Destinace

Destinace: Palau

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Jeden z nejmladších států světa – založena 1994, ležící v Tichém oceánu. Hlavním městem je Koror, kde je také mezinárodní letiště. Tato země se sestává z 26 ostrovů a asi 300 ostrůvků. Své poloze souostroví vděčí za jedno z nejpříznivějších tropických podnebí na světě. Příjemné teploty a lehký mořský vánek jsou zde po celý rok.

Palau je rájem rybářů, potápěčů, kajakářů, šnorchlistů a vůbec všech cestovatelů. Podmořská fauna a flora díky místním podmínkám nemá ve světě konkurenci. Můžete si zde zaplavat s delfíny nebo v jezeře plném nežahavých medúz. Můžete objíždět ostrovy a jeskynní pobřeží na kajaku, šnorchlovat, potápět se, lovit ryby na volném moři, procházet se děštnými pralesy, projet se na kole třeba k vrakům letadel a tanků  z II. světové války, zchladit se pod vodopády, udělat si piknik u řeky nebo ochutnat místní speciality v restauraci.

Počasí:
Teploty v Palau jsou po celý rok téměř stejné. Teploty se zde během dne a po celý rok pohybují mezi 20 až 30 stupni C. Na ostrovech blíže rovníku jsou teploty trochu vyšší.  

léto: Nejtepleji zde bývá od dubna do června a od září do listopadu
zima:
Nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor
období dešťů: od dubna do prosince
období sucha: 
od prosince do dubna

Kdy nejlépe jet:

Vzhledem k tomu, že výkyvy teplot téměř nebývají, je nejlepší si na cestu vybrat období sucha, což je období od prosince do dubna.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hod v době zimního času, +7 hod v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování:
žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

americký dolar (USD), aktuální kurs: 1USD=24,86CZK (ke dni 19.12.2015)

Upozornění:

Občas se zde vyskytují tajfuny mezi červencem a listopadem, které mohou způsobovat i větší škody. 

Zajímavosti:

Palau je vhodné místo pro potápění. Dokonce tu lze provozovat i tzv. vrakové potápění. Podobně jako na filipínském Coronu, tak i v oblasti Palau proběhl během 2.světové války nálet amerických vzdušných sil na část japonské nákladní flotily a došlo k potopení mnoha lodí. Nachází se zde  až 60 vraků včetně několika vraků letadel. Většinu vraků najdeme v blízkosti hlavního města Coror.

Důležité kontakty:

Palau nemá diplomatické zastoupení akreditované pro ČR.

Zastoupení ČR v zahraničí:
ČR nemá diplomatické zastoupení na Palau, země je konzulárně pokryta velvyslanectvím na Filipínách.

Embassy of the Czech Republic
Rufino Pacific Tower, 30th floor, 6784 Ayala Avenue, Makati City, Manila
tel: 00632/8111155, 8111156, fax: 00632/8111020
e-mail: manila@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/manila/
úřední hodiny: po - pá: 08.00 - 16.30
úřední hodiny pro veřejnost: po, st, pá: 09.00 - 12.00

Říkají o nás

„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení ...“ (více)
„Není nesnadné cestovat do zahraničí ve skupině čtyřiceti turistů a s průvodcem. Ale pokud se chcete vydat do světa sami, jsou informace tím nejdůležitějším, co potřebujete. A když vám někdo ještě navíc nabídne pomoc při získávání víz, letenek, při rezervaci hotelů, sestavení itineráře, zapůjčení auta v cizině a k tomu ještě přátelské prostředí, máte z toho radost. A to přesně je cestovní kancelář JEDU.cz. Za šest let, co služeb JEDU.cz pravidelně využívám, to mohu říct s plnou vážností.“
– Ladislav Hanousek, Hradec Králové
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.