Destinace

Destinace: Botswana

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky, sousedí s JAR, s Namíbií, Zambií a Zimbabwe. Hranice posledních třech jmenovaných se stýkají téměř v jednom bodě. Botswana je třetí hospodářsky nejvyspělejší stát Afriky. 36% území  je chráněno. Zemědělství slouží především domácí spotřebě, větší význam má  chov skotu, přičemž značný objem masa je určený na export. Nejdůležitějším odvětvím je těžba nerostů, především diamantů. V zemi žije osm hlavních etnických skupin.

Počasí:

Podnebí je v Botswaně je subtropické a kontinentální. Mění se od pouštního na jihozápadě po vlhčí subtropické na severovýchodě. Vyskytují se výrazné změny teploty a počasí. Letní denní teploty dosahují až 40°C.

léto: od října do března
zima:
od května do srpna
období dešťů: od listopadu do března 
období sucha:
od května do srpna

Kdy nejlépe jet:

Nejlepším obdobím je duben-listopad, v této době migrují stáda zvěře.

Časový posun oproti ČR: 

0 hod v době letního času. +1 hod v době zimního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A, B, břišní tyfus

Měna: 

Botswana Pula (BWP), aktuální kurs: 1BWP=2,30Kč(ke dni 9.12.2015)

Upozornění:

Klade se důraz na dodržování malého počtu turistů v NP, příroda by měla zůstat zachována ve svém původním stavu.
Do NP v Botswaně je třeba předem mít zakoupen vstup a mít rezervaci v kempech.
elektrická síť: 220-240V / 50Hz 

Zajímavosti:

V Tsodilo Hills se nachází cca 4 000 prehistorickými maleb na skalách, které znázorňují zvířata a lidi. V této oblasti žijí kudu, leopardi, pštrosi a opice, turisticky je velice atraktivní. Na obrázcích se často objevují šamani, ale také hadi, kteří mají mytologický význam. Malby pocházejí z období doby železné. Tsodillo Hill je zapsáno na světovém seznamu dědictví UNESCO.

Vízová povinnost:

Občané České republiky mohou vstupovat a pobývat na území Botswanské republiky bez víz. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Celková doba pobytu bezvízového pobytu nesmí přesáhnout celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky :
Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia 0083, Pretoria
South Africa
tel.: 002712/ 4312380, 4303601, 4302328
fax : 0002712/ 4302033
e-mail: pretoria@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: po – Pá: 07:45 – 16:15 

Zastupitelský úřad země není v ČR, ale v Londýně:  
Embassy of Botswana
6 Stratford Place, W1N 9AE London
tel: 0171-499-0031
fax: 0171-495 85 95, 409 73 82
úřední hodiny: 09.00 – 13.00 14.00 – 17.00 (pondělí – pátek)

Říkají o nás

„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve...“ (více)
„Velmi bych chtěl poděkovat CK JEDU.cz a paní Petře Marečkové za perfektní zajištění cesty do Austrálie přes Vánoce a Silvestra na poslední chvíli, tedy v rekordním čase a za velmi dobrou cenu. Paní Marečková nám pomohla vybrat tu nejlepší poznávací trasu, zajistila dokonale situované ubytování ve velmi dobré kvalitě a za dobrou cenu. V autopůjčovně na letišti v Melbourne nás čekalo již zamluvené auto a naše cesta východním pobřežím Austrálie z Melbourne do Cairns mohla začít. Vše klapalo jako na drátkách a občas jsem dal emailem paní Marečkové vědět, kde jsme. Pro jistotu. Auto jsme vrátili na letišti v Cairns v pořádku a v pořádku také odletěli domů plni nezapomenutelných zážitků. Za vše díky a příští rok na viděnou ve vaší kanceláři. “
– Jindřich Kočí
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.