Velký okruh Čínou a Tibetem

Zeptat se nebo rezervovat 17denní poznávací cesta po úchvatné Číně a mystickém Tibetu. Poznejte s námi prastaré kultury a náboženství a zároveň nejrychleji se rozvíjející ekonomiku světové velmoci. Žádné dlouhé přejezdy, ale přelety.

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z Prahy

2. den: přílet do Pekingu

Uvítání na letišti anglicky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu. Odpočinek a volno k osobnímu prozkoumání Pekingu.

3. den: Peking – Náměstí nebeského klidu, Zakázané město, Letní palác

Náměstí nebeského klidu – největší náměstí na světě; Zakázané město – sídlo 24 čínských císařů, zabírá území 150tisíc metrů čtverečních, památka UNESCO; Letní palác (památka UNESCO) nejlépe zachovalá císařská zahrada na světě s chrámy, pavilony a jezery.

4. den: Mingské hrobky, Velká zeď, Pekingská kachna

Ráno odjezd na prohlídku Mingských hrobek (památka UNESCO), poté procházka po Velké zdi v Mutianyu. K obědu proslulá a vynikající Pekingská kachna. Návrat ve večerních hodinách.

5. den: Peking – Xi´an

Prohlídka proslulých pekingských hutongů (staré uličky s jejich vlastním způsobem života), hutongy postupně padají za oběť moderní výstavbě.

Chrám nebes – symbol Pekingu, památka UNESCO, číňané věří, že je zde střed vesmíru.

Odpoledne transfer na letiště a přelet do Xi´anu, ubytování a nocleh.

6. den: Xi´an – Terakotová armáda, městské hradby, Velká mešita a knedlíková večeře

Ráno transfer do muzea Terakotové armády, které leží 1,5km od hrobky císaře Qina, jejíž stavba prý trvala 38let, ten dal armádu vyrobit ve 3.stol. před naším letopočtem, objevena byla až roku 1974 při kopání studny. Návrat do Xi´anu, odpoledne – starověké městské hradby – postaveny ve 14.století dynastií Ming a dnes ohraničují staré město. Velká mešita – největší a nejzachovalejší mešita v Číně. Večer tradiční knedlíková večeře.

7. den: Xi´an – Zvonová věž, Bubnová věž, Muzeum historie, Tang dynasty show

Ráno prohlídka Zvonové věže, postavené roku 1384, její dřevěná věž je největší a nezachovalejší v Číně a stojí na cihlové základně. Bubnová věž – hlásná věž, ze které bubny ohlašovaly nebezpečí. Je v ní největší čínský buben. Stélový les – 900 let staré kamenné sloupy s kaligrafickými rytinami svým množstvím připomínají kamenný les. Muzeum historie – jeho ohromné sbírky ukazují čínskou historii od prvního císaře až do současnosti. Večer návštěva tradiční taneční a hudební show dynastie Tang.

8. den: Xi´an – Lhasa

Ráno transfer na letiště a přelet do Lhasy. Uvítání průvodcem, transfer do hotelu a ubytování. Čas na aklimatizaci nebo pěší prohlídku města.

9. den: Lhasa – Potala, chrám Jokhang, ulice Barkhor

Palác Potala – nejznámější tibetské panorama, nejvzácnější budova Tibetu ukrývající ohromné množství kulturních, duchovních a uměleckých sbírek, bývalé sídlo Dalajlamy.

Chrám Jokhang – (památka UNESCO) – postaven v roce 647. Ulice Barkhor – nejstarší ulice ve Lhase, je to miniatura Lhasy a celého Tibetu. Potkáte zde kupce, poutníky a mnichy.

10. den: Norbulingka, klášter Drepung, klášter Sera

Norbulingka je západně od Lhasy na břehu řeky Kyichu, slovo v tibetštině znamená „park pokladů“ úchvatná příroda s paláci, kde dalajlamové rádi trávili léto. Klášter Drepung – založen 1416 leží západně od Lhasy obklopen tmavými masívy hor svítí svou bílou malbou na dálku, je to jeden z největších klášterů v Číně. Klášter Sera – stále se zde praktikují buddhistické obřady a žijí zde mniši.

