Namibie v kostce

Zeptat se nebo rezervovat Fantastická 9denní cesta s českým průvodcem plná fascinujících výhledů, hlubokých zážitků a exotických chutí. Návštívíte unikátní barevnou poušť, Pobřeží Koster, kmen Himba, národní park Etosha, jezero Otjikoto Lake, Kalahari Desert a mnoho dalšího.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji. Teploty jsou kolem 25°C.

Délka zájezdu: 9dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha

Odlet z Prahy do Windhoeku.

2. den: Windhoek - Poušť Namib

Po příletu do Namibie na mezinárodní letiště Windhoek se vydáme přes horské průsmyky Kupferberg Pass a Spreetshoogte Pass do nejstarší pouště na světě Namib Desert. První noc strávíme v We Kebi Safari Lodge, která nás odmění za soumraku krásnými výhledy na okolní hory.

3. den: Namib - Swakopmund

První paprsky východu slunce barví písečné duny do oranžova, takže  kontrastují s bledě modrou oblohou a bílými pánvemi Deadvlei, Hiddenvlei, Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei. Navštívíme tato kouzelná místa, zaplněná pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab River náhle ukončila svůj tok. Na zpáteční cestě se zastavíme na procházku v hluboce vytvarované erozí rokli, kaňonu Sesriem Canyon. Odpoledne cestujeme pustými vlnitými kopci přes dvě geologicky fascinující údolí, Údolí řeky Gaub River Valley & Údolí řeky Kuiseb River Valley v srdci Národního Parku Namib-Naukluft National Park, který je známý svou rozmanitostí pouštních druhů rostlin a zvěře. Uvidíme žijící fosilii Welwitchia mirabilis a dramatickou Měsíční krajinu Moon Landscape. Po příjezdu do města Swakopmund City, směsi německé architektury a africké atmosféry, si odpočineme u Pobřeží Koster v nejstarším a nejlepším hotelu v Namibii Hansa Hotel. Večeře, nocleh.

4. den: Swakopmund - Palmwag Lodge

Dnes ráno opouštíme pobřeží Koster Skeleton Coast a odjíždíme do krajin Damaralandu, domovů ikonických druhů savců - pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů. Cestujeme v krajinách mohutné hory Spitzkoppe, přezdívané "namibijský Matterhorn", kde navštívíme skalní malby kmene Křováků Bushmen Rock Art a kde se také dozvíme něco o jejich kultuře, tradicích a zvycích. V pozadí pohoří Brandberg Mountain v krajinách Damaralandu, jedněch z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii strávíme dnešní odpoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Nevynecháme ani tři zvláštní geologické útvary, Spálenou horu Burnt Mountain, Čedičové varhany Organ Pipes a Zkamenělý les Petrified Forest. Dnešní noc si odpočineme v "místech červených skal" Palmwag Lodge.

5. den: Palmwag Lodge – Přirodní rezerace Hobatere Game Reserve

V pozadí pohoří Brandberg Mountain v krajinách Damaralandu, jedněch z nejvíce geologicky rozmanitých krajin v Namibii strávíme dnešní dopoledne, kde se seznámíme se skalními rytinami kmene Křováků Twyfelfontein Bushmen Rock Art. V krásném prostředí žulových balvanů se dozvíme něco o kultuře, tradicích a zvycích kmene Damara Tribe. Navštívíme také kmen Himba Tribe. Tito lidé po staletí dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my máme příležitost navštívit jednu z vesnic a přesvědčit se o jejich jedinečnosti. Přírodní rezervace Hobatere Game Reserve a její lodžie má krásný výhled na vodní napajedlo, které poskytuje skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

6. den: Přirodní rezerace Hobatere Game Reserve - Etosha National Park

Národní park Etosha National Park, je známý svým obrovským množstvím a rozmanitostí divoké zvěře, ptáků a jedinečných krajin jako je například dojemná Etošská pánev Etosha Pan. Přírodní rezervace Onguma Game Reserve a její lodžie mají krásný výhled na vodní napajedla, která poskytují skvělé příležitosti k pozorování divoké zvěře a ptáků.

7. den: NP Etosha – Windhoek

Po krátké ranní vyjížďce na pozorování divoké zvěře v Národním Parku Etosha National Park, cestujeme na jih přes majestátní pohoří Otavi Mountain, jedno z nejmalebnějších míst, kde se nachází jezero Otjikoto Lake a také největší meteorit na světě, Hoba Meteorite. Cestou dále na jih projedeme krajinu Národního Parku Waterberg Plateau National Park stoupajícího jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari Desert. Zastavíme se ve městě Okahandja City, kde navštívíme místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain se vracíme zpět do města Windhoek City. Poslední noc v Africe strávíme ve Villa Violet Windhoek. 

