Destinace

Destinace: Mongolsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Mongolsko se nachází mezi dvěma velmocemi - Čínou a Ruskem. V minulosti bylo říší, která se rozkládala od Žlutého moře až po Trenčín. Povrch Mongolska tvoří převážně náhorní plošiny, na západě je nejvyšší Mongolský Altaj, nejvyšší horou Mongolska je čtyř a půl tisícový Pik Hujtun. Na jihovýchod zasahuje z Číny poušť Gobi, také zde najdeme jezera, která jsou především slaná. Mongolsko je kulturním státem, nachází se zde mnoho Buddhistických chrámů, které jsou většinou malé, ale síla, která v nich zůstala, zastíní i věhlasné lámasérie v Tibetu.

Počasí:

V Mongolsku je kontinentální klima. Rozdíly mezi zimou a létem jsou opravdu veliké - surová zima a suché teplé léto. Teploty se pohybují od - 25° С až - 35° С v zimě až do plus 25° С až 35° С v létě.

léto: květen-srpen
zima:
listopad-únor
období dešťů: letní období
období sucha: zimní období

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší období pro návštěvu Mongolska je od května do října. V říjnu však už musíte počítat s tím, že bude chladněji. 

Časový posun oproti ČR: 

+ 6 hodin v letním období a + 7 hodin v zimním období

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

mongolský tugrik (MNT), aktuální kurs: 1KCZK=80,40MNT (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: napětí 230 V
Vzhledem k rozloze země je místní infrastruktura na nízké úrovni. 
Pouliční krádeže zde nejsou výjimečné, proto si raději hlídejte své osobní věci.

Zajímavosti:

Kláštěr Baldan Baraaivan je odlehlý klášter v provincii Khentii, který dříve patřil k jednomu z nejrozsáhlejších klášterů. Klášter byl domovem až 1500 lámů. V roce 1930 byl poškozen komunisty a poté téměř zničen ohněm v roce 1970. Dnes zde žije pouze jedna lámská rodina. Od roku 1998 se hlavní část chrámu restauruje. Turisté a místní lidé chtějí  přeměňit tento klášter opět na živé místo.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty do Mongolska vízum. Turistická víza jsou vystavována na 30 dní s možností jednorázového prodloužení na území Mongolska o dalších 30 dní. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty: 

ZÚ Mongolské republiky
Na Marně 5, 160 00 Praha 6
Tel: 224 311 198, 224 311 199
Fax: 224 314 827
email: monemb@bohem-net.cz

Embassy of the Czech Republic
P.O.Box 665, Olympic Street 14, Ulaanbaatar, Mongolia
tel.: 009761/321886
fax: 009761/323791

 

Říkají o nás

„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této...“ (více)
„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této CK všem, kteří hledají aktivní dovolenou bez průvodce, ale zároveň nemají ambice hledat, či zajišťovat si ubytování a spolehnou se na doporučení standartu této CK, kdy vše perfektně do sebe zapadalo.“
– V.B.
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.