11. den: Shigatse, klášter Rongbuk

Shigatse znamená „úrodná země“, na rozloze 3875km2 je druhým největším tibetským městem. Leží na úrodné planině, žije zde asi 13různých etnik. Klášter Rongbuk – nejvýše položený klášter na světě u ledovce Rogbuk 5100m nad mořem na svahu Mt. Everestu, byl založen roku 1899, žijí zde mniši spolu s mniškami.

12. den: Lhasa – Xi´an – Guilin

Transfer na letiště a přelet přes Xi´an do Guilinu. Uvítání na letišti a přesun do hotelu. Zbytek dne volno.

13. den: Guilin – jeskyně rákosové flétny, kopec sloního chobotu, kopec Fubo

Jeskyně rákosové flétny prostě musíte vidět. Nachází se na hlavní cestě na horu Guanming, své jméno dostala podle rákosu, který roste okolo, jeskyně je plná stalagtitů a stalagmitů a podivně tvarovaných kamenů. Kopec sloního chobotu – leží na soutoku řek Li a Broskvového květu. Vypadá jako velký slon s nataženým chobotem pijící vodu, je častým námětem umělců a poetů. Kopec Fubo – je pojmenován po generálovi, který na vršku nechal postavit chrám Mayuan, dále zde najdete další jeskyně a památky.

14. den: řeka Li

Dnes projížďka po řece Li, nezapomenutelný zážitek, úžasné výhledy na okolní homolovité kopce. Poplujete z Guilinu do Yangshuo, tam návštívíte Západní ulici, která je stará 1400let! a plná barů, hotelů, kaváren a obchůdků s tradičními čínskými výrobky. Návrat do Guilinu a přenocování.

15. den: Guilin – Šanghaj

Ráno transfer na letiště a přelet do Šanghaje, uvítání na letišti a přesun do hotelu, zbytek dne volno.

16. den: Šanghaj – Chrám nefritového Buddhy, Yuyuan zahrady, TV věž

Chrám nefritového Buddhy – vybudován dynastií Qing je sídlem šanghajského buddhistického institutu. Nachází se v něm dvě vzácné sochy Buddhy z bílého nefritu a další porcelánová výzdoba. Yuyuan zahrady a Yuyuan bazar – postaveny r 1559 dynastií Ming ve stylu vodních zahrad Suzhou, je to nejkrásnější zahrada jihovýchodní Číny. Tato zahrada je vlastně bludiště tvořené jeskyněmi, zahrádkami, kamennými útvary, mosty a budovami. Za každým rohem vás čeká něco nového a jiného. TV věž Orientální perla – tvoří spolu se dvěma mosty obraz „dračích dvojčat hrajících si s perlou“, je nejvyšší budovou v Asii a třetí největší TV věží na světě. Za jasné noci je z horních pater úchvatný výhled na město. Přenocování v Šanghaji.

17. den: Šanghaj – Praha

Po snídani transfer na letiště a návrat do ČR.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
135 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
6
Cena za osobu od*
118 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • letenky Praha-Peking, Šanghaj-Praha
  • vnitrostátní letenky dle programu
  • transfery dle programu
  • ubytování se snídaní a obědem
  • anglicky hovořícího průvodce
  • asistenci partnerské CK
  • vstupy dle programu
  • povolení pro vstup do Tibetu
  • Pekingská kachna v Pekingu
  • v Xi´anu Tang dynasty show a knedlíková večeře (tradiční čínské plněné knedlíčky)
  • plavba po řece Li
  • pojištění CK proti úpadku
     

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • víza (zajistíme za 1.900,-/osobu)
  • strava neuvedená v programu
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna
     

Čína

Úvod: 

Čínská lidová republika je nejlidnatější stát naší planety, zemí na vzestupu. Do budoucna se předpokládá, že čím dál tím více bude udávat směr globálnímu vývoji. Čína má silné historické kořeny a skrývá množství kulturních památek, jako je například Velká čínská zeď, pekingské Zakázané město nebo terakotová armáda. Největšími metropolemi jsou Šanghaj a Peking, které se projevují především svým extenzivním růstem.

