To nejlepší z Reunionu

Zeptat se nebo rezervovat 16ti denní poznávací okruh po přírodních krásách Reunionu s relaxem na pláži, pronajatým autem a kvalitním ubytováním v ceně.

Program se dá upravit na přání. Vzhledem k malému počtu ubytovacích kapacit na ostrově je nutná rezervace aspoň 4 měsíce předem.

Cilaos Plaine des Cafres Salazie Grand Anse Saint Anne basin Ste. Anne Le Récif

Délka zájezdu: 17dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha – St. Denis, Reunion

Odlet z Prahy na Reunion.

2. den: St. Denis – St. André – Salazie

Po příletu vyzvednutí auta na letišti a přejezd po východním pobřeží do St. André. Pokud se vám bude chtít, můžete si udělat malou odbočku do Sainte-Suzanne, vesničky mezi poli cukrové třtiny a místa nejstaršího osídlení Reunionu, kde můžete navštívit výstavu v posledním nedotčeném majáku na ostrově. Kousek odsud můžete navštívit místní „Niagaru“ – 55m vysoký vodopád, jehož bazének je o víkendech a prázdninách populárním piknikovým místem místních. Pak budete pokračovat dále směrem k Cirque de Salazie, nejzelenější a nejodlehlejší vnitrozemské oblasti Reunionu. Ubytování v horské vesničce Salazie.

3.-4. den: Salazie

V Cirque de Salazie je nespočet možností k výletům. Doporučujeme si vybrat dle aktuálního rozpoložení a náročnosti. Můžete si také udělat výlet do vesničky Hell-Bourg, která bývá označována jako jedna z nejhezčích vesnic Francie – po cestě se určitě zastavte u vodopádu „Voile de la Mariée“ (1km za vesnicí Salazie  - k vodopádu se dá sestoupit, prý to stojí za to! Jen nezapomeňte, že „zmoknete“ a budete se brodit vodou, takže se náležitě obujte a oblečte), navštivte dům Maison Folio a udělejte si procházku vesnicí Hell-Bourg s jejími  domky v kreolském stylu.

5. den: Salazie – St. Benoit – Ste. Anne

Přejezd zpět k pobřeží a přes St. Benoit do Ste. Anne, ubytování s výhledem na východní pobřeží, který je ideální k odpočinku po procházkách v horách.

6. den: Ste. Anne - Trou de Fer – Ste. Anne

Brzký ranní přejezd cca 1h (většinou se kolem poledne zatáhne a v horách je pak oblačno) od hotelu Diana Dea Lodge k výchozímu bodu treku „Trou de Fer“ v oblasti pralesa Bélouve. Trek na vyhlídku a zpět cca 3-4h. Na konci treku je krásný výhled na vodopády. Návrat do hotelu.

7. den: Ste. Anne – Grand'Anse (Petite-Ille)

Ze Ste. Anne jeďte podél pobřeží (cca 0,5h) do vesničky Piton-Sainte-Rose, kterou spláchla láva při explozi sopky Piton de la Fournaise v r. 1977. Zajímavostí je zde kostel, který láva spláchla jen částečně a po opravě byl přejmenován na „ Notre Dame des Laves“. Asi 10min jižně pod vesničkou Piton-Sainte-Rose je vodopád Ande de Cascade -  jedno z nejromantičtějších míst na ostrově s příjemnou restaurací a možností půjčit si loď i s rybářem a jet rybařit. Pokud máte raději chůzi, doporučujeme procházku Anse des Cascades - Pointe Corail –jde se celou dobu podél oceánu, útesů a pralesa, cca 3,5hod jeden směr, nakonec se dojde na krásnou pláž, kde se nedá koupat, ale svlažit ano. Trasa se nemusí jít celá, dá se ujít jen část a vrátit se – dle vaší nálady a chutě. Další zajímavostí po cestě je oblast zvaná Grand Brulé – neobydlená zóna s mohutným lávovým polem, kterou prochází hlavní silnice RN 2 a která je nejvíce poznamenána tokem lávy z r. 2001 a 2002. Zhruba uprostřed zóny je možnost zastavit a vystoupat kousek výš po ztuhlé lávě, kde je udělána  vyhlídka. Směrem nahoru je vidět, odkud se láva valila a směrem dolů, jak pokračuje lávové pole až k moři. Od Grand Brulé je to cca 1h k pláži Grand Anse, která je hodnocena jako nejhezčí na celém ostrově. Jako údajně jediná pláž na Reunionu má typický pohlednicový vzhled – palmy, bílý písek a dokonce i vulkanický bazének, umožňující pohodlné koupání, které na Reunionu vůbec není samozřejmostí.

