Destinace

Destinace: Írán

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Írán je muslimský stát Přední Asie, dříve nazývaný Persie. Západním sousedem je Irák, na severozápadě sousedí s Tureckem, Arménií a Ázerbajdžánem, na severu s Turkmenistánem a na východě s Afghánistánem a Pákistánem. V jihozápadní části je omýván Perským zálivem a Arabským mořem, na severu mořem Kaspickým. Írán patří mezi 20 nejlidnatějších a největších zemí světa.

Počasí:

Podnebí v Íránu je suché tropické a subtropické. Na západním pobřeží Kaspického moře je nejvyšší úhrn srážek. Průměrné letní teploty jsou 30°C a průměrné zimní teploty jsou kolem 5°C.

léto: červen, červenec, srpen
zima:
prosinec, leden, únor, březen
období dešťů/sucha: léta i zimy jsou zde suché, s výjimkou hor, kde padá sníh

Kdy nejlépe jet:

K návštěvě je nejvhodnější období od dubna do května.

Časový posun oproti ČR: 

+2,5 hodin v době zimního času a 1,5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

íránský riál (IRR), aktuální kurs: 1CZK= 1 187,65 IRR (ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: napětí 220 V/50 Hz
Ministerstvo zahraničních věcí uvádí, že v současné době lze předpokládat zvýšený pohyb uprchlíků a íránských bezpečnostních složek. Nedoporučuje se návštěva oblastí ležících východně od linie Mašhad-Tabas-Yazd-Kermán-Bám-Íránšahr.
Peníze, doklady, letenky je by se měly nosit neustále při sobě, avšak ukryté na těle.

Zajímavosti:

Kashan (původ v perském slově Kashi-ocas) se nachází v provincii Isfahanu a je první oázou u silnice z Qomu do Kermanu, která vede po okraji centrálních pouští Íránu. Je zde vidět kontrast mezi vyprahlostí pouště a zelení oázy s městem. Kolem domů jsou vysoké zdi, aby zabránily cizincům v pohledu dovnitř. Některé z tradičních domů jsou i veřejnosti přístupné.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cesty do Íránu vízum, které lze zístka na ambasádě Íránu v Praze.

Důležité kontakty:

ZÚ Íránské republiky
Na Zátorce 669/18, Praha - Bubeneč, 160 00
tel: +420 220 570 454, +420 233 381 113, +420 220 570 455 (vízové oddělení)
fax: +420 233 380 255
e-mail:info@iranemb.cz
web: http://www.iranemb.cz/
Otevírací hodiny velvyslanectví: Po - Pá: 08:00 – 16:00
konzulární oddělení a návštěvy pro veřejnost: Po - Pá: 10:00 - 13:00

Embassy of the Czech Republic
No. 199, Dr Lavasani Ave., Corner of Yas St., Tehran, P.O.Box 11365-4457
tel: 009821/22288149, 22288051, 22287552, 22288153
fax: 009821/22802079
e-mail: teheran@embassy.mzv.cz, czembassy@neda.net
web: http://www.mzv.cz/tehran

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.