Pobytovo-poznávací zájezd na Maltu

Zeptat se nebo rezervovat Malta je oblíbenou destinací pro potápění a pozorování podmořského světa, ale také pro objevování historických skvostů. Jedná se o zemi s dlouhou historií, kde najdete nespočet prehistorických chrámů, jedny z nejstarších kamenných staveb na světě, zachovalá středověká města, římské katakomby i dědictví maltézských rytířů. Pokud se řadíte mezi milovníky letních radovánek, pak i pro Vás se tu najdou krásné zálivy a pláže, které z Malty dělají jednu z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě.

Zájezd je vhodné absolvovat od května do září, kdy zde panují letní tepoty. Pokud ale dáváte přednost spíše poznávání ostrova a koupání v moři pro Vás není stěžejní, vyrazte na Maltu i v okolních měsících, kdy zde panují přívětivější teploty pro poznávání.

V roce 2020 je zájezd k dispozici od července s možností odletu i příletu v sobotu.

Z letiště je možné do letoviska cestovat i veřejnou dopravou či transferem bez nutnosti pronajatého automobilu, ten však doporučujeme pro větší svobodu a poznání Malty.

Marsaxlokk ostrov Gozo ostrov Gozo Mdina Blue Lagoon Valletta Velletta Velletta Grand Harbour - Valletta

Délka zájezdu: 8dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Malta

Přílet na ostrov Malta v podvečerních hodinách. Vyzvednete si pronajatý automobil a pojedete do letoviska na severu ostrova (cca 25 km). Ubytování v hotelu, který se stane Vaším domovem po dobu dovolené.

2. - 7. den: pobyt na Maltě s možnostmi výletů

Pobyt u moře můžete zkombinovat s kratšími i delšími výlety, které lze absolvovat pronajatým automobilem, na kole či veřejnou dopravou:

 1) Celodenní výlet do hlavního města Malty, do Valletty

Vaší pozornosti určitě neunikne hlavní město celé Malty, Valletta. Město charakterizují impozantní hradby. Jakožto hlavní město je Valletta centrem kulturního dění a pořádá se zde řada koncertů, festivalů, výstav a pouličních akcí. Ve spleti uliček zde najdete spousty historických budov, které ukrývají bohatou sbírku umění. Kromě toho je město také důležitým přístavem a svědectvím o majestátnosti maltézských rytířů.

Mezi nejznámější památky a atrakce města patří bezesporu Katedrála sv. Jana, Velmistrovský palác, Horní Barraccské zahrady a tamní muzeum archeologie, kde najdete až 5.000 let staré artefakty.

2) Výlet do rybářského města Marsaxlokk a megalitické chrámy Tarxien

Kdo chce poznat život na Maltě se vším všudy, ten by rozhodně neměl minout rybářské městečko a přístav Marsaxlokk, nacházející se na jihu ostrova. V přístavu kotví stovky malých lodiček, které hýří všemi barvami. Pokud si sem uděláte výlet v neděli, nenechte si ujít velké trhy. Poblíž městečka najdete také pevnost Fort St. Lucian, která byla postavena na ochranu před Turky. Nedaleko Marsaxlokku se nachází další atrakce - jeskyně Ghar Dalam, kde byly objeveny kosti zvířat starých 500 tisíc let a také odtud pocházejí nejstarší nálezy lidských pozůstatků na Maltě.

Cestou zpět na sever si udělejte zastávku v chrámovém komplexu Tarxien, jedná se o prehistorický komplex tvořený čtyřmi chrámy, které jsou ohraničené obvodovou zdí. Celé dílo vzniklo mezi lety 3.800 až 2.500 před Kristem.

Z vesničky Tarxien už je to jen kousek do města Vittoriosa. Zde doporučujeme udělat si podvečerní procházku přístavem až k pevnosti Fort St.Angelo, která se nachází na špičce poloostrova. Můžete tu obdivovat lodě a jachty a kochat se pohledem na Grand Harbour přístav v hlavním městě. 

3) Výlet do města Mdina a Rabat

Nejprve se vydáte do města Mosta, kde je ke spatření dóm kostela Nanebevzetí Panny Marie, který díky své velikosti uvidíte již z velké dálky. V kapli kostela je vystavena bomba, která během druhé světové války prolétla oknem kostela, ale nevybuchla. Je to považováno za velký zázrak, ale po zkoumání bomby se přišlo na to, že bomba byla díky dělníkům z plzěňského závodu Škoda přetvořena a naplněna pískem.

Později dojedete do Mdiny a Rabatu, s nímž Mdina úzce sousedí. Mdině se přezdívá Tiché město a je to město s neopakovatelnou atmosférou. Projděte se úzkými uličkami, kde nejezdí motorová vozidla. V Mdině navštivte nejstarší katedrálu na Maltě – St. Paul´s Cathedral. Město opustíte barokní hlavní branou, projdete nádherným parkem a zahradami Howard Gardens a ocitnete se ve městě Rabat. Dojdete na náměstí Parish Square, kde se nachází kostel svatého Pavla. Největším lákadlem jsou katakomby z římských dob.