8. den: Windhoek – NP Daan Viljoen – Windhoek

Po snídani a prohlídce města Windhoek City cestujeme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland Mountain na mezinárodní letiště Windhoek Hosea Kutako International Airport, kde nás čeká zpáteční let do Evropy. 

9. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
4
Cena za osobu od*
76 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
9
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
86 200 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • mezinárodní letenky Praha-Windhoek-Praha v ekonomické třídě, vč. odbavených zavazadel a letištních poplatků
 • 6x nocleh v uvedených kvalitních hotelech
 • snídaně a večeře v hotelu, obědy formou balíčku
 • veškeré transfery (Toyota Fortuner SUV 4x4)
 • veškeré vstupy a atrakce
 • návštěvu kmene Himba
 • služby českého průvodce
 • vízový servis
 • Covid test před odletem domů
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu (i pro případ Covidu) - rádi zajistíme za 981,-/osoba
 • osobní útratu
 • stravu a nápoje výše neuvedené

Namibie

Úvod: 

Namibie je země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky, kterými jsou např. Etosha, Namib-Naukluft, Skeleton Coast a dalšími. Na území státu se nachází rozlehlé pouště Kalahari a Namib s překrásnými písečnými dunami, dále zde najdete hluboké kaňony a vysoké hory. Města zde mají starou koloniální architekturu nebo naopak vesnice jsou zde tradiční africká, v některých místech příliš nepoznamenané civilizací. Namibie, dříve Německá jihozápadní Afrika, získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí.

Počasí:

Namibie se nachází v subtropickém pásmu. Vnitrozemní poušť Kalahari, která zabírá velkou část Namibie, je oblastí s velmi vysokými teplotami a v době od listopadu do března se jí cestovatelé často vyhýbají. Pouště na pobřeží a v centrální oblasti jsou díky mořských větrům mnohem příjemnější.

léto: od října do dubna, průměrné denní teploty 20 – 34 °C, často i přes 40 °C
zima: od května do září, denní teploty se pohybují mezi 18 – 25 °C
období dešťů: od října do prosince slabé, od ledna do dubna silné
sucha: od dubna do září

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji. Teploty jsou kolem 25°C.

Časový posun oproti ČR: 

Při zimním čase žádný časový posun není a čas je shodný s Českou republikou. Při letním čase je zde o hodinu víc+1 hod.

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

namibijský dolar (NAD), aktuální kurs: 1NAD=1,77CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Atlantik při pobřeží Namibie není pro koupání úplně ideální. Vodu ochlazuje studený Benguelský proud a teplota vody často nepřesahuje 16 °C. Kromě nízkých teplot vody jsou zde obvykle větší vlny a zrádné spodní proudy. „Skeleton coast“ (Pobřeží koster) je pruh pouště podél pobřeží Atlantského oceánu v severozápadní části Namibie, kde v bouřích a mlze ztroskotalo nespočet lodí. Pro koupání jsou bezpečnější hotelové bazény. 

Zajímavosti:

Kolmanskop je tajuplné město duchů. Pozůstatky osídlení pocházejí z roku 1908. V tomto období se Namibie stala velkým těžištěm diamantů. Kolmanskop se nachází v poušti Namib, 10 km od přístavního města Lüderitz.

Vízová povinnost:

K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Namibijské republiky (ve Vídni)

Ungargasse 33/5
Vienna
A-1030
Tel.: 00431–402 93 71      
Fax: 00431–402 93 70

Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice

Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia
Pretoria
0083
P.O.Box 13671
Tel.:  0027124312380      
Fax: 002712–4302033

 

 

Říkají o nás

„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predci...“ (více)
„Dobry den, so vsetkym sme boli velmi spokojni, ostrov Maui, ktory ste nam odporucili bol krasny, naozajstny raj na zemi, cely sme ho precestovali. Hotel bol tiez fantasticky v uzasnej casti ostrova. V pozicovni sme tiez nemali ziaden problem a vsetko co ste na vybavili bolo bez problemov a predcilo nase ocakavania. Verim, ze vase sluzbe opat coskoro vyuzijeme a urcite vas budem odporucat aj znamym. Este raz vdaka!“
– Ludmila Čarná
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.