Keňské safari z Nairobi

Zeptat se nebo rezervovat Safari z Nairobi, odjezdy každý den – Samburu, Aberdere, jezero Nakuru a samozřejmě Masai Mara

Délka zájezdu: 10dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den: Odlet z Prahy

Odlet z Prahy do Nairobi s přestupem v Dubaji.

2. den: Přílet do Nairobi

Nairobi (zelené město pod sluncem) je atraktivní a rostoucí město na okraji Athi Plains a svahů Limuru narůstajících v hory Aberdares. Je to důležité obchodní a společenské centrum s výškovými budovami, mezinárodními hotely a se slušným výběrem indických, čínských, francouzských, italských a dalších restaurací. Město je plné veřejných parků a zahrad s tropickými keři a květinami a hlavní cesty z města jsou lemované stromy.

Po příletu na letiště v Nairobi budete uvítáni zástupcem naší partnerské CK a převezeni do hotelu, následuje volný program.

Ubytování: Hotel Tamarind Tree Hotel, 4* se snídaní

3. den: Nairobi – národní rezervace Samburu

Národní rezervace Samburu se rozkládá na březích řeky Ewaso Ng'iro a sousedí s národním parkem Buffalo Springs.Vyznačuje se velkolepou krajinou s rozeklanými kopci, zvlněnými pláněmi a říčními lesy. Park je domovem bohaté fauny včetně řady vzácných druhů, jako jsou žirafa síťovaná, gerenuk dlouhokrký, pštros somálský, zebra Grevyho a přímorožec beisa. Návštěvníci se mohou těšit také na více než 900 slonů, řadu dravců a více než 450 druhů ptáků. Starobylá kultura obyvatel kmene Samburu je zde stále živá a na vlastní oči je možné vidět dva jedinečné zvyky. Při prvním z nich můžete sledovat, jak stáda dobytka reagují na individuální hlas každého člověka, který je volá. Ve druhém uvidíte, jak domorodci předvádějí neuvěřitelné tance staré stovky let. Dnes Vás čeká cesta do této rezervace, po přijezdu oběd a odpolední safari po rezervaci.

Ubytování: Ashnil Samburu Camp, 3*, strava v tento den – plná penze

4. den: NR Samburu

Celodenní safari v NP Samburu.

Ubytování: Ashnil Samburu Camp, 3*, strava v tento den – plná penze

5. den: NP Samburu – NP Aberdare

Národní park Aberdare se nachází severovýchodně od keňského Nairobi a byl založen na ochranu pohoří Aberdare, jehož vrcholky dosahují výšky 3930 metrů. Krajina se vyznačuje strmými zalesněnými svahy, rozsáhlými vřesovišti a hlubokými roklemi s kaskádovitými vodopády, křišťálově čistými potoky a zurčícími řekami. V parku žije řada afrických zvířat, například slon, lev, hyena skvrnitá, nosorožec, černý levhart a velmi nepolapitelná antilopa bongo, která žije ve vysokohorských bambusových lesích. Park nabízí ideální prostředí pro pikniky, kempování v rašeliništích, lov pstruhů v řekách a vynikající pozorování ptáků, kterých zde žije více než 250 druhů včetně jestřábů, orlů, slunečních ptáků a slíďáků. Dnes Vás čeká po snídani cesta do Aberdare Country Clubu na oběd, odkud se pojedete ubytovat do The Ark Lodge – odpoledne na tomto místě, které má čtyři pozorovací stanoviště, odkud můžete pozorovat všudypřítomnou aktivitu zvířat u vodní nádrže a soliska. Kousek od hotelu The Ark se nachází sesterský hotel Aberdare Country Club, který je ideálním místem pro strávení odpoledne. Aktivity zahrnují procházky po 1300 akrech, golf, tenis, jízdu na koni, relaxaci v health clubu nebo bazénu, nebo si prostě můžete jen užívat nádherné zahrady.

Ubytování: The Ark Lodge, strava v tento den – plná penze

6. den: NP Aberdare – NP Lake Nakuru

Nakuru je fascinující město na břehu jezera Nakuru v západní Keni. Hlavní město okresu Nakuru se nachází v údolí Great Rift Valley, asi deset kilometrů od mohutného kráteru Menengai. Na okraj této starobylé kaldery vede turistická stezka, která nabízí výhled z ptačí perspektivy na jezero a okolí, a poté se svažuje o 400 metrů níže na dno, kde se návštěvníci mohou procházet mezi prastarými lesy. Národní park Lake Nakuru, který Nakuru obklopuje, je domovem výjimečného ptactva a více než 50 druhů savců včetně lvů, leopardů, buvolů, zeber, žiraf, nosorožců, antilop a různých primátů. Milovníci historie a kultury by měli určitě navštívit neuvěřitelné prehistorické naleziště Hyrax Hill. Dnes se po snídani vydáte směrem k jezeru Nakuru, následuje oběd a odpolední safari v parku.

Ubytování: Sarova Lion Hill Game Lodge: Kenya Safari Lodge in Lake Nakuru National Park, 4*, strava v tento den – plná penze

7. den: NP Lake Nakuru – NR Masai Mara

Masai Mara tvoří spolu s tanzanským Serengeti nejznámější africký park divoké přírody - národní rezervaci Masai Mara. Představa akácií posetých nekonečnými travnatými pláněmi je pro mnohé ztělesněním Afriky. Největším lákadlem národní rezervace Masai Mara je bezpochyby každoroční migrace pakoňů, kteří procházejí rozlehlými pláněmi Serengeti a Masai Mara. Je známá jako největší hromadný přesun suchozemských savců na planetě - za deštěm sem přichází více než milion zvířat. V rezervaci lze spatřit také velké smečky lvů, stáda slonů, žirafy, gazely a losy. Kromě safari na koních a tradičních safari na vozidlech se téměř nezbytnou součástí rezervace staly lety horkovzdušným balonem nad pláněmi Mara. Po snídaní pojedete do NR Masai Mara, následuje oběd a odpolední safari v oblasti Masai Mara.

