Destinace

Destinace: Francie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Francie je demokratický stát západní Evropy. Součástí Francouzské republiky jsou také zámořská území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Patří mezi největší a nejstarší evropské státy. Je členem EU, NATO a OSN. Čítá okolo 60 miliónů obyvatel a převládá zde většinou římskokatolické náboženství. Hlavním městem je PařížFrancie je zemí gurmánů a gastronomie, proslulá je především výborným vínem a sýry.

Počasí:

Základním rysem podnebí je vzrůstající teplota od severu směrem k jihu. Západní a severní pobřeží je ovlivňované oceánským podnebím, jižní pobřeží má rysy středomořského podnebí, centrální část kontinentální a oblast Alp vysokohroské klima. Teploty jsou tak rozdílné, např. v Bretani šplhají letní teploty k 29°C.

léto: červen-září
zima:
listopad-únor
srážky: Na západním a severním pobřeží je střední množství srážek, avšak vysoký počet deštivých dní, v jižní části jsou suchá léta  a srážky převážně v období od října do dubna, na horách je vysoké množství srážek a sněhová pokrývka až 6 měsíců v roce.

Kdy nejlépe jet:

Do Francie se dá jet téměř kdykoliv, záleží na konkrétní oblasti.

Časový posun oproti ČR: 

není

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka B- doporučuje se pouze osobám, u nichž je zvýšené riziko nákazy touto nemocí

Měna: 

euro, aktuální kurs: 1EUR=27,20 CZK (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Elektrické napětí: 220 V

Zajímavosti:

Ve Francii byly objeveny pozůstatky nejstaršího člověka, člověka kromaňonského. Pojmenován byl podle místa nálezu, jeskyně Cromagnon v oblasti Dordogne.

Známý je region Champagne, který vás potěší nejenom tradičním šumivým vínem, ale stejně tak místní vyhlášenou šunkou.

Vízová povinnost:

Češi cestující do zemí EU nepotřebují vízum.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky ve Francii
Ambassade de la République Tcheque
15, Avenue Charles Floquet, Paris, 75007
Tel.: +331/40651300, +331/40651301
e-mail: paris@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/paris
Úřední hodiny: po – pá  09.00 – 13.00, 14.00 – 18.00

Konzulární oddělení velvyslanectví České republiky ve Francii
Ambassade de la République Tcheque - Section consulaire
18, rue Bonaparte, Paris, 75006
Tel.: +331/44320200, +331/44320205, +331/44320207
e-mail: consulate.paris@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/paris
Úřední hodiny pro veřejnost: po – pá  09.00 – 12:00

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz má pro nás nejen příznivou polohu, koukáme na ni přímo z našich oken, ale pracují v ní lidé, kteří jsou příjemní, obětaví a mají pochopení pro to, že nemůžeme své dovolené plánovat dlouho dopředu. Pokud se tedy s panem Zíkou nepotkáme zrovna na stejném chodníku při ranní cestě do práce, v den rozhodnutí navštívím jejich kancelář. Pan Zíka hned ví, že nastal ten čas, kdy potřebujeme na chvíli zapomenout na pracovní povinnosti. Již si nemusíme dlouze vysvětlovat svoje představy o odpočinku – je to stejné, jako když chodíme ke své dvorní holičce. Pak jsme jen v příjemném očekávání, jakou nabídku nám z CK JEDU.cz letos pošlou. Ještě nás nikdy nezklamali a vždy rádi poradí i ve chvílích, kdy se neumíme z větší nabídky sami rozhodnout. Důvěřujeme jejich mnohaletým zkušenostem. A hlavně se chceme v ulici U Sparty potkávat s pocitem, že se nadále radostně zdravíme a vyjadřujeme oboustrannou spokojenost, že se nám i letos dovolená vydařila. Proto se k nim rádi vracíme a před každou cestou, byť jen potenciální, se jdeme k nim poradit, abychom u nich získali inspiraci pro další cestovatelský nápad. CK JEDU.cz rádi využíváme i pro pracovní cesty do zahraničí, aby se nám postarali o letenky, zajistili nám v zahraničí pronájem auta či jen poradili s ubytováním. Jejich rady jsou vždy cenné a pomohou i při individuálním cestování. Když procházím kolem jejich výloh, vidím, že je tam stále živo. A mám dobrý pocit, že i v této branži jsou pilní a pracovití lidé, kteří se o své zákazníky opravdu starají. Přejeme oranžové cestovní kanceláři JEDU.cz ať jim neubývá elán a ještě hodně dlouho setrvají na adrese na rohu ulice U Sparty. Už teď se doma těšíme, kam letos vyrazíme na pozdně letní dovolenou – samozřejmě s JEDU.cz!“
– Aleš Buček
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.