4) Návštěva Modré laguny a ostrova Comino - v ceně zájezdu! 

V rámci zájezdu od nás budete mít v ceně 1/2 denní lodní výlet kolem rozeklaného pobřeží Malty a Comina, kdy loď vplouvá do vícero jeskyní a po cestě zastavuje na plavání a šnorchlování. Jednou ze zastávek je nejkrásnější místní pláž – Blue Lagoon. Voda je tu stejně čistá a průzračná jako v Karibiku.

5) Celodenní výlet na ostrov Gozo

Gozo je ostrov velice malý a na délku měří pouze kolem 10 kilometrů. Dostat se na Gozo není žádný problém, trajekty z městečka Cirkewwa jezdí každou chvíli a cesta trvá okolo 20 minut. Po přistání ve vesničce Mgarr jedete pustou krajinou dokud se před vámi neobjeví mohutná kupole kostela na kraji vesničky Xewkija. Romantický ostrov, který je odlehlý od davů turistů, je lemovaný krásnými plážemi, klidnými městy a vesničkami. Ideální místo pro odpočinek od hlavního ostrova s možností návštěvy mnoha kulturních památek. Za vidění určitě stojí opevněné město Victoria, rušnější přímořské letovisko Marsalforn a archeologické naleziště maltských ostrovů – chrámy Ggantija, které se datují do roku 3500 př.n.l. Ostrov Gozo byl také známý díky Azurovému oknu, přírodní kamenný oblouk v moři, který ohromoval již z velké dálky, bohužel však došlo před pár lety k jeho zřícení do vody. I tak ale ostrov patří k místům, která byste na Maltě neměli vynechat! 

Kromě těchto výletů Vám rádi poradíme i další místa či krásné pláže, kde si můžete užít svou dovolenou.

8. den: Malta - Praha

Dle letenek individuální volno, poté odjezd na letiště, odevzdání pronajatého automobilu a odlet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta bez průvodce (individuálně)

Termín
flexibilní
Počet dní
8
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
16 800 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha - Malta - Praha v ekonomické třídě, vč. odbaveného zavazadla do 23 kg a letištních poplatků
 • ubytování na 7 nocí se snídaní ve 3-4* hotelu v letovisku Qawra (možnost polopenze je na vyžádání a za příplatek)
 • pronájem vozu kategorie ECONOMY (větší vůz možný za příplatek) včetně komplexního pojištění bez spoluúčasti
 • neomezené míle
 • havarijní pojištění
 • povinné ručení zvýšené na 1 mil. EUR
 • pojištění vozu proti krádeži
 • 1/2 denní lodní výlet do Modré laguny
 • sestavení trasy, informace
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu – lze zajistit přes naší CK - cena bude doplněna dle aktulních tarifů našeho partnera
 • benzín
 • stravování mimo snídaně
 • vstupné a další osobní výdaje 
 • navigaci
 • vyšší kategorii auta nebo lepší tarif s více řidiči

Malta

Oficiální název země je Republika Malta a jedná se o souostroví ve Středozemním moři tvořené ostrovy Malta (246 km2), Gozo (67 km2), Comino (3 km2) a několika neobydlenými skalisky. Pobřeží ostrovů je z větší části skalnaté a členité, písečné pláže byste na Maltě našli spíše v spíše v zátokách. Zátoka Golden Bay je na ostrově Malta pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si neměli nechat ujít koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko od pláže se pak nachází jeskyně Calypso's Cave kterou proslavila pověst o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Pokud máte rádi potápění, pak je pro Vás Malta díky skalnatým břehům s průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řadou podmořských jeskyní velmi příhodnou destinací pro strávení dovolené.  

Malta se dá díky své velikosti pohodlně procestovat pronajatým automobilem, místní dopravou či si můžete půjčit kolo.  

Kromě přírodního bohatství zde objevíte i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Nejen kulturu, ale i historii významně ovlivnil řád Maltézských rytířů. Červené telefonní budky, které známe spíš z Londýna a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení.

Rozloha:                                 316 km²

Obyvatelstvo:                        493 559 (k roku 2019)

Hlavní město:                        Valletta

Jazyk:                                      maltština a angličtina

Měna:                                     1 Euro = 100 centů

Počasí:

Podnebí na ostrově Malta je typicky středomořské. Léta jsou horká a suchá, podzimy teplé a zimy jen mírně deštivé. Nejteplejší období je od poloviny července do poloviny září. Díky stálému větru však na Maltě nikdy nepocítíte spalující horko a nedýchatelné dusno.

Kdy nejlépe jet:

Pokud na Maltě preferujete letní teploty s koupáním se v moři, jsou pro Vás vhodné měsíce od června do konce září, ale za poznáním můžete na Maltu vyrazit prakticky celoročně. Již v březnu zde panuje průměrná teplota okolo 17 stupňů Celsia.

