Destinace

Destinace: Curacao

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Patří do ostrovní skupiny Nizozemských Antil, leží blízko pobřeží Venezuely. V současnosti je Curaçao jednou ze 4 zemí Nizozemského království (další jsou Nizozemsko, Aruba a Svatý Marin). Curacao je vápencový, mírně zvlněný ostrov. Podnebí je horké a vlhké, ostrov trpí nedostatkem srážek. Ostrov je znám svými rezervacemi, kde jsou k vidění jedny z největších kaktusů na světě (kadushi), nejrozličnější druhy živočichů - žáby, ptáci, nejedovatí hadi a ještěrky. Některá místa ostrova Curaçao se dostala i na listinu světových chráněných památek UNESCO. Pěstuje se zelenina a ovoce včetně pomerančů, ze kterých se vyrábí proslulý likér Curacao.

Počasí:

Teplota na Curacau se o celý rok pohybuje kolem 28°C.
Prosinec – duben: vrcholná sezóna.
Listopad: období mírných srážek.
Září – začátek prosince: skvělá doba pro potápění v poměrném klidu.
Únor: pokud chcete poznat rušné období karnevalu.
Curaçao leží mimo pásma hurikánů.

Měna:

1 Antilský florín (Naf); průměrný kurz: 1 Naf = 11.04 Kč.

Další upozornění:

  • Doprava autem: jezdí se sice vpravo, ale doprava je poněkud chaotická, značení špatné nebo vůbec žádné. Oslové a kozy Vám mohou vstoupit do vozovky kdekoli a kdykoli – dokonce i v hlavním městě.
  • Doporučujeme sjednání cestovního a zdravotního pojištění viz níže.
  • Pro vstup na území Curacaa nepotřebuje občan ČR vízum, pokud délka jeho pobytu nepřesáhne 3 měsíce.

Zdravotnictví:

Před cestou na Curacao pamatujte na sjednání kvalitního cestovního zdravotního pojištění. Po uhrazení lékařského úkonu si nezapomeňte uschovat potvrzení o zaplacení, které po vás bude v případě žádosti o proplacení výloh vyžadovat vaše zdravotní pojišťovna po návratu zpět do vlasti.

Očkování:

Při cestě na Curacao se doporučuje vakcinace proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a tetanu. Cestovatelům, kteří pravděpodobně přijdou do styku se zvířaty, je dále doporučeno očkování proti vzteklině. Při cestě do určitých oblastí se doporučuje očkování proti choleře. Turistům mířícím do určitých oblastí se taktéž doporučuje očkování proti žluté zimnici, které je povinně vyžadováno po osobách přijíždějících ze země s výskytem této choroby.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Nizozemsku: Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag
                                                                    tel.: 003170/3130031
                                                                    e-mail: hague@embassy.mzv.cz


lékař, hasiči, policie: 911

 

 

 

 

Říkají o nás

„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář ...“ (více)
„V Austrálii jsem byla 2x vždy na krátkou dobu. Před posledním, třetím letem jsem neuspěla v kanceláři, která mi vyřizovala víza předtím – například slíbili, že zjistí, jestli se dá letět bez přesedání na jiné letadlo a neozvali se. Šťastnou náhodou jsem našla na internetu cestovní kancelář JEDU.cz a v ní se mne ujala paní Petra Marečková. Službu této kanceláře a této paní vřele doporučuji každému. Jsem dáma v letech a vyřizování "mne bolí", prostě nemám při podnikání čas a taky nevím, kam se obrátit. Další aspekt byla moje psychika, jelikož dcera čekala ve 43 letach první dítě a já chtěla jet nejméně na půl roku. Od začátku vyřizování jsem cítila nejen profesionální ochotu, ale i lidský přístup a zájem pomoct. Nejen, že mi plně pomohla s vypsáním žádosti o víza a s jejich urychleným vyřízením, ale trpělivě mi vždy vysvětlila mé dotazy kolem letu, přesedání, nabídla mi vyřízení zdravotního připojištění, vždy komunikace končila ujištěním, že mi kdykoliv pomůže. Jelikož je mi smutno za vnoučkem, kterého jsem musela nechat tak daleko, doufám, že časem poletím do Austrálie – už teď se těším na skvělé služby od stejné kanceláře. Vřele ji doporučuji – nikdy jsem necítila ani náznak ničeho jiného než velkou ochotu a trpělivost při plnění mých požadavků.“
– Anna Šimčíková
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.