Cesta exotickou Indonésií: Bali – Lombok

Zeptat se nebo rezervovat 7denní putovnání po Bali a Lomboku a 3denní odpočinek na vyhlášené pláži Sanur beach. Vychutnejte nádhery místních písečných pláží, křišťálově průzračné vody a poznejte tajemství staré kultury.

Délka zájezdu: 11dní

Termíny a ceny naleznete zde.

1. den:Odlet z Prahy

2. den: Jižní Bali/Letiště – Ubud

Přesun z letiště (pokud již budete na ostrově, tak Vás vyzvedneme z Vašeho hotelu v jižní části Bali: Nusa Dua, Sanur, Kuta, Jimbaran, Tanjung Benoa or Seminyak) k okružnímu výletu. Kulturní program začne známou Barong and Kris Dance show. Tento tanec vyjadřuje souboj mezi dobrem (Barong) a zlem (Rangda) a končí scénou, kdy tanečníci Kris upadají do tranzu a pokoušejí se zabít Rangda. Potom budeme pokračovat do vesnice Celuk, která je centrem kovotepectví ze stříbra a Mas, kde jsou k vidění rozmanité dřevořezby. Vstoupíme do Ubudu, kulturního srdce celého Bali a domova mnoha zdejších umělců, kde je nespočet uměleckých galerií. Jednou z nich je Agung Rai Museum, které vlastní širokou kolekci maleb balijských, indonéských, ale i cizích umělců v klasickém stylu Bali. Poté můžete ozkoušet svoje vyjednavačské dovednosti na Ubudské tržnici. Další zastávkou bude palác Puri Saren Agung, v němž vládla královská rodina do roku 1917.

Ubytování v Tjampuhan Resort Ubud.

3.den: Ubud – Bedugul – Lovina

Po snídani budete vyzvednuti průvodcem, abyste prozkoumali zdejší vesničky a panenskou krajinu. Cesta nás zavede do Butterfly Garden, která je charakteristická tisíci nádhernými původními motýly, které můžeme sledovat ve velkém uzavřeném prostoru. Potom projedeme tropickým pralesem na úpatí Mount Batukaru až k úžasným rýžovým terasám Jatiluwih. Pokračovat budeme do Candi Kuning a zastavíme na místním ovocném a květinovém trhu, kde se dají koupit i divoké orchideje a růže. Naobědvat se můžete v Eco Saranam (dříve Pacung restaurant). Další zastávka bude Bedugul – atraktivní horské letovisko položené 850 m.n.m., kde navštívíme chrám Ulun Danu, zasvěcený Dewi Danu bohyni vody, na jezeře Beratan. Potom se přesuneme do Singaraja, druhého největšího města Bali.

Ubytování v Hotelu Aneka Lovina.

4. den: Lovina – Kintamani – Candidasa

05:00 – Brzy ráno vyjedeme lodí na výlet za delfíny. Po návratu snídaně v hotelu.

08:00 – Odjedeme mikrobusem a pojedeme směrem na východ podél pobřeží (Lovina – Candidasa). Na cestě do vesnice Sangsit, pár kilometrů východně od Singaraja, navštívíme chrám Beji, zasvěcený bohyni Dewi Sri, která dohlíží na rýžová pole. Poté projedeme Kintamani, užívajíce jedinečný výhled na Mount Batur a jeho kráterové jezero. Doporučujeme Vám naobědvat se v místní restauraci v Kintamani. Dále budeme pokračovat po hraně kráteru až postoupíme k chrámu Besakih, známého jako mateřský chrám Bali a který je umístěn na svazích Mount Agung. Poté pojedeme dolů směrem k Bangli, po cestě bude možno navštívit ještě chrám Kehen, než dojedeme do vašeho hotelu v Candidasa.

Ubytování v Candi beach.

5. den: Candidasa – Lombok lodí

Vyzvednutí z hotelu a přesun do přístavu Padang Bay a následný nástup v 08,30 na rychlostní loď Gili Cat, která nás zaveze do Lomboku (poznámka : maximální objem zavazadel – 2 kusy na osobu). Příjezd do Teluk Kode, kde budete vyzvednuti a převezeni na pláž Candi k zapsání do hotelu. Odpoledne je volný program.

Holiday resort Lombok.

6. den: Prozkoumání Lomboku

Prozkoumání Severního Lomboku; celodenní výlet. Nejprve navštívíme Pusuk Pass, který je poležen více než 400 m.n.m., abychom viděli panoramatickou scenérii ostrovů Gili. Cesta bude pokračovat podél severního pobřeží Lomboku k vodopádu Sendang Gile (125 m vysoký) umístěn v klidném okolí – výhodné místo pro oběd. Poté následuje vesnice Senaru s náboženstvím horských kmenů. Při sestupu do údolí navštívíme nejposvátnější hrobku zmizelého krále Selaparang a hrobku Maha Patih Gajah Mada, hrdiny, který se zasadil o sjednocení souostroví. Poslední zastávkou bude rezervace Lemor, obrovský les a nádherné rýžové terasy.

Ubytování v Holiday resort Lombok.

