Shangri-la expressem po Hedvábné stezce – okruh Čínou

Zeptat se nebo rezervovat 14denní netradiční poznávací zájezd po Číně luxusním Shangri-la Expressem z Pekingu až do Urumči, napříč celou Čínou. Jedinečný zážitek!

Délka zájezdu: 14dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet

Odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.

2. den: Přílet

Přílet do Pekingu, uvítání na letišti a transport do hotelu.

3. den: Peking – Luoyang

Prohlídka Pekingu – náměstí Nebeského klidu; Tong Ren Tang – farmaceutická firma vyrábějící od 16.století tradiční čínskou medicínu; Letní palác – letní sídlo čínských císařů; Národní divadlo; večeře – Hepingmen Quanjude restaurace – Pekingská kachna. Večer transfer z hotelu na vlakové nádraží – Shangri-la Express. Odjez ve 21.30, nocleh ve vlaku.

4. den: Luoyang

V 09.00 příjezd do Luoyangu. Návštěva Longmenských jeskyní - 4 nejrozsáhlejší jeskyně v Číně patřící ke Světovému dědictví; klášter Shaolin a Pagodový les - včetně kung-fu show. Návrat do vlaku a noční přejezd do Xi´anu.

5. den: Xi´an

V 06.00 příjezd do Xi´anu, prohlídka města; Shaanxi historické muzeum; velká Husí pagoda; keramická a lakovací dílna - možnost nákupu tradičních čínských výrobků. Ve 20.00 Shange divadlo - hudební a taneční show dynastie Tang spojená s ochutnávkou tradičních čínských ťao-dz - plněných knedlíčků. Přenocování v hotelu.

6. den: Xi´an – Lanzhou

Celodenní výlet na Terakotovou armádu – přes 7.000 vojáků a žádný nemá stejný obličej. Večer nástup do vlaku a přejezd do Lanzhou.

7. den: Lanzhou

Příjezd v 09.00, Zahrada s vodními koly; Železný most přes Žlutou řeku – přestavěný první most přes Žlutou řeku (1372), Socha matky Žluté řeky; kopec bílé pagody – s výstupem nahoru, nebo lanovkou přes Žlutou řeku, nahoře krásný výhled na Lanzhou a  okolí; Muzeum provincie Gansu. Nocleh ve vlaku – přejezd do Jiayuguanu.

8. den: Jiayuguan

Příjezd v 09.30. Průsmyk Jiayuguan a muzeum Velké zdi – v průsmyku je jedna z nejzachovalejších a nejkrásnějších částí Velké zdi; další vyhlídka bude z Velké zdi postavené na skále ve velmi prudkém kopci, vypadá jakoby měla každou chvíli spadnout; Nebeský pilíř – nejzápadnější část Velké zdi nad kaňonem řeky Beidahe; továrna na "průsvitné" hrníčky a skelničky – vyráběné z místní horniny připomínající zelený mramor, jsou tak tenké, že jsou průsvitné. Nocleh.

9. den: Jiayuguan – Dunhuang

Přejezd z Jiayuguanu do Dunhuangu. Cestou přednáška o historii a kultuře Hedvábné stezky, velbloudech a buddhismu v Číně. Nocleh v Dunhuangu.

10. den: Dunhuang

Jeskyně Mogao – vznikaly od 4.století, uvnitř naleznete vzácné sochy a vytesané sútry a také třetího největšího Buddhu na světě; Hory zpívajícího písku – oáza uprostřed pouště, jezero uprostřed dvou písečných dun, které nikdy nevysychá; jízda po pouština velbloudovi, uvidíte 5ti barevný písek a ozvěnovou horu; obchod se sušeným ovocem – možnost nákupu. Nocleh ve vlaku. Přejezd do Turpanu.

11. den: Turpan

Hroznové údolí – nejznámější místo Turpanu se svými vinicemi a stromy, ročně tu vyrobí 300tun rozinek; plamenné hory – nejteplejší místo v Číně; ruiny starobylého města Jiaohe – nejstarší, největší a nejzachovalejší město staré Číny (počátky 221 let před kristem) s krásným výhledem do okolí; studny Karez – zavlažovací systém studní propojených podzemními tunely je úžasným důkaz čínské starověké zručnosti a důmyslnosti – navštívíte i okolní zahrady a muzeum. Po večeři – smaženém jehněčím, uvidíte tradiční Ujgurské tance. Nocleh v Turpanu.

