Destinace

Destinace: Nový Zéland

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod:

Nový Zéland je stát rozkládající se na dvou větších a mnoha menších ostrovech v Tichém oceánu. Severní ostrov se nachází v subtropickém pásmu, jižní už v mírném. Nový Zéland patří mezi malé a méně zalidněné země. Nový Zéland nabízí nesčetné přírodní krásy na každém kroku. V této zemi najdeme horská pásma, divoké lesy i dlouhé písčité pláže. Nový Zéland patří k nejčistším oblastem světa a vyznačuje se vysokou životní úrovní. Je to nezávislý parlamentní demokratický stát, člen Britského společenství národů. 

Počasí:

Na severním ostrově, který leží v subtropickém pásmu, nejsou rozdíly mezi zimou a létem tak veliké. V zimě teplota o něco klesá a častěji prší. V horách jižního ostrova se zima spíše podobá té naší – jižní část okolo města Queenstown je známá svými sjezdovkami. Typické pro Nový Zéland je, že počasí se mění velmi rychle, proto na to buďte připraveni.

léto: Teploty jsou spíše mírné. Na severu, kde je subtropické podnebí, dosáhne teplota v létě zřídkakdy 30 °C.
zima: Zima je deštivá a větrná. Teploty jen výjimečně klesají k bodu mrazu. Sněhová pokrývka na Novém Zélandu není běžná.
období dešťů/sucha: Přeháňky jsou časté v zimě i v létě

Kdy nejlépe jet:

Nejteplejší je období mezi listopadem a dubnem, avšak je nutné mít na paměti, že zde v tuto dobu vrcholí turistická sezóna a je nutné zařizovat letenky, veškeré ubytování a služby v místě minimálně 4měsíce, spíše 6měsíců dopředu!

Časový posun oproti ČR:

+12 hodin

Očkování:

Povinné není žádné očkování, doporučené očkování: Hepatitida A- především pro ty, kteří plánují pobyt mimo turistické oblasti. 

Měna: 

Novozélandský dolar, 1 NZD má 100 centů
aktuální kurz: 1NZD = 16,77CZK (21.12.2015)

Upozornění:

Elektrická síť: napětí je 240 V
Bezpečnost: Nový Zéland je bezpečnou zemí, je však třeba, aby turisté věnovali pozornost svým osobním dokladům a cenným předmětům.

Zajímavosti:

Nový Zéland je výjimečný zejména svou přírodou. Natáčel se zde celosvětově proslulý Pán prstenů i film Piano. 

Vízová povinnost:

Občané ČR pro cesty do 90 dnů na Nový Zéland nepotřebují víza.

Čeští občané cestující v rámci bezvízového styku jsou při vstupu do země podrobeni hraniční kontrole a musejí splňovat následující požadavky:

· být v dobrém zdravotním stavu a být trestně bezúhonní,
· mít cestovní pas platný ještě nejméně tři měsíce po dni odcestování z Nového Zélandu,
· doložit, že mají k dispozici takové množství finančních prostředků, které jsou dostatečné k uhrazení nákladů spojených s pobytem (minimálně NZ$ 1.000 na každý měsíc pobytu na Novém Zélandu). Za patřičný doklad se považuje jedna z následujících forem: hotovost, cestovní šeky, kreditní karta s výpisem z bankovního účtu nebo potvrzení o převodu peněz do některé novozélandské banky,
· předložit zaplacenou zpáteční letenku nebo letenku do země, do které jsou oprávněni vstoupit,
· cestovat za účelem turismu nebo krátkodobého studia, tzn. že účelem pobytu je rekreace, návštěva přátel či rodiny nebo studium (kurz v délce maximálně tří měsíců).

MZV ČR upozorňuje české občany, že pro pobyt na dobu delší než 3 měsíce a pro pobyt za účelem zaměstnání nebo jiné výdělečné činnosti, neplacené práce nebo studia, je třeba si předem opatřit příslušná víza.

Důležité kontakty:

Konzulát Nového Zélandu v ČR
Adresa: Dykova 19 , Praha 10 , 101 00 
Kontakt: Tel.: 222 514 672 Fax: 224 254 640
 
New Zealand Immigration Service-New Zealand High Commission
Adresa: 80 Haymarket , Londýn – London , SW1Y4TE Kontakt: Tel.: 0044-1344716199 Fax: 044-207 973 0370 
webové stránky: www.immigration.govt.nz

Velvyslanectví Nového Zélandu – Berlín (Ambasáda)
Adresa: Friedrich Strasse 60 , Berlín , 101 17 Kontakt: Tel.: 004930-20 62 10 Fax: 004930-2062 1114 nzembassy.berlin@t-online.de 
Provozní hodiny úřadu
09.00 – 13.00 14.00 – 17.30 /Po-Pá/
www.nzembassy.com/germany

 

Říkají o nás

„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jedn...“ (více)
„Vaši cestovní kancelář mohu každému vřele doporučit a také to tak dělám. Cestoval jsem s vámi již podruhé do USA, vždy na měsíc, a byl jsem naprosto spokojený. Vše vždy vyšlo na jedničku - nabízené okruhy, možnost vidět ještě jiná města, prodloužit si na některých místech pobyt, přelety mezi jednotlivými destinacemi, kvalitní ubytování a to vše v přijatelných cenách. Dokonce jsem se na vás obrátil s prosbou o překlad podrobného itineráře, který přišel v angličtině, a vy jste mně bezprostředně vyhověli. Za to patří speciální dík paní Jirkovcové. Zkrátka vše perfektně klaplo podle našich představ a vámi nabízených služeb. A malý dodatek - vy snad umíte i to počasí zařídit!“
– Marcel Vašinka
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.