Časový posun oproti ČR:

není

Mezinárodní telefonní předvolba:

 00356 nebo +356

Důležitá telefonní čísla:

Policie 191

Záchranná služba 196

Hasiči 199

Informace 190

Vízová povinnost:

Držitelé českých pasů nepotřebují pro turistické cesty na Maltu vízum.

Elektřina:

240 V (lze použít i přístroje na 220 V) a zásuvky jsou britského typu. Do zásuvek je potřeba adaptér, který si můžete zakoupit v recepci nebo v obchodech či již v ČR v cestovatelských obchodech či na internetu.

Telefon:

Na Maltě najdete mnoho veřejných automatů, většina z nich funguje na předplacené karty, jež lze běžně koupit na poštách, ve stáncích s novinami nebo v obchodech se suvenýry. Pro mezinárodní hovory volte předčíslí 00 a dále kód volané země (pro Českou republiku 420). V telefonu jistě máte aktivní roaming a pro hovory tak můžete použít mobilní telefon. Pokrytí mobilní sítě je na Maltě dostačující.

Internet:

Na Maltě je široká síť internetových kaváren a většina hotelů disponuje několika počítači s přístupem na internet. Některé z hotelů, restaurací a kaváren poskytují též připojení prostřednictvím WiFi sítě.

Očkování:

Žádné očkování na Maltu není povinně vyžadováno. Mezi základní cestovatelská očkování patří očkování proti žloutence typu A, B a proti tetanu.

Velvyslanectví Malty v ČR:

V ČR se velvyslanectví nenechází, Maltu u nás zastupuje velvyslanectví v Berlíně.

Velvyslanectví České republiky v Římě:

Velvyslanectví ČR  pro Maltunaleznete v netypicky v Římě
Telefon: +39 06 360 95 71-3 a nouzová linka: +39 335310450
E-mail: rome@embassy.mzv.cz

Honorární generální konzulát na Maltě od roku 2017 není v provozu a diplomatickou a konzulární působnost pro Maltskou republiku má ZÚ Řím.

Strava:

Maltská národní kuchyně v sobě snoubí vlivy mnoha kultur, které na území ostrova v minulosti žily. V současné době je velmi patrný zejména vliv italské a středomořské kuchyně. Jídla se liší dle ročního období. Na menu v restauracích najdete mnoho pokrmů připravených z mořských ryb či plodů moře. Nejčastěji si můžeme objednat různými způsoby upraveného okouna, mečouna, tuňáka, dokonce i delfína. Mimo ryb si pochutnáte na chobotnicích či olihních. Jídlo je podáváno ozdobené a dochucené čerstvými bylinkami nebo přelité smetanovou omáčkou. Národním pokrmem na Maltě je králík na mnoho způsobů. Tradiční jsou špagety se zeleninou a s omáčkou z králíka. Tvrdý alkohol Malťané příliš nepijí, dávají přednost lehkému maltskému vínu a pivu. Nealkoholický nápoj, maltská limonáda Kinnie je velmi osvěžující, její chuť je podobná naší becherovce, ale bez alkoholu. Je vyrobená podle tajné receptury z kůry červených pomerančů a směsi bylin. Ostrov Malta je jediným místem, kde ji lze ochutnat.

Zajímavosti:

 • Malta má více než 300 slunečných dní v roce
 • Historie Malty sahá až 7000 let do minulosti a patří mezi země s nejvyšší hustotou historických památek na světě
 • Malta bývala do roku 1964 britskou kolonií. Velké Británie zde zanechala spousty stop mezi které patří tradiční červené telefonní budky, poštovní schránky či to, že zde auta jezdí na levé straně

 

 

 

Říkají o nás

„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože j...“ (více)
„Na konci srpna 2014 jsme měli od cestovní kanceláře JEDU.cz zajištěn okruh Historickým Jihem USA. Cestování jsme si užili, bylo tam velice pěkně. Během celého pobytu jsme neměli žádné problémy. Auto jsme si mohli vybrat přímo na parkovišti v rámci kategorie, kterou jsme měli zaplacenou. Protože jsem měl navigaci, neměli jsme žádný problém s orientací. Bez navigace však cestování nedoporučuji. Ubytování bylo v pořádku, většinou všude byla snídaně a vždy po předložení voucheru nás ihned ubytovali. Dokonce v New Orleansu už dopoledne po příjezdu do města. Itinerář byl postaven reálně, prakticky jsme navštívili skoro všechna doporučovaná místa. Pro příští zájemce bych doporučil navštívit v N.O. muzeum 2. světové války, je to něco, co se málokde na světě vidí a mají to udělané perfektně, včetně obrovské 4D projekce. Na stránkách N.O. to uvádějí jako TOP atrakci. Celkově hodnotím cestu velice pozitivně. P.S. Za celou dobu jsme tam nenarazili ani na jednoho Čecha nebo Slováka“
– J. Bobák
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.