Ultimátní Namibie – poznávací okruh s českým průvodcem

Zeptat se nebo rezervovat Poznejte tuto zemi plnou barevných kontrastů! Nabízí ojedinělé přírodní scenérie, bohatou historii, divočinu obývanou divou zvěří i zajímavými etniky, ale také moderní města.

Délka zájezdu: 15dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – Windhoek

Odlet z České Republiky do Afriky.

2. den: Windhoek – Kalahari

Po příletu do Namibie, do města Windhoek City, na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport, se vydáme do pouště Kalahari Desert. Křováci o ní hovoří jako o Duši Světa, což je emocionální popis této oblasti! První noc v Africe si odpočineme v Přírodní Rezervaci Intu Afrika Game Reserve, která se svými tmavě červenými písečnými dunami a nekonečnými travnatými pláněmi je stále domovem překvapivě velkého množství zvěře a rostlin.

3. den: Kalahari – Fish River Canyon

Dnes cestujeme dále na jih přes největší a nepřerušený pás písečných dun a rozsáhlými skalnatými pláněmi, kde navštívíme jedinečný Toulcový les Quiver Tree Forest, umístěný mezi obrovskými balvany dolomitů, Hřištěm obrů Giants’ Playground poskládané záhadným způsobem. Pokračujeme do naší lodžie, kde si odpočineme jednu noc, která se nachází na okraji věčnosti - kaňon Rybí řeky Fish River Canyon.

4. den: Fish River Canyon   Garub Lüderitz City

Naše ráno začíná procházkou podél hřebene kaňonu Rybí řeky Fish River Canyon. Užijeme si tento přírodní úkaz, druhý největší svého druhu na světě. Cestou do města Lüderitz City se zastavíme v Garub, kde budeme pozorovat divoké koně Wild Horses v poušti Namib Desert. Po příjezdu k Pobřeží Koster navštívíme Diaz Point.

Naše místo na odpočinek je Alte Villa v pobřežním městě Lüderitz City, známém svou bohatou historii a jedinečnou architekturou.

5. den: Lüderitz City – Halifax Island Poušť Namib

Na ranní plavbě Katamaránem Zeepard Cruise navštívíme jediné místo v Namibii, kde můžeme pozorovat tučňáky, ostrov Halifax Island. Po plavbě se projdeme v městě duchů Kolmanskop Ghost Town. Kdysi kosmopolitní město plné života, dokud nedošly diamanty a dnes stojící jako strašidelný památník připomínající prosperující minulost. Odpoledne cestujeme na sever přes oblast známou jako Zahradní Trasa pouště Namib Desert, dechberoucími scenériemi pohoří pouště Namib Desert. Navštívíme jediný, venkovský zámek Duwisib Castle, postavený německým šlechticem na začátku minulého století. Dnešní noc strávíme v We Kebi Safari Lodge, která nás odmění za soumraku krásnými výhledy na okolní hory.

6. den: Poušť Namib  Sossusvlei  údolí řek Gaub a Kuiseb  Pobřeží koster

První paprsky východu slunce barví písečné duny do oranžova  kontrastující s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei. Navštívíme tyto kouzelná místa, zaplněná pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli, kaňonu Sesriem Canyon. Odpoledne cestujeme pustými vlnitými kopci přes dvě geologicky fascinující údolí, Údolí řeky Gaub River Valley & Údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci Národního Parku Namib-Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme žijící fosilii Welwitchia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Po příjezdu do města Swakopmund City, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme u Pobřeží Koster v nejstarším a nejlepším hotelu v Namibii v Hansa Hotel.

7. den: Pobřeží koster výlet katamaránem

Dnešní dopoledne při plavbě Katamaránem Catamaran Cruise si vychutnáme šumivé víno a čerstvé ústřice při pozorování lachtanů, delfínů a mořských ptáků. Prohlídneme si také úžasná prostředí písečných dun zátoky Sandwich Harbour a fascinující zvěř a rostliny, které tady dokážou žít. Více, než 80% afrických plameňáků se vyskytují v této zátoce a v laguně Walvis Bay Lagoon a představují úchvatný zážitek, když se objevují v hejnech.

8. den: Swakopmund – Cape Cross Seal Reserve - Palmwag

Dnes ráno opouštíme město Swakopmund City a cestou prozkoumáme největší lišejníková pole na světě, také strávíme čas na největší kolonii lachtanů na jihoafrickém pobřeží, Cape Cross Seal Reserve. Cesta nás dále povede po solných cestách a kolem vraků lodí, které leží podél dramatických scenériích u Pobřeží Smrti. V Damaraland budeme stopovat ikonické druhy savců - pouštní lvy, pouštní nosorožce černé a pouštní slony. Místo červených skal - Palmwag Lodge je naším místem na odpočinek.

9. den: Damaraland

V pozadí pohoří Brandberg Mountain v Damaraland, jedné z nejvíce geologicky rozmanitých oblastí strávíme dnešní den, kde se seznámíme s rytinami Křováků Rock Art, staré asi 6 000 let. Budeme stopovat ikonické druhy savců - pouštní lvy, pouštní nosorožce černé a pouštní slony. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani dva zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain a Varhanní píšťaly Organ Pipes.

