Destinace

Destinace: Mongolsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Mongolsko se nachází mezi dvěma velmocemi - Čínou a Ruskem. V minulosti bylo říší, která se rozkládala od Žlutého moře až po Trenčín. Povrch Mongolska tvoří převážně náhorní plošiny, na západě je nejvyšší Mongolský Altaj, nejvyšší horou Mongolska je čtyř a půl tisícový Pik Hujtun. Na jihovýchod zasahuje z Číny poušť Gobi, také zde najdeme jezera, která jsou především slaná. Mongolsko je kulturním státem, nachází se zde mnoho Buddhistických chrámů, které jsou většinou malé, ale síla, která v nich zůstala, zastíní i věhlasné lámasérie v Tibetu.

Počasí:

V Mongolsku je kontinentální klima. Rozdíly mezi zimou a létem jsou opravdu veliké - surová zima a suché teplé léto. Teploty se pohybují od - 25° С až - 35° С v zimě až do plus 25° С až 35° С v létě.

léto: květen-srpen
zima:
listopad-únor
období dešťů: letní období
období sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší období pro návštěvu Mongolska je od května do října. V říjnu však už musíte počítat s tím, že bude chladněji. 

Časový posun oproti ČR: 

+ 6 hodin v letním období a + 7 hodin v zimním období

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

tugrik (MNT). Kreditní karty jsou akceptovány standardně pouze v Ulánbátáru, americké dolary jsou nejběžnější měna pro výměnu. Aktuální kurz: 1 CZK=144,257 MNT (ke dni 11.7.2024)

Upozornění:

Elektřina: napětí 230 V
Vzhledem k rozloze země je místní infrastruktura na nízké úrovni. 
Pouliční krádeže zde nejsou výjimečné, proto si raději hlídejte své osobní věci.

Zajímavosti:

Kláštěr Baldan Baraaivan je odlehlý klášter v provincii Khentii, který dříve patřil k jednomu z nejrozsáhlejších klášterů. Klášter byl domovem až 1500 lámů. V roce 1930 byl poškozen komunisty a poté téměř zničen ohněm v roce 1970. Dnes zde žije pouze jedna lámská rodina. Od roku 1998 se hlavní část chrámu restauruje. Turisté a místní lidé chtějí  přeměňit tento klášter opět na živé místo.

Vízová povinnost:

Dne 4. ledna 2023 byl s okamžitou platností mongolskou vládou zaveden bezvízový styk pro občany České republiky, kteří hodlají v Mongolsku pobývat maximálně 30 dnů za účelem turistiky.

https://mzv.gov.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/mongolsko/cestovani/visa.html

Důležité kontakty: 

ZÚ Mongolské republiky
Na Marně 5, 160 00 Praha 6
Tel: 224 311 198, 224 311 199
Fax: 224 314 827
email: monemb@bohem-net.cz

Embassy of the Czech Republic
P.O.Box 665, Olympic Street 14, Ulaanbaatar, Mongolia
tel.: 009761/321886
fax: 009761/323791

 

Říkají o nás

„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoh...“ (více)
„Živě si vzpomínám, že na stopu cestovky JEDU.cz mne přivedl inzertní spot na rozhlasových vlnách. Slogan "Necestujte s davem!" totiž přesně vyjadřoval mou představu. Rád cestuji s manželkou po světě jen ve dvou a podstatnou součástí našeho relaxu je, že ty dva tři týdny neslyšíme češtinu od nikoho jiného, než od sebe navzájem. JEDU.cz nám pomáhá kvalifikovaně naplánovat trasy a bezchybně zajišťuje servis ve všech destinacích. “
– O.Š. (65), Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.