Destinace

Destinace: Uganda

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Uganda je republikou nacházející se ve východní Africe, hraničí s Keňou, s Jižním Súdánem, s Demokratickou republikou Kongo, se Rwandou a Tanzánií. Součástí Ugandy je i malá část Viktoriina jezera. Uganda má rozlohu 236 040 km² a žije zde okolo 30 milionů obyvatel, hlavním městem je Kampala. Název Ugandy je odvozen z názvu tradičního království Buganda.

Počasí:

Uganda leží na rovníku a má tropické kontinentální podnebí s letním počasím po celý rok. Díky nadmořské výšce zde nejsou taková horka.

léto: od prosince do února, kolem 27°C
zima:
od července do září, kolem 16°C
období dešťů: od března do května a od října do listopadu
období sucha:
prosinec- únor

Kdy nejlépe jet:

Do Ugandy se můžete vypravit téměř kdykoliv. Pokud však máte zájem spatřit gorily, nejlepší dobou bude leden - únor nebo červen - září. 

Časový posun oproti ČR: 

při zimním čase +2 hod, při letním čase +1 hod

Očkování: 

Při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici.

Doporučená očkování: žlutá zimnice-s deseti denním předstihem, žloutenka A + B, břišní tyfus, vzteklina, meningokoková meningitida

Měna: 

ugandský šilink (UGS), aktuální kurs: 1CZK=133,81UGS (ke dne 18.12.2015) 

Upozornění:

Z větší části je Uganda bezpečná, ale zcela se nedoporučuje cestovat na sever do okresů Kitgum, Pader, Adjumani, Gulu, Apac a Lira, okresy Kotido, Moroto, Nakapiripirit a Katakwi. Tyto části území nejsou stabilizované.

Zajímavosti:

Zajímavostí Ugandy jsou horské gorily, poprvé je objevil němec Robert von Beringei  na horských svazích sopky Virunga severně od jezera v roce 1902. Pojmenoval je podle svého jména Gorilla beringei beringei. Tyto gorily jsou velmi vzácné, od objevení je jejich existence vážně ohrožena místními obyvateli, kteří kácejí okolní lesy. Horské gorily se také zabíjejí kvůli masu a zavírají se do zoologikých zahrad.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro vstup do Ugandy víza a očkování proti žluté zimnici. Vízum je možno získat na Velvyslanectví Ugandy v Berlíně. Naše CK vám s vyřízením víza ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví Ugandské republiky:
ČR spadá do působnosti velvyslanectví Ugandy v Německu:
Botschaft der Republik Uganda
Axel-Springer-Straße 54a, 10117 Berlin
telefon: 0049/30/24047556
fax: 0049/30/24047557
e-mail: ugembassy@yahoo.de

Velvyslanectví ČR:
spadá pod Etiopii:
Embassy of the Czech Republic
Kirkos Kifle Ketema Road, Kebele 15, House No. 289, P.O.Box 3108, Addis Ababa
telefon: 00251/11/5516382, 00251/11/5516132
konzulární pohotovost: 00251/911222401
fax: 00251/11/5513471
e-mail: addisababa@embassy.mzv.cz 
web: www.mzv.cz/addisababa
provozní hodiny: pondělí-pátek 08.00-12.00, 12.30-16.30
úřední hodiny pro veřejnost: pondělí-pátek 09.00-12.00

Říkají o nás

„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této...“ (více)
„Přes CK Jedu jsem s manželkou poznával západní okruh USA. Jednalo se o profesionální zajištění celé cesty s nadstandartním přístupem paní Jirkovcové při řešení a zajištění naší dovolené od stanovení data odletu po zajištění auta a doporučení navštívených míst. Doporučil by jsem určitě služby této CK všem, kteří hledají aktivní dovolenou bez průvodce, ale zároveň nemají ambice hledat, či zajišťovat si ubytování a spolehnou se na doporučení standartu této CK, kdy vše perfektně do sebe zapadalo.“
– V.B.
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.