10. den: Kmen Himba –NP Etosha

Kmen Himba Tribe po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečností. Po večeři se vypravíme na noční pozorování divoké zvěře v Přírodní Rezervaci Hobatere Game Reserve, která také bude místem pro náš odpočinek.

11. den: NP Etosha

Národní Park Etosha National Park, je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je vyprahlá solná pánev Etosha Pan, Pohádkový les Moringa Fairy Tale Forest, nebo přibližně 114 různých druhů divoké zvěře a 340 druhů ptáků. Mushara Bush Camp ma krásný výhled na okolní divočinu, který poskytuje skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře.

12. den: NP Etosha - Otavi Mountain - Waterberg Plateau NP - Okahandja City - Windhoek

Dnes ráno cestujeme na jih přes majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě, Hoba Meteorite. Cestou dále na jih projedeme krajinu Národního Parku Waterberg Plateau National Park stoupajícího jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja City, kde navštívíme místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain se vracíme zpět do města Windhoek City. Poslední dvě noci v Africe strávíme ve Villa Violet Windhoek.

13. den: NP Daan Viljoen

Po snídani se vydáme na ranní pozorování divoké zvěře v méně známém, ale velice zajímavém Národním Parku Daan Viljoen Nationak Park. Také si prohlédneme hlavní město Namibie - Windhoek. 

14. den: Windhoek

Odlet z Afriky zpět do České Republiky.

Po snídani cestujeme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport, kde nás čeká zpáteční let do České Republiky.

15. den: Praha

Přílet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
15
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
118 990 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • mezinárodní letenky Praha-Windhoek-Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • 11x nocleh v uvedených kvalitních hotelech
 • snídaně a večeře v hotelu, obědy formou balíčku
 • veškeré transfery (Toyota Fortuner SUV 4x4)
 • veškeré vstupy a atrakce
 • návštěvu kmene Himba
 • výlet katamaránem na Pobřeží koster
 • služby českého průvodce
 • vízový servis
 • Covid test před odletem domů
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu (i pro případ Covidu) - rádi zajistíme
 • osobní útratu
 • stravu a nápoje výše neuvedené

Namibie

Úvod: 

Namibie je země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky, kterými jsou např. Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast a dalšími. Na území státu se nachází rozlehlé pouště Kalahari a Namib s překrásnými písečnými dunami, dále zde najdete hluboké kaňony a vysoké hory. Města zde mají starou koloniální architekturu nebo naopak vesnice jsou zde tradiční africká, v některých místech příliš nepoznamenané civilizací. Namibie, dříve Německá jihozápadní Afrika, získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí.

Počasí:

Namibie se nachází v subtropickém pásmu. Vnitrozemní poušť Kalahari, která zabírá velkou část Namibie, je oblastí s velmi vysokými teplotami a v době od listopadu do března se jí cestovatelé často vyhýbají. Pouště na pobřeží a v centrální oblasti jsou díky mořských větrům mnohem příjemnější.

léto: od října do dubna, průměrné denní teploty 20 – 34 °C, často i přes 40 °C
zima: od května do září, denní teploty se pohybují mezi 18 – 25 °C
období dešťů: od října do prosince slabé, od ledna do dubna silné
sucha: od dubna do září

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji. Teploty jsou kolem 25°C.

Časový posun oproti ČR: 

Při zimním čase žádný časový posun není a čas je shodný s Českou republikou. Při letním čase je zde o hodinu víc+1 hod.

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

namibijský dolar (NAD), aktuální kurs: 1NAD=1,77CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Atlantik při pobřeží Namibie není pro koupání úplně ideální. Vodu ochlazuje studený Benguelský proud a teplota vody často nepřesahuje 16 °C. Kromě nízkých teplot vody jsou zde obvykle větší vlny a zrádné spodní proudy. „Skeleton coast“ (Pobřeží koster) je pruh pouště podél pobřeží Atlantského oceánu v severozápadní části Namibie, kde v bouřích a mlze ztroskotalo nespočet lodí. Pro koupání jsou bezpečnější hotelové bazény. 

Zajímavosti:

Kolmanskop je tajuplné město duchů. Pozůstatky osídlení pocházejí z roku 1908. V tomto období se Namibie stala velkým těžištěm diamantů. Kolmanskop se nachází v poušti Namib, 10 km od přístavního města Lüderitz.

Vízová povinnost:

K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Namibijské republiky (ve Vídni)

Ungargasse 33/5
Vienna
A-1030
Tel.: 00431–402 93 71      
Fax: 00431–402 93 70

Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice

Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia
Pretoria
0083
P.O.Box 13671
Tel.:  0027124312380      
Fax: 002712–4302033

 

 

Říkají o nás

„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
„Chtěla bych poděkovat za velmi profesionální naplánování a zajištění naší cesty do Thajska. I pro nás starší klienty s neznalostí cizích jazyků bylo vše srozumitelně vysvětleno a zajištěno. Ještě jednou děkuji za velmi profesionální přístup!“
– Eva Hušková
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Namibie v kostce

Individuální okruh Namibií 4x4 vozem

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.