8. den: Grand'Anse (Petite-Ille)

Tento den navrhujeme relax na krásné pláži Grand Anse.

9. den: Grand'Anse (Petite-Ille) – La Plaine des Cafres

Tento den můžete buď ještě relaxovat na pláži, nebo si udělat menší výlet k vodopádům. Nezapomeňte se včas odhlásit z hotelu, neboť dnešní noc již strávíte v horách kolem Plaine de Cafres, abyste druhý den ráno mohli brzy vyrazit na sopku Piton de la Fournaise. Výlet k vodopádům: Když pojedete kousek zpět po pobřeží (na východ) do vesničky Langevin a zahnete doleva na malebnou cestu podél řeky Langevin, budete moci těsně před vesničkou Grand Galet obdivovat nejhezčí vodopády na ostrově: La cascade Langevin a La cascade de Grand Galet. Přejezd od hotelu až k vodopádům by měl trvat cca 45 min. Večer přejezd do hor do vesnice La Plaine des Cafres, která je výchozím bodem k sopce Piton de la Fournaise i okolních hor. Ubytování v BaB Le Millepertuis.

10. den: La plaine des Cafres

Dnes máte 2 možnosti na výšlap, dle kondice a nálady zvolte tu, která vás bude lákat více. V obou případech doporučujeme vyrazit co nejdříve, než se sopka zahalí do mraků a než začne být velké horko. Někdo doporučuje vyrážet tak brzy, abyste stihli východ slunce na sopce nebo u ní, což může být nezapomenutelný zážitek. Z vašeho ubytování jeďte do Pas de Bellcombre, kde je velké parkoviště a malý kiosk (jízda cca 45 min). Jeďte opatrně, poslední úsek cesty není v příliš dobré kondici. Odtud začínají oba treky.

1) Výstup na sopku Piton de la Fournaise (2 631 m):

Jedná se o jednu z nejaktivnějších sopek na světě, avšak velmi dobře přístupnou veřejnosti. Samotný výstup by měl trvat cca 2,5h. Nahoře se můžete projít kolem kráteru – nikdy ale nescházejte z vyznačené cesty! Nezapomeňte dostatek pití a jídla, opalovacího krému i náhradního oblečení – počasí se může měnit velmi rychle. Po cestě zpět můžete zastavit v Bourg-Murat, kde se nachází muzeum “La Maison du Volcan” (Dům sopky).

2) Nez Coupé de Ste-Rose – nenáročný výlet podél kráteru ve výšce cca 2 000 m, hodně zeleně a pěkné výhledy. Cca 9km a 4h. http://www.fournaise.info/rando3.php

11. den: Plaine des Cafres - Cilaos

Dnes vás čeká asi 1,5 hodiny dlouhý přejezd (bez zastávek) podél řeky Bras de la Plaine k jejímu soutoku s Bras de Cilaos a opět podél této řeky až do střediska Cilaos. Zde ubytování v hotelu Le Tsilaosa.

12. den: Cilaos

Dnešek strávíte v parcích okolo Cilaosu. Je zde možnost adrenalinového vyžití, canyoning nebo chůze po lávkách a sítích v korunách stromů. Navštívit můžete místní termální lázně (Therme de Cilaos).  Zajímavým zážitkem také může být picnic na Marvellous Rock, na který se dá dojít pěšky nebo i dojet autem, a ze kterého je panoramatický výhled na Cilaos. Z Cilaos vyjeďte cestou na Bras-Sec, odbočte doleva na La Roche Marveilleuse a po dvou kilometrech dorazíte do cíle, jsou tam dřevěné přístřešky, kde se můžete v klidu nasvačit ikdyby počasí nepřálo. Cilaos je také domovem výšivky, navštívit tak můžete muzeum a galerii místních výšivek - Maison de la Broderie na Rue des Écoles (přes oběd zavřeno).

13. den: Cilaos –  Saint Gille les Bains

Dnes přejedete z Cilaos k moři do Saint Gille les  Bains (cca 1,5h jízdy). Zde vás čeká relax u moře v hotelu Le Récife.

14. den: Saint Gille les Bains

Relax u moře v hotelu Le Récife.

15. den: Saint Gille les Bains

Brzy ráno výlet na vyhlídku Le Maido na pozorování svítání u sopečného kráteru (cca 1h jízdy po klikaté silnici) – pozor na mlhy, je také možné že neuvidíte nic. Po cestě zpět návštěva trhu v St. Paul (Boulevard du Front de Mer), kde můžete nakoupit exotické ovoce, vanilku, med, ale také suvenýry, oblečení atd. a dát si kreolský oběd. Odpoledne ještě relax u moře.

