Martinik - Dominika - Guadelope - pobytově poznávací cesta

Zeptat se nebo rezervovat 14denní poznávací zájezd

V případě příletu do Kingstonu je pořadí výletů v programu jiné, jejich obsah zůstává stejný.

Po celou dobu pobytu se vám bude věnovat česká delegátka a fotografka, společně s jamajským průvodcem, doprava bude v luxusním minibusu. Jídlo bude buď připravováno v místě ubytování (vila, hotel) či v místních restauracích - s ohledem na přání klientů.

Délka zájezdu: 14dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Praha - Paříž - Fort de France, Lementin (Martinik)

Odlet z Prahy a přílet večer do Montego Bay. Na letišti vás přivítá a vyzvedne česká delegátka a fotografka Marketa a zaveze Vás do hotelu, relaxovat po dlouhé cestě  (hotel v modrých horách cca 30 min od Kinstonu) krásné přírodní prostředí. V zavislosti na době příletu večeře, přivítací drink, seznámení s Jamajkou

2. den: Kingston

City tour po Kinstonu +  návštěva Bob Marley muzeum + oběd v muzeu (oblíbené jídlo Boba Marleyho ve vyhlášené Kingstonské restauraci), nákupy, koncert nebo party - noční kulturní program na přání.

3. den: Blue Mountains

Blue Mountains tour - výlet po modrých horách (výstup na vrchol, nebo jen procházka, ochutnávka kávy, prohlídka plantáží). Výlet po krásných modrých horách, na nichž jsou plantáže s tou nejlepší kávou na světě, je meditativním a velmi silným zážitkem. Krásná Jamajská příroda, lesy, hory, louky, vodopády, řeky… Výlet můžeme realizovat pěší, na koních, na kole atd…

4. den: Portland

Přesun do Portlandu - pláže, relax, večer party/koncert/živá hudba. Portland je část Jamajky s nejkrásnějšími plážemi, jerk specialitami (Boston Bay- nejlepší jerk kuře a vepřové na Jamajce), a bary s kvalitní Jamajskou dancehall hudbou.

5. den: Portland

Pláže + šnorchlování nebo surf  (za poplatek) či joga. Navštívíme několik krásných pláží, včetně slavné modré laguny (kde se natáčel slavný stejnojmenný film) , můžeme šnorchlovat či surfovat a relaxovat na sluníčku či ve stínu, popíjet výborné čerstvé ovocné štávy.

6. den: Ocho Rios

Po snídani se přesuneme do Ocho Rios, zajedeme se podívat na krásný vodopád Dunns River fall, osvěžíme se a vykoupeme, po obědě se vydáme do města Ocho Rios na nákupy, navštívíme místní tržiště, seznámíme se s Jamajskou kulturou a zvyky. Po večeři můžeme navštívit některý z místních barů, koncert, show, živá hudba…

7. den: Ocho Rios

Po snídani nás čeká úžasné dobrodružství v jamajském deštném pralese (okapi tour nebo skyline nebo bobsled) oběd a volné odpoledne (pláž, nákupy, vodopád, projíždka na koni, výlet lodí).

8. den: 9miles

Po snídani se přesuneme do magického místa v krásných jamajských horách a navštívíme dům BM a poobědváme v místní restauraci další oblíbené jídlo Boba Marleyho :), procházka, projíždka po okolí, navečer presun do Negrilu, ubytování.

9. den: Negril

Po snídani se vypravíme na nejoblíbenější a nejvyhlášenější jamajskou atrakci do vodního parku, kde můžete sledovat pirátskou show, show s delfíny a můžete si s nimi i zaplavat, z blízka uvidíte i další mořské tvory. Večer se projdeme po dlouhé  7 miles beach a navštívíme místní plážové bary s živou jamajskou hudbou.

10. den: Negril

Relax na 7 miles beach, krásné 7 mil dlouhé pláži s bílým pískem, šnorchlování, možný výlet lodí…

Odpoledne podle letenek transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet následující den.

11. den: Praha

Přílet do Prahy.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s česky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
14
Min. počet osob:
8
Cena za osobu od*
69 000 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • zpáteční letenka Praha - Montego Bay (Kingston) - Praha
  • ubytování po trase v turistických hotelech a vilách s plnou penzí
  • česká průvodkyně/fotografka
  • veškeré výlety a vstupy dle programu
  • doprava klimatizovaným minibusem
  • koncerty, kulturní akce
  • lekce jógy kdykoliv na požádání

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • spropitné
  • komplexní pojištění

Jamajka

Úvod:

Jamajka leží ve Velkých Antilách, jižně od Kuby, a s rozlohou 10 991 km2 se řadí mezi největší ostrovy Karibiku. Turisty fascinuje svou kombinací průzračného moře, bělostných pláží, hornatého vnitrozemí, krásných vodopádů a také kaktusy porostlých savan. Úředním jazykem je angličtina.

Počasí:

Klima je  tropické. Teploty se pohybují průměrně okolo 28°C, záleží na ročním období.

období dešťů: od května do listopadu
období sucha: od prosince do dubna

Kdy nejlépe jet: 

Jamajka se nachází v tropickém podnebném pásu a podnebí je zde tropičtější než například na nedaleké Kubě. Vysoké teploty se tu vyskytují po celý rok a k návštěvě této destinace se tedy můžete rozhodnout v jakémkoliv ročním období. Pravdou ovšem zůstává, že v období od prosince od dubna bývá počasí na Jamajce nejideálnější. Teploty nejsou přehnaně vysoké, pohybují se průměrně kolem 28ºC a srážky jsou minimální. Naopak v období dešťů, od května do listopadu, jsou deště početnější a výjimečně se zde vyskytují i hurikány. V letních měsících dosahují teploty velmi vysokých hodnot, v průměru okolo 32ºC.

Časový posun oproti ČR: -6 hodin

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, tetanus, meningitida.

Měna: jamajský dolar (JMD)  1JMD = 0,21 Kč (ke dni 19.12.2015)

platit se může i americkými dolary

Zajímavosti:

Jamajka je rodný ostrov a domov Boba Marleyho a reggae je zde všudypřítomné, stejně jako místní vyhlášený rum.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty na Jamajku víza, která je možno obdržet po příletu na letiště.

Důležité kontakty:

Konzulát Jamajky
Adresa: Ondříčkova 7, 130 00 Praha 3
Tel.: 222 727 041
Úřední hodiny: Pondělí – Pátek, 14:00-16:00

email: ps-2004@volny.cz

Honorární konzulát ČR Kingston
King Street 93, Kingston
tel: +01 876 922 6192
fax: +1 876 948 84 76
E-mail: kingston@honorary.mzv.cz jm@josephsja.com

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.