12. den: Turpan – Urumči

Ráno transfer na autobus do Urumči. Nebeské jezero uprostřed hor – projížďka lodí po jezeře s úžasným výhledem na okolní kopce, louky a  zasněžené vrcholky hor. Přenocování v Urumči.

13. den: Urumči – Peking

Po snídani návštěva Erdaoqiao Makretu – největší bazaar v Urumči s možností smlouvání a nákupu ujgurských rukodělných výrobků. Transfer na letiště a odlet do Pekingu. Odlet do ČR.

14. den: Přílet do ČR

 

 

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
14
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
75 600 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • leteckou dopravu
  • letištní a palivové příplatky
  • transfer letiště – ubytování – letiště
  • ubytování v  3-5* hotelích nebo ve vlaku (4lůžkové kupé)
  • stravu dle programu
  • vstupy dle programu
  • anglicky mluvícího průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vízum (zajistíme 1900,-/osobu)
  • komplexní pojištění včetně pojištění storna

Čína

Úvod: 

Čínská lidová republika je nejlidnatější stát naší planety, zemí na vzestupu. Do budoucna se předpokládá, že čím dál tím více bude udávat směr globálnímu vývoji. Čína má silné historické kořeny a skrývá množství kulturních památek, jako je například Velká čínská zeď, pekingské Zakázané město nebo terakotová armáda. Největšími metropolemi jsou Šanghaj a Peking, které se projevují především svým extenzivním růstem.

Počasí:

Vzhledem k obrovské rozloze má každá oblast jiné klima. Převážná většina země leží v mírném či subtropickém pásmu, jih spadá do tropického pásma až subtropického. Směrem k severu se podnebí pozvolna mění v kontinentální. 

léto (červen-srpen): V severní části země se teploty v létě vyšplhají až ke 30°C. V jižní části bývají léta horká, teploty se pohybují okolo 26°C, v nejjižnějších částech země až okolo 31°C. 
zima (listopad-březen): Na severu je zima velice chladná. Naopak na jihu jsou zimy mírné s teplotami kolem 4°C, v nejjižnějším bodě okolo 15°C.
období dešťů/sucha: V Číně prší převážně v létě, kdy se může na pobřeží objevit i tajfun. Roční úhrn srážek se pohybuje zhruba mezi 1100 a 1700 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší čas pro návštěvu Číny je obecně jaro (od března do května) nebo podzim (od září do listopadu).

Časový posun oproti ČR: 

+ 7 hodin v období zimního času, + 6 hodin v období letního času

Očkování: 

Turistům směřujícím do Číny se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. Do určitých oblastí je dobré se nechat očkovat proti japonské encefalitidě a břišnímu tyfu.

Měna: 

Oficiální  měnou je renminbi, základní jednoutkou je juan.
aktuální kurs: 1CNY=3,9Kč (ke dni 9.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: Elektrické napětí je 220 V, frekvence 50 Hz. Zásuvky se liší dle regionu, většinou je třeba použít adaptér.
Mobilní telefony: S českou SIMkartou se dovoláte téměř všude, jen vás to bude stát více peněz, protože výše tarifů je jiná než v Evropě. Při delším cestování se vyplatí koupit čínskou SIM kartu. 

Zajímavosti:

Čínský nový rok je jedním z nejvýznamnějších tradičních svátků. Jedná se o jakousi oslavu jara, zajímavé je, že je to svátek pohyblivý. Datuje se totiž vždy k novu prvního lunárního měsíce, nastat může tento svátek obvykle od 21. ledna do 21. února. 

Vízová povinnost:

Češi pro návštěvu Číny potřebují vízum. Naše CK vám ho ráda pomůže vyřídit.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Číně (Embassy of the Czech Republic)
2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing
tel: 008610/85329500
e-mail: beijing@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/beijing

Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz

Telefonní čísla: 
lékař: 120
policie: 110
hasiči: 119

 

Říkají o nás

„Chci Vám poděkovat za Vaše spolehlivé a kvalitní služby, které nám dlouhodobě v oblasti cestování poskytujete. “
„Chci Vám poděkovat za Vaše spolehlivé a kvalitní služby, které nám dlouhodobě v oblasti cestování poskytujete. “
– Zdeněk Bartoň
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.