít: https://www.nps.gov/planyourvisit/passes.htm

 

Říkají o nás

„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
– Martin Immer
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.