Destinace

Destinace: Laos

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Laos je vnitrozemský stát v jihovýchodní Asii na poloostrově Zadní Indie. Většina obyvatel Laosu patří k etnické skupině Lao, zbytek obyvatel tvoří až 120 národnostních menšin, většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života. Země má zcela specifickou kulturu, historii i zvyklosti. Důležitou soušástí země je řeka Mekong, která představuje pro Laos dopravní tepnu, zároveň je také nepostradatelnou součástí života obyvatel jako zdroj vody, potravy a úrodné půdy.

Počasí:

Podnebí je tropické monzunové, po celý rok doprovázené dešťovými srážkami, zvláště v zimních měsících. Průměrné teploty jsou 21 °C- 27 °C.

léto: březen-červen
zima:
listopad až únor
období dešťů: od konce května do října
období sucha: od března do května

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší doba na cestování je od listopadu do února, což je mimo deštivé období a není takové horko.

Časový posun oproti ČR: 

+6 hodin v době zimního času a +5 hodin v době letního času

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Měna: 

laoský kip (LAK), aktuální kurs: 1Kč=327 LAK (ke dni 19.12.2015) 

Upozornění:

Elektrická síť: napětí je 220 V

Zajímavosti:

Phonsavan je největší záhada státu Laos. Jedná se o planinu džbánů, planin je celkem 5, z toho 3 přístupné. Je zde rozeseto několik set různě velkých kamenných džbánů. Dosahují váhy až 1 000 kg. Samotná víka mají 500kg. Nejtěžší džbán má 6 tun. Některé z nich se dodnes celé dochovaly, ostatní byly zničeny díky svrženým bombám na toto území.

Vízová povinnost:

K cestě do Laosu potřebují čeští občané víza, která mohou obdržet na zastupitelských úřadech LLDR v zahraničí. Čeští turisté mohou požádat o víza po příletu na mezinárodní letiště ve Vientianu a rovněž v Luang Prabangu; toto vízum se vydává s platností na 15 dnů a stojí 30,- USD. V případě cestování osobním vozem mohou požádat o vízum na thajsko-laoském hraničním přechodu na Mostě thajsko-laoského přátelství. Při podání žádosti o laoské vízum na zastupitelském úřadu Laosu v Bangkoku se požaduje pas a dvě fotografie. Poplatek za vystavení víza činí 600,- ThB a celá procedura trvá max. tři pracovní dny. Letištní poplatek na mezinárodním letišti ve Vientiane činí 5,- USD.

Důležité kontakty:

Laos nemá konzulární zastoupení v ČR. Laoský ZÚ v Thajsku sídlí na adrese:

520 Soi Ramkhamheang 39, Bangkapi, Bangkok
Thailand
tel. 5396667  

ČR nemá v Laosu zastoupení, pro tuto zemi je akreditováno velvyslanectví ČR v Thajsku:

Embassy of the Czech Republic
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
P.O.Box 522, Bangkok 10330, Thailand
tel: 00662/2555060, 2553027
fax: 00662/2537637, e-mail:bangkok@embassy.mzv.cz

 

Říkají o nás

„Už hodně let využívám služeb cestovní kanceláře JEDU.cz a musím říci, že jsem s vaší prací nadmíru spokojen. Navíc jsem vaši CK doporučil mnoha kolegům a přátelům a ti o vás mluví stejně jako já.“
„Už hodně let využívám služeb cestovní kanceláře JEDU.cz a musím říci, že jsem s vaší prací nadmíru spokojen. Navíc jsem vaši CK doporučil mnoha kolegům a přátelům a ti o vás mluví stejně jako já.“
– Vlastimil Hradil, Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.