Destinace

Destinace: Nikaragua

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Nikaragua - demokratická republika - je jednou z méně turisty probádaných zemí Latinské Ameriky a i v tom je její kouzlo.  Leží mezi Karibikem a Pacifikem. Na severu sousedí s Hondurasem a na jihu s Kostarikou. Středem země prochází pohoří Kordillery s mnoha sopkami. Na jihozapadě se rozkládají jezera Nikaragua a Managua. Směrem k pobřeží Karibského moře se povrch snižuje až k bažinatému pobřeží Moskytů s porosty mangrovů, většina území státu leží v úmoří Atlantického oceánu (řeky San Juan, Coco, Río Grande). Nikaragua je jedním z nejchudších států v Latinské Americe.

Počasí:

Nikaraguaa se nachází v tropické oblasti a střídají se zde období dešťů a sucha.

léto: od května do října
zima: od listopadu do dubna
období dešťů: květen-říjen
období sucha: prosinec - duben

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější období pro návštěvu Nikaraguy je od prosince do května, tedy v zimním období, kdy je příjemné počasí a neprší.

Časový posun oproti ČR: 

-7 hod v době letního času

Očkování: 

Povinná očkování nejsou žádná. Doporučená : žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

Nikaragujskou národní měnou je nikaragujská córdoba (NIO), která se dělí na 100 centů. Směnný kurz k 14. 8. 2012 byl 1 CZK = 1,09 NIO

Upozornění:

elektrická síť: 110V podobně jako USA, ale zásuvky často nemají uzemňovací dírku.
bezpečnost: Dávejte si pozor na své osobní věci a doklady, nenechávejte cennosti v autě, na pláži či na veřejných místech. Nikaragua se v reklamách chlubí tím, že je dnes nejbezpečnější zemí ve Střední Americe. Možná to je pravda, ale evropskou bezpečnost rozhodně nečekejte.

Zajímavosti:

Nikaragujská silniční síť je poměrně dobrá, na některá turisticky zajímavá místa je přístup pouze terénním automobilem. Pokud jde o pobyt na mořských plážích v Nikaragui, extrémně nebezpečné jsou některé spodní proudy zejména na pacifickém pobřeží, kde každý rok utone několik desítek osob.

San Juan del Sur u Tichého oceánu je rájem pro surfaře.

Vízová povinnost:

Nikaragua je členem skupiny CA-4 (Nikaragua, Honduras, Salvador, Guatemala). K návštěvě CA-4 mají turisté EU bez víza 90 dní, ale je třeba se předem ujistit, že úředník vám skutečně do razítka 90 dnů vepíše.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Nikaraguy pro ČR je v Bruselu:

Av. de Wolvendael 55, 1180 Brussels
Telefon: 00322-375 65 00, 375 64 34
web: www.nicaragua.com

Velvyslanectví ČR není, země spadá pod působnost velvyslanectví v Mexiku:

Embajada de la República Checa

Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México

Telefon:+52/55/55312544, 55312777

Nouzová linka: +52/1/55/21092399

Email: mexico@embassy.mzv.cz

 

Říkají o nás

„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i...“ (více)
„S cestovní kanceláří JEDU.cz jsem byla na dovolené již několikrát. Už v Čechách jsem vždy byla velmi spokojená s rychlou nabídkou možností přesně podle mého přání. Nikdy pro ně nebyl problém vyhledávat další možnosti, upřesňovat detaily nebo nabízet lokace se zajímavou cenou. Často jsem získala i doporučení jednoho ze zaměstnanců kanceláře, který lokaci osobně navštívil. Po definitivní dohodě jsem vždy měla včas smlouvu a letenky. Na místě se pak přesně odehrálo to, na čem jsme byli domluveni. Nikdy nebyl problém s transfery z letiště nebo s hotelem. Jejich služby a velmi osobní přístup mohu všem doporučit. “
– L. Šnajdrová
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.