Destinace

Destinace: Ekvádor

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Ekvádor je demokratická republika v Jižní Americe, kterou omývá Tichý oceán. K Ekvádoru patří také ostrovy Galapágy. Samotný název země Ekvádor pochází ze španělštiny a v překladu znamená rovník. Na území  nalezneme přímořskou krajinu s mnoha plážemi, pralesy a také vrcholky And. Země lze rozdělit na 4 odlišné regiony – El Oriente (amazonská džungle), La Sierra (Andy), La Costa (pacifické pobřežní nížiny) na západě a čtvrtou oblastí jsou Galapágy. 

Počasí:

Země se dělí do několika klimatických oblastí. Při pobřeží Tichého oceánu je podnebí tropické, Andy mají klima vysokohorské, ve východní části země, která spadá do Amazonské nížiny, je horské klima. 
Průměrné zdejší teploty jsou mezi 26 – 28 °C a velké výkyvy teplot jsou během roku ojedinělé. 

léto: červen- září
zima:
prosinec-únor

období dešťů: Andy zimní období, Amazonie a Quito červen-srpen
období sucha:
Andy červen- srpen 

Kdy nejlépe jet:

Pokud cestujete k moři nebo se chystáte na Galapágy, nejvhodnějším obdobím bude prosinec až březen, kdy se tamější teploty pohybují mezi 25-32°C. 

Časový posun oproti ČR: 

v letním období -7 hodin, v zimním období -6 hodin

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus, žlutá zimnice- doporučuje se všem osobám, které budou pobývat v poříčí amazonského pralesa

Měna: 

americký dolar (USD), aktuální kurs: 1USD=24,90Kč (ke dni 9.12.201¨5)

Upozornění:

mobil: použití našich běžných mobilů je obtížnější, je to patrně způsobeno tím, že běžné triální mobily v Ekvadoru nefungují, neboť síť zde většinou pracuje na frekvenci 850 MHz (triband telefon umi 900, 1800 a 1900 MHz). O2 tam má roaming.

Ekvádor může být pro cestování nebezpečný, pokud si nebudete dávat pozor. Nedoporučuje se chodit sám po horách, občas dochází k přepadení turistů. Ve větších městech se vyplatí být opatrný. 

Nedoporučuje se pít vodu z místní vodovodní sítě.

Zajímavosti:

Koloniální město Santa Ana de los Ríos de Cuenca leží ve vnitrozemí Ekvádoru a bylo založeno v roce 1557 a nyní patří mezi Světové dědictví UNESCO. Na březích řeky  Río Tomebamba se rozprostírají červenobílé domky s úzkými dlážděnými ulicemi, archeologické nálezy dokládají, že první osídlení zde bylo již v 5. století. Nedaleko od města je vesnice Baňos de Cuenca s horkými léčivými prameny, ten nejteplejší pramen má až okolo 70°C.

Vízová povinnost:

Češi cestující do Ekvádoru nepotřebují vízum při pobytu do 90 dnů.

Důležité kontakty:

Zastoupení ČR v zahraničí:
země je pokryta velvyslanectvím v Kolumbii:
Embajada de la República Checa
Avenida 7, No. 115-33, Edificio ABN AMRO BANK, 6° piso
Oficina 603-604, Bogotá D.C.
Colombia; tel: 00571/6400600, 6400601, 6400602, fax: 00571/6400599, e-mail: bogota@embassy.mzv.cz, web: http://www.mzv.cz/bogota

Zastupení Ekvádoru
Velvyslanectví Ekvádorské republiky v Polsku
ul. Rejtana 15 m. 15
Warsaw
02–516
Poland
Tel.: 004822–848 72 30

 

Říkají o nás

„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
„Služeb JEDU.cz jsem využil opakovaně. Veškeré slíbené služby byly 100% zajištěné. Oceňuji zejména možnost přizpůsobení služeb vlastním požadavkům a přáním, zároveň ale s doporučením toho nej. Služby JEDU.cz mohu opravdu doporučit.“
– Martin Immer
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.