Destinace

Destinace: Norsko

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Norsko patří k nejkrásnějším severským zemím. Turisty především zaujme svými fjordy, ledovci, pohořími a souostrovími na severu Norska, které nesou názvy Lofoty a Vesterály. V Evropě byly 3 místa, kde vznikal ledovec a jedním z nich byla právě Skandinávie. Výsledkem byly tvary, které můžeme obdivovat. Ve Skandinávském pohoří se nachází největší pevninský evropský ledovec Jostedalsbreen. Norsko je je velice řídce osídleno, většina obyvatelstva, žije ve městech. V zemi převládá protestantská církev, ke které se hlásí necelých 90%. 

Počasí:

Je vzhledem k působení Golfského proudu mírné. Přístavy nezamrzají a mrazy nejsou nijak extremní. Teploty se pohybí kolem 0°C. Průměrné teploty létě jsou 20°C .

léto: červen-srpen
zima: prosinec-únor

období dešťů/sucha: Srážky jsou časté a vydatné během celého roku, průměrný roční úhrn srážek je 2000 mm.

Kdy nejlépe jet:

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Norska je červen nebo čerenec. Červen je nejsušší a červenec nejteplejší měsíc.

Časový posun oproti ČR: 

+1 hodina v zimě, + 2 hodiny v létě

Očkování: 

Doporučené: Hepatitida B

Měna: 

norská koruna (NOK), aktuální kurs: 1NOK=2,83CZK (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Norsko se pravidelně umisťuje na žebříčku nejlepších zemí pro život, ale je jedna věc, ve které Norové zaostávají za světem. Dálnice. Po království se sice vine 92.000 km silnic, ale kvůli složitému horskému terénu je jen pár desítek z nich v podobě silnice rozdělené středovým pásem a dvěma pruhy v každém směru.

 Zajímavosti:

Půlnoční Slunce je jev vyskytující se za polárním kruhem, kdy na polárním kruhu je mezi východem a západem Slunce 1 celý den, či-li 24hodin. Směrem k pólu se tato doba prodlužuje. V severní Norsku můžete vidět např. v Bodø od 4. června do 8. července, v Tromsø od 20. května do 22. července a na Nordkapu od 11. května do 31.července

 Vízová povinnost:

Občané zemí EU nepotřebují do Norska vízum.

Důležité kontakty:

Norské velvyslanectví v Praze
Hellichova 1/458, 118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel: 257 111 500
fax: 257 111 501

České velvyslanectví v Norsku
Embassy of the Czech Republic
Fritzners gate 14, 0264 Oslo
tel. +47/ 22430034, 22430002

Říkají o nás

„Cestovní kancelář JEDU.cz je dlouholetým partnerem ČTÚ v oblasti cestovních služeb. V roce 2010 pak uspěla ve výběrovém řízení na poskytování cestovních služeb jako jedna ze dvou vítězných cestovních kanceláří. CK JEDU.cz pro ČTÚ zajišťuje především – zprostředkování a nákup letenek a jiného druh...“ (více)
„Cestovní kancelář JEDU.cz je dlouholetým partnerem ČTÚ v oblasti cestovních služeb. V roce 2010 pak uspěla ve výběrovém řízení na poskytování cestovních služeb jako jedna ze dvou vítězných cestovních kanceláří. CK JEDU.cz pro ČTÚ zajišťuje především – zprostředkování a nákup letenek a jiného druhu dopravy, ubytovacích služeb, vízových dokladů a cestovního pojištění. ČTÚ především oceňuje rychlé zpracování požadavků, maximální snahu o co nejvýhodnější finanční zajištění cest, jejich variabilitu ale i požadovanou kvalitu. Velkým přínosem je poskytování 24h asistenčního servisu v průběhu cesty a flexibilita a vstřícnost zaměstnanců CK.“
– Jana Artěmenková, Český telekomunikační úřad
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.