Počasí:

Vzhledem k obrovské rozloze má každá oblast jiné klima. Převážná většina země leží v mírném či subtropickém pásmu, jih spadá do tropického pásma až subtropického. Směrem k severu se podnebí pozvolna mění v kontinentální. 

léto (červen-srpen): V severní části země se teploty v létě vyšplhají až ke 30°C. V jižní části bývají léta horká, teploty se pohybují okolo 26°C, v nejjižnějších částech země až okolo 31°C. 
zima (listopad-březen): Na severu je zima velice chladná. Naopak na jihu jsou zimy mírné s teplotami kolem 4°C, v nejjižnějším bodě okolo 15°C.
období dešťů/sucha: V Číně prší převážně v létě, kdy se může na pobřeží objevit i tajfun. Roční úhrn srážek se pohybuje zhruba mezi 1100 a 1700 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší čas pro návštěvu Číny je obecně jaro (od března do května) nebo podzim (od září do listopadu).

Časový posun oproti ČR: 

+ 7 hodin v období zimního času, + 6 hodin v období letního času

Očkování: 

Turistům směřujícím do Číny se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. Do určitých oblastí je dobré se nechat očkovat proti japonské encefalitidě a břišnímu tyfu.

Měna: 

Oficiální  měnou je renminbi, základní jednoutkou je juan.
aktuální kurs: 1CNY=3,9Kč (ke dni 9.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: Elektrické napětí je 220 V, frekvence 50 Hz. Zásuvky se liší dle regionu, většinou je třeba použít adaptér.
Mobilní telefony: S českou SIMkartou se dovoláte téměř všude, jen vás to bude stát více peněz, protože výše tarifů je jiná než v Evropě. Při delším cestování se vyplatí koupit čínskou SIM kartu. 

Zajímavosti:

Čínský nový rok je jedním z nejvýznamnějších tradičních svátků. Jedná se o jakousi oslavu jara, zajímavé je, že je to svátek pohyblivý. Datuje se totiž vždy k novu prvního lunárního měsíce, nastat může tento svátek obvykle od 21. ledna do 21. února. 

Vízová povinnost:

Češi pro návštěvu Číny potřebují vízum. Naše CK vám ho ráda pomůže vyřídit.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Číně (Embassy of the Czech Republic)
2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing
tel: 008610/85329500
e-mail: beijing@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/beijing

Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz

Telefonní čísla: 
lékař: 120
policie: 110
hasiči: 119

 

Říkají o nás

„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě...“ (více)
„V únoru 2012 jsme s manželkou strávili skvělé 3 týdny na novém Zélandu a k tomu ještě 3 dny v Hongkongu. Cestovka JEDU nám zajistila zapůjčení auta, ubytování a převoz trajektem, po trase, která je popsaná na stránkách cestovní kanceláře jako „Zélandem na vlastní pěst“. Dále nám zajistili ještě i ubytování v Hongkongu. Ubytování bylo dost různorodé od hotelů přes resorty a motely, ale na všech místech bylo čisto, klid a ochotný personál. Na uvedené služby jsme dostali vouchery a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Trasa vede po hlavních atrakcích NZ a celkem jsme najeli během 3 týdnů 4100 km. Informace o trase jsou od cestovní kanceláře stručné, ale poněvadž mají s cestováním po NZ osobní zkušenosti, ochotně zodpověděli všechny dodatečné dotazy. Rozhodně je ale užitečné věnovat se před cestou další přípravě trasy, podle průvodce a podle informací na internetu a připravit si předem podrobnější denní itinerář. Doporučuji také půjčit si společně s autem GPS navigaci, která poslouží hlavně při dojezdech do místa ubytování. “
– Jan Dobrovolný
Pardubice
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.