Ubytování: Sarova Mara Game Camp: Kenya Safari Lodge in Masai Mara National Reserve, 4*, strava v tento den – plná penze

8. den: NP Masai Mara

Po snídani se pokračuje prohlídkou rezervace a sledováním nespočetných druhů zvěře, které tvoří tuto rezervaci. Pokud budete mít štěstí, budete svědky lovu šelem přímo před vaším zrakem! Po obědě v lodge se pokračuje na další vzrušující cestu, kde můžete očekávat, že uvidíte slavnou velkou pětku. Ve večerních hodinách si vychutnáte lahodnou večeři.

Ubytování: Sarova Mara Game Camp: Kenya Safari Lodge in Masai Mara National Reserve, 4*, strava v tento den – plná penze

9. den: Rezervace Masai Mara – Nairobi – Praha

Po snídani odjezd do Nairobi, transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta letiště, odlet zpět domů.

10. den: Přílet do Prahy

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
10
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
78 500 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Zpáteční letenky Praha – Nairobi - Praha včetně všech poplatků a 1 odbaveného zavazadla / os.
 • Ubytování na 7 nocí v hotelech / lodgích uvedených výše ve 2lůžkových pokojích
 • Stravování formou plné penze od 3.-8. dne zájezdu (6x) a poslední den končí snídaní
 • Transfery a safari sedmimístným safari Land Cruiserem 4x4 s výsuvnou střechou pro snadné pozorování zvěře
 • Soukromé safari dle programu výše
 • Vstupné do uvedených NP dle programu
 • Služby anglicky hovořícího průvodce / řidiče
 • Přivítání po příletu
 • Balená pitná voda během všech safari
 • Pojištění CK proti úpadku
 • Poradenský a asistenční servis CK JEDU.cz

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna zájezdu – cena pojištění je 1.090,-Kč/os. Pojištění je včetně storna zájezdu s 20% spoluúčastí. Maximální vyplacená částka je 60.000,-Kč / os.
 • Ostatní stravu a nápoje
 • Vízum do Keni - můžeme zajistit k zájezdu se slevou 500,-Kč / os.
 • PCR testy
 • Vše ostatní co není uvedeno v položkách cena zahrnuje

Keňa

Úvod: 

Keňa je nádherná země, která leží přímo na rovníku a může se chlubit fascinující přírodou. Hlavní atrakcí Keni jsou národní parky a rezervace Masai Mara, Amboseli či Tsavo, které jsou domovem velké pětky, zeber, žiraf, slonů, antilop a řady jiných zvířat. Většina území je rozsáhlá náhorní plošina s tektonickým příkopem, součástí jsou vyhaslé i doposud činné sopky. Krajina je zde rozmanitá, v této zemi se nachází stepi, pouště, stále zelené lesy i hory s ledovci, Keňa by měla uspokojit i toho nejnáročnějšího turistu.

Počasí: 

Teplé a vlhké klima má Keňa celý rok, na pobřeží vane nepřetržitě slabý vánek. Průměrná teplota na pobřeží je        25 °C – 30 °C a v horách kolem 15 °C – 20 °C.

léto: od listopadu do poloviny března
zima: od července do října
období dešťů: Panují zde 2 období dešťů, první od dubna do května a druhé od října do listopadu.
sucha: Hlavní období sucha je v Keni od konce prosince do konce března.

Kdy nejlépe jet: 

Keňa je zemí s různorodým složitým klimatem, proto vhodná doba k návštěvě záleží spíše na tom, do jaké části země se chystáte vypravit. Hlavní turistická sezóna je zde v lednu a únoru, protože počasí je nejvíce suché a teplé. Zároveň je to období, kdy je v okolí jezer velké množství ptáků a v národních parcích se zvěř shromažďuje v blízkosti napajedel.

Časový posun oproti ČR: 

zimní čas +2 hod, letní čas +1 hod

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žlutá zimnice, žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

keňský šilink (KES), aktuální kurs: 1KES=4,1 Kč (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: 240V 50Hz. Zásuvka jsou britské normy se třemi zdířkami ve tvaru obdélníku, adapter je nutný.

Telefon: Mezinárodní hovory je dobré uskutečnit z pošt nebo Keňa Telkom kanceláří. Mobilní operátoři mají uzavřeny roamingové služby, proto občas bývá problém s odesíláním a přijímáním sms zpráv.

Zajímavosti:

Shromažďování pakoňů před svým pochodem, může být mimořádná podívaná. Nejvyhledávanějším národním parkem pro pozorování migrace na území Keni je Masai Mara.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro vstup do země vízum. Vyřízení je možné online, doporučujeme zažádat měsíc před cestou. Rádi Vám s vyřízením pomůžeme.

 

Důležité kontakty: 

Velvyslanectví Keňské republiky

Nieuwe Parklaan 21
The Hague
2597 LA
Tel.: 003170–350 42 15  

Velvyslanectví České republiky v Keni

Embassy of the Czech Republic
Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
P.O.Box 25639
Tel.: +254 774 420 460, +254 774 240 860

Nouzová linka: +254 726 489 626

email: nairobi@embassy.mzv.cz

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

To nejlepší z Keni

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.