Destinace

Destinace: Barbados

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Barbados je nezávislým členem Britského společenství, je to tedy konstituční monarchie. Hlavním městem se 7500 obyvateli je Bridgetown. Barbados je korálový ostrov, který byl vyzdvižen z oceánu díky sopečné činnosti. Jeho povrch je z větší části plochý, ale je také kopcovitý a skalnatý s rozsáhlým systémem podzemních řek, jeskyní a jezer. Na západním pobřeží se táhnou pláže s bílým pískem, jejichž krásu zdůrazňuje zelenomodrá barva Karibiku. Korálové útesy, lemující hranice ostrova, jsou dokonalým místem ke šnorchlování a potápění. Podél divočejšího, východního, pobřeží se neustále zvedá příboj a vlny Atlantiku se díky silnému větru rozráží o kamenité břehy.

Měna:

Barbadoský dolar (BBD); průměrný kurz: 1 BBD = 10 Kč.

Časový posun:

- 5 hodin

Počasí:

Na Barbadosu panuje tropické klima, které mírní a zpříjemňují větry neustále vanoucí ze severovýchodu.

Leden: teplota se pohybuje mezi 21 až 28˚C.
Červenec: teplota mezi 23 až 30˚C.

Únor – květen: nejsušší období; hlavní turistická sezóna.
Červen – říjen: období dešťů a objevují se tropické lijáky, hurikány. Déšť přichází obvykle v rychlých přeháňkách, voda se však velmi rychle vsákne a ztratí v podzemních jezerech, proto je brzy po dešti opět sucho.
Červenec: nejvlhčí měsíc.

Další upozornění:

 • Dalším rizikem je možnost nákazy nemoci dengue, přenášené komáry. Nejlepší ochranou je silný repelent.
 • Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců.
 • Při odjezdu z ostrova se při odbavení platí výjezdní poplatek 25 BDD dolarů.
 • Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění viz níže.
 • Buďte opatrní na své věci.
 • V nočních hodinách se vyhněte plážím a osamělým neosvětleným místům.
 • Velmi striktně je posuzováno pašování, držení a konzumace drog. Zmíněný trestný čin je postihován mnoholetými tresty odnětí svobody.
 • Na Barbadosu se jezdí vlevo, mezinárodní řidičský průkaz je platný po dobu jednoho roku.
 • Turisté k pobytu do 28 dní nepotřebují vstupní vízum, pouze předloží platný cestovní pas a zpáteční letenku, k pobytu delšímu než 28 dní je nutno požádat na velvyslanectví Barbadosu o vstupní vízum. K tomu je nutno vyplnit žádost, předložit pas platný minimálně 6 měsíců po návratu, 2 fotografie z nedávné doby pasového formátu, zpáteční letenku a zaplatit 25,- US$.
 • Barbados nemá diplomatické zastoupení akreditované pro ČR, nejbližší diplomatickém zastoupení je v Bruselu. Je možné kontaktovat také velvyslanectví Velké Británie, které sídlí v Praze.
 • Při mezipřistání v USA je požadováno americké vízum.
 • Elektrické napětí: 110 V, 50 HZ; zásuvky jsou severoamerického typu, mnoho hotelů používá v koupelnách zásuvky na 220 V.

Celní povinnost:

 • Bez celní povinnosti je povolený dovoz 1 litru alkoholických nápojů, 200 ks cigaret a 50 ks doutníků.
 • Pozor na parfémy - povolené množství je 50g na dospělého člověka
 • Celní předpisy zakazují dovoz zbraní, střeliva a zemědělských produktů - je zakázaný dovoz masa, uzenářských výrobků, čerstvého ovoce a zahraničního rumu.
 • Dovoz Barbadoských dolarů je neomezený, ale vývoz této měny je zakázán.

Očkování:

V zemi se vyskytuje žlutá zimnice. Očkování proti této nemoci a jeho potvrzení v očkovacím průkaze je povinné v případě, že cestovatel přijíždí z těchto zemí: Bolívie, Brazílie, Francouzská Guayana, Kolumbie, Panama, Peru, Surinam a Venezuela. Vakcína s dobou účinnosti deset let musí být aplikována nejméně deset dnů před vstupem na území Barbadosu.

Doporučuje se očkování proti hepatitidě A a břišnímu tyfu.

Zdravotnictví:

Zdravotnictví v Barbadosu je na poměrně dobré úrovni. Potíže se vyskytují v případě služeb rychlé záchranné pomoci, jejíž příjezd se může zdržet i několik hodin a navíc personál ambulance nesmí za jízdy provádět oživovací zásahy. Úhrada za lékařské ošetření je požadována okamžitě, proto se doporučuje uzavření kvalitních pojistek na ošetření i případnou repatriaci (např USA).

Etiketa:

Krátké kalhoty u pánů nejsou na místě při návštěvě nočního klubu, nebo při večeři v restauraci.
Při procházkách po městě, nebo hotelu by měli nosit tričko, nebo košili, raději s rukávy.
Pro ženy je přísně zakázáno se opalovat bez plavek.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Mexiku: Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
                                                             tel.: +52/55/55312544, 55312777
                                                             nouzová linka: +52/1/55/21092399
                                                             e-mail: mexico@embassy.mzv.cz
Policie: 112
Záchranná služba: 115
Hasiči: 113
Ostatní služby: 119

 

   

 

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.