16. den: Saint Gille les Bains – St. Denis

Check-out a přesun do St. Denis (cca 40min jízdy), prohlídka města, příp. nákup suvenýrů, vrácení auta na letišti a večer odlet.

17. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
17
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
77 300 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční letenky Praha-Reunion-Praha s přestupem v Paříži
  • pronájem auta po celou dob (Renault Clio apod. 4dvéřový manuál s klimatizací, pojištěním a neomezenými kilometry)
  • ubytování se snídaní v kvalitních 3-4* hotelích
  • průvodce Lonely Planet po Reunionu

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • obědy a večeře
  • vstupy
  • cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu (780,-)

Reunion

Úvod: 

Reunion je sopečný ostrov rozmanitých přírodních krás a prázdninové atmosféry. Zdejší obyvatelé jsou milí a pohostinní, jejich etnikum je nevídaně pestré, většina obyvatel jsou potomci afrických, evropských a asijských přistěhovalců. Na ostrově najdeme bělostné pláže a ve vnitrozemí členité rozeklané hory, kaňony, skaliska a horské svahy. Reunion nabízí ideální příležitost k prožití aktivní dovolené.  

Počasí:

Ne Reunionu panuje tropické a subtropické podnebí. Změny v průběhu roku nejsou příliš veliké. Východní pobřeží je vlhčí návětrné a západní pobřeží sušší závětrné. Klima je zde proměnlivé vzhledem k vysokým horám. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje mezi 20 – 28°C.

léto: od října do března,v tomto období bývá  horko a vlhko
zima: od dubna do září, většinou suchá
období dešťů: od poloviny ledna do poloviny února
období sucha: od května do října

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější doba je v sušším období, zejména pro pěší turistiku. Kolem Vánoc a v době francouzských školních prázdnin zde může být hodně turistů.

Časový posun oproti ČR: 

+3 hodiny během zimního času a +2 hodiny během letního času

Očkování: 

Žádné z očkování povinné není, doporučuje se žloutenka A, B a břišní tyfus.

Měna: 

euro, aktuální kurz: 1EUR=27,02CZK (ke dni 19.12.2015)

Praktické informace:

Elektřina: Elektrický proud: 220V, 50Hz; elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.

Telefon: Réunion je vybaven všemi moderními komunikačními prostředky. Používání pevných linek a mobilních telefonů je běžné. Do zahraničí můžete volat z veřejných telefonních budek nebo mobilního telefonu (máte-li aktivován roaming).

Internet: Používání internetu je na Réunionu víceméně obvyklé. Naleznete tu mnoho internetových kaváren.

Pošta: Pohledy dojdou do Evropy obvykle za týden.

Stravování:

Místní kuchyně je podobně jako na Mauritiu díky multirasové společnosti velmi pestrá - vybírat můžete mezi kuchyní kontinentální, čínskou, indickou či africkou. Nejčastěji se setkáte s kari na různé způsoby, čerstvými mořskými pochoutkami včetně mnoha druhů exotických ryb, ale také s různě upravovanou zvěřinou. Obzvlášť velký důraz se klade na jemné dochucování jídel, ve kterém převládá hlavně zázvor, paprika a šafrán. Doporučujeme vyzkoušet i některé z místních vín, stejně tak i typický "rhum arrange" - tedy rum s jemnou příchutí vanilky, anýzu, skořice a výtažkem z orchidejí.

Upozornění:

Turistické oblasti jsou bezpečné, přesto se doporučuje dodržovat obecné zásady bezpečnosti a nenechávat zavazadla a osobní věci bez dozoru.

Zajímavosti:

V roce 2010 byl připsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO Národní park ostrova Reunion. Park zahrnuje subtropické lesy, tropické deštné pralesy a pozoruhodné ekosystémy, zabírá 40% území ostrova.

Vízová povinnost:

Občané EU nepotřebují pro cesty na Reunion (který patří Francii) víza, musí mít ale platný cestovní pas.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky ve Francii (Ambassade de la République Tcheque)
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
tel: 00331/40651300
e-mail:paris@embassy.mzv.cz 
web: www.mzv.cz/paris 

Velvyslanectví Francouzské republiky v České republice
Velkopřevorské nám. 2, 118 01 Praha 1
tel: 251 171 711
e-mail: ambapresse@france.cz 
web: www.france.cz 

 

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Reunion a Mauricius

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.