7. den: Výlet do Gili Trawangan ("přírodního akvaria") s potápěním

Po snídani a setkání s průvodcem pokračuje program plavbou na sever do oblasti Gili Trawangan, nejlepšího místa na šnorchlování. Tady najdete neuvěřitelně průzračnou mělkou vodu, kde můžete šnorchlovat nad barevnými korálovými útesy a stovkami druhů tropických ryb. Naše další zastávka bude modrý korálový ostrov Gili Meno. Poslední zastávkou je Gili Air, kde je též úžasné šnorchlování. Navštívíme zajímavou rybářskou osadu. V Gili Terawangan je možné potápění z lodi s průvodcem PADI DIVE okolo ostrova Gili, je však nutný certifikát!

Ubytování v Holiday resort Lombok.

8. den: Lombok – Bali/Sanur

Po snídani a setkání s průvodcem transfer do Teluk Kode, odkud následuje transfer rychlolodí do zátoky Padang na Bali. Transfer do hotelu.

9. -11. den: Sanur beach

Volný program k relaxaci a koupání. Poslední den transfer na letiště na příslušný let.

11. den: Odlet do ČR

Transfer na letiště na příslušný let.

Nevyhovuje vám tento program?
Rádi vám ušijeme zájezd na míru.

Zadat požadavky na vlastní program

varianta s anglicky mluvícím průvodcem

Termín
flexibilní
Počet dní
11
Min. počet osob:
2
Cena za osobu od*
45 600 Kč
Rezervovat

*cena se odvíjí od aktuálních cen na konkrétní termín

Cena zájezdu zahrnuje:

  • Leteckou dopravu Praha-Denpasar-Praha
  • ubytování ve 2ůžk. pokojích s klimatizací a příslušenstvím vč. snídaně
  • transporty klimatizovaným vozem s anglicky mluvícím průvodcem
  • transport lodí Gili Cat
  • všechny vstupní poplatky
  • servisní poplatky, výdaje za průvodce, řidiče a přepravu zavazadel

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • stravu jinou než uvedenou v programu
  • cestovní pojištění
  • spropitné pro průvodce, řidiče

Indonésie

Úvod: 

Indonésie je jednou z nejrozmanitějších zemí, je to největší souostroví na světě, tvoří ji až  17 000  ostrovů. Obyvatelstvo je velmi různorodé, najdeme zde jak moderní vyspělou společnost, tak kmeny žijící mimo moderní civilizaci. Je zde neuvěřitelná směsice kultur a jazyků. V celé Indonésii se hovoří více než čtyřmi sty jazyky. Přiroda Indonésie je také velice rozmanitá, po pobřeží se táhne mnoho bělostných písčitých pláží, které lákají k odpočinku, ve vnitrozemí jsou husté deštné pralesy, činné sopky a divoká příroda. 

Počasí:

Klima v Indonésii je tropické, rovníkové, po celý rok je poměrně stabilní a ovlivňované spíše nadmořskou výškou. Teploty ročně dosahují průměrně 26 – 32°C. 

léto: červen-srpen
zima: prosinec-únor
období dešťů:  Mezi listopadem až dubnem přináší západní monzun období dešťů. 
sucha: Od května do října východní monzun způsobuje období sucha.

Kdy nejlépe jet:

Ideální měsíce k návštěvě jsou srpen a září.

Časový posun oproti ČR: 

+8/9 hod. (podle oblasti), při letním čase +7/8 hod

Očkování:

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, japonská encefalitida- jen v případě cesty do zemědělských oblastí země

Měna:

Měna je indonéská rupie (IDR), aktuální kurs: 1000 IDR = 1,79 CZK (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Dodržovat by se měla základní hygienická pravidla, pít pouze balenou vodu, ovoce a zeleninu před požitím omýt tekoucí vodou, vyhnout se ledu do nápojů. S sebou byste měli mít léky proti střevním potížím, které jsou nejčastějším onemocněním osob cestujících do tropických oblastí. 

Zajímavosti:

Na ostrově Jáva je světoznámou památkou chrám Borobudur. Dochoval se z osmého či devátého století a skrývá fascinující reliéfy, které zobrazují buddhistický koncept vesmíru. Celý chrám tvoří rituální obrazec – mandalu. Určitě byste neměli tuto památku opomenout, už jen proto, že má své místo na seznamu Světového kulturního dědictví, a to už více než 20 let.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro návštěvu Indonésie víza, která lze získat buď předem na velvyslanectví v Praze nebo při příletu přímo na letišti - visa on arrival na 30dní, za poplatek 25 USD, při předložení zpáteční letenky. Pas musí mít platnost 6měsíců po návratu do ČR.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Indonésii
Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng
Jakarta Pusat
P.O.Box 1319
10350
Tel.: 006221–3904075–7      
Fax: 006221–3904078
E-mail: jakarta@em­bassy.mzv.cz

Velvyslanectví Indonéské republiky
Nad Buďánkami II/7
Praha 5
15021
Tel.: 257 214 388      
Fax: 257 212 105, 257 215 293
E-mail: embassy@in­donesia.cz

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...
Pronajmout si auto
Zakoupit vízum
Zakoupit letenku

Jiné poznávací zájezdy do zvolené destinace

Na Sumatru za orangutany a sopkami

Velký okruh ostrovem Bali

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.