Martinik - Dominika - Guadelope - pobytově poznávací cesta

Zeptat se nebo rezervovat 14denní poznávací zájezd

V případě příletu do Kingstonu je pořadí výletů v programu jiné, jejich obsah zůstává stejný.

Po celou dobu pobytu se vám bude věnovat česká delegátka a fotografka, společně s jamajským průvodcem, doprava bude v luxusním minibusu. Jídlo bude buď připravováno v místě ubytování (vila, hotel) či v místních restauracích - s ohledem na přání klientů.

Délka zájezdu: 14dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Paříž - Fort de France, Lementin (Martinik)

Odlet z Prahy a přílet večer do Montego Bay. Na letišti vás přivítá a vyzvedne česká delegátka a fotografka Marketa a zaveze Vás do hotelu, relaxovat po dlouhé cestě  (hotel v modrých horách cca 30 min od Kinstonu) krásné přírodní prostředí. V zavislosti na době příletu večeře, přivítací drink, seznámení s Jamajkou

2. den: Kingston

City tour po Kinstonu +  návštěva Bob Marley muzeum + oběd v muzeu (oblíbené jídlo Boba Marleyho ve vyhlášené Kingstonské restauraci), nákupy, koncert nebo party - noční kulturní program na přání.

3. den: Blue Mountains

Blue Mountains tour - výlet po modrých horách (výstup na vrchol, nebo jen procházka, ochutnávka kávy, prohlídka plantáží). Výlet po krásných modrých horách, na nichž jsou plantáže s tou nejlepší kávou na světě, je meditativním a velmi silným zážitkem. Krásná Jamajská příroda, lesy, hory, louky, vodopády, řeky… Výlet můžeme realizovat pěší, na koních, na kole atd…

4. den: Portland

Přesun do Portlandu - pláže, relax, večer party/koncert/živá hudba. Portland je část Jamajky s nejkrásnějšími plážemi, jerk specialitami (Boston Bay- nejlepší jerk kuře a vepřové na Jamajce), a bary s kvalitní Jamajskou dancehall hudbou.

5. den: Portland

Pláže + šnorchlování nebo surf  (za poplatek) či joga. Navštívíme několik krásných pláží, včetně slavné modré laguny (kde se natáčel slavný stejnojmenný film) , můžeme šnorchlovat či surfovat a relaxovat na sluníčku či ve stínu, popíjet výborné čerstvé ovocné štávy.

6. den: Ocho Rios

Po snídani se přesuneme do Ocho Rios, zajedeme se podívat na krásný vodopád Dunns River fall, osvěžíme se a vykoupeme, po obědě se vydáme do města Ocho Rios na nákupy, navštívíme místní tržiště, seznámíme se s Jamajskou kulturou a zvyky. Po večeři můžeme navštívit některý z místních barů, koncert, show, živá hudba…

7. den: Ocho Rios

Po snídani nás čeká úžasné dobrodružství v jamajském deštném pralese (okapi tour nebo skyline nebo bobsled) oběd a volné odpoledne (pláž, nákupy, vodopád, projíždka na koni, výlet lodí).

8. den: 9miles

Po snídani se přesuneme do magického místa v krásných jamajských horách a navštívíme dům BM a poobědváme v místní restauraci další oblíbené jídlo Boba Marleyho :), procházka, projíždka po okolí, navečer presun do Negrilu, ubytování.

9. den: Negril

Po snídani se vypravíme na nejoblíbenější a nejvyhlášenější jamajskou atrakci do vodního parku, kde můžete sledovat pirátskou show, show s delfíny a můžete si s nimi i zaplavat, z blízka uvidíte i další mořské tvory. Večer se projdeme po dlouhé  7 miles beach a navštívíme místní plážové bary s živou jamajskou hudbou.

10. den: Negril

Relax na 7 miles beach, krásné 7 mil dlouhé pláži s bílým pískem, šnorchlování, možný výlet lodí…

Odpoledne podle letenek transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet následující den.

11. den: Praha

Přílet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
14
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
69 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční letenka Praha - Montego Bay (Kingston) - Praha
  • ubytování po trase v turistických hotelech a vilách s plnou penzí
  • česká průvodkyně/fotografka
  • veškeré výlety a vstupy dle programu
  • doprava klimatizovaným minibusem
  • koncerty, kulturní akce
  • lekce jógy kdykoliv na požádání

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • spropitné
  • komplexní pojištění

Jamajka

Úvod:

Jamajka leží ve Velkých Antilách, jižně od Kuby, a s rozlohou 10 991 km2 se řadí mezi největší ostrovy Karibiku. Turisty fascinuje svou kombinací průzračného moře, bělostných pláží, hornatého vnitrozemí, krásných vodopádů a také kaktusy porostlých savan. Úředním jazykem je angličtina.

Počasí:

Klima je  tropické. Teploty se pohybují průměrně okolo 28°C, záleží na ročním období.

období dešťů: od května do listopadu
období sucha: od prosince do dubna

Kdy nejlépe jet: 

Jamajka se nachází v tropickém podnebném pásu a podnebí je zde tropičtější než například na nedaleké Kubě. Vysoké teploty se tu vyskytují po celý rok a k návštěvě této destinace se tedy můžete rozhodnout v jakémkoliv ročním období. Pravdou ovšem zůstává, že v období od prosince od dubna bývá počasí na Jamajce nejideálnější. Teploty nejsou přehnaně vysoké, pohybují se průměrně kolem 28ºC a srážky jsou minimální. Naopak v období dešťů, od května do listopadu, jsou deště početnější a výjimečně se zde vyskytují i hurikány. V letních měsících dosahují teploty velmi vysokých hodnot, v průměru okolo 32ºC.

Časový posun oproti ČR: -6 hodin

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus, meningitida.

Měna: jamajský dolar (JMD)  1JMD = 0,21 Kč (ke dni 19.12.2015)

platit se může i americkými dolary

Zajímavosti:

Jamajka je rodný ostrov a domov Boba Marleyho a reggae je zde všudypřítomné, stejně jako místní vyhlášený rum.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Jamajku víza, která je možno obdržet po příletu na letiště.

Důležité kontakty:

Konzulát Jamajky
Adresa: Ondříčkova 7, 130 00 Praha 3
Tel.: 222 727 041
Úřední hodiny: Pondělí – Pátek, 14:00-16:00

email: ps-2004@volny.cz

Honorární konzulát ČR Kingston
King Street 93, Kingston
tel: +01 876 922 6192
fax: +1 876 948 84 76
E-mail: kingston@honorary.mzv.cz jm@josephsja.com

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách....“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU.cz za přípravu nezapomenutelných líbánek. V rekordním čase pro nás dokázali zajistit naprosto bezstarostnou dovolenou, která obsahovala vše, na co si jen vzpomenete. Krásnou přírodu, památky a cestování po Srí Lance a pohodu, opalování a šnorchlování na Maledivách. Moc děkujeme a rádi Vašich služeb využijeme znovu! Terka a Petr“
– Terka a Petr z Plzně
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.