Destinace

Destinace: Zambie

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Zambie je vnitrozemský stát v jižní Africe. Tvoří ji rozlehlá náhorní plošina a široké údolí řek. Návštěvu této země můžeme považovat za návštěvu té "pravé Afriky", se skutečně divokou přírodou v národních parkcích a nádhernými scenériemi po celé zemi. Dominantou Zambie jsou Viktoriiny vodopády, řeka Zambezi a národní parky, z nichž park South Luangwa patří k nejkrásnějším v Africe. Žijí v něm divoká zvířata jako sloni, lvi, krokodýli, zebry, žirafy a mnoho dalších.

Počasí:

Zambijské podnebí je typicky tropické. Teploty se pohybují okolo 16°C, v červenci okolo 24°C v říjnu.

léto: od prosinec do února
zima: od června do srpna
období dešťů: od listopadu do března
období sucha: chladnější od května do srpna, horké od září do října

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší čas navštívit Zambii je během zimích měsíců, kdy je suché období a nejsou taková horka.

Časový posun oproti ČR: 

0 hod v době letního času, +1 hod v době lzimního času

Očkování: 

Doporučená očkování: žloutenka A, B, břišní tyfus

Měna:

zambijská kwacha(ZMK), aktuální kurs: 1CZK=274,04ZMK (ke dni 8.12.2015)

Upozornění:

Bezpečnost: Zambie je v afrických poměrech relativně bezpečná země, přesto je však dobré dávat pozor a hlídat si osobní věci.
Doprava:V Zambii se jezdí vlevo. Všichni cizinci musí mít mezinárodní řidičský průkaz. Při odletu z mezinárodního letiště v Lusace či Livingstonu se platí letištní poplatek ve výši 20 USD.
Elektřina: 220V / 50Hz. Je potřeba použít adaptér

Zajímavosti:

Říká se, že South Luangwa National Park je jedním z nejlepších národních parků v Africe. Husté porosty zde přecházejí v travnaté pláně, kde se vyskytují nejrůznější druhy zvířat včetně lvů, leopardů, slonů, buvolů, zeber, žiraf , vodušek, krokodýlů a také různých druhů ptáků. Pro návštěvu jsou nejvhodnější suché měsíce mezi dubnem a říjnem, kdy je v národních parcích hlavní sezóna, mimo sezónu se některé parky uzavírají. Konkrétně u South Luangwa National Park se uzavírají jen některé části. Pro turisty jsou zde kempy a lodže.

Vízová povinnost:

Občané České republiky si mohou vízum předem vyřídit na zastupitelském úřadě Zambie. Turistická víza pro jeden vstup lze rovněž získat na kterémkoliv hraničním přechodu či na mezinárodním letišti (ČR patří mezi země zařazené na tzv. Appendix B). V tomto případě je však striktně vyžadována platba za vízum v USD (doporučuje se mít připravenu přesnou částku). Víza jsou udělována maximálně na 90 dnů, již po 30 dnech je ovšem nutné požádat místní cizineckou policii o prodloužení pobytu. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Nejbližší velvyslanectví této země je v Berlíně:

Embassy of Zambia
Axel Springer Strasse 54A, Berlin, 10117
tel: 004930-2062940
fax: 004930-20629419
web: http://www.sambia-botschaft.de/
úřední hodiny: 09.00 – 13.00, 14.00 – 16.00

ČR nemá v Zambii zastoupení, země je konzulárně pokryta českou ambasádou v Harare (Zimbabwe):

Embassy of the Czech Republic
4 Sandringham Drive, Alexandra Park, Harare
tel: 00263-4-700636, 720936, 721077
fax: 00263-4-720930
e-mail: harare@embassy.mzv.cz
web:www.mzv.cz/harare

 

Říkají o nás

„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschels...“ (více)
„Se společností JEDU.cz cestujeme pravidelně několikrát ročně téměř 5 let, již od doby, kdy jsme se přestali nechat okrádat klasickými českými cestovkami. Prostřednictvím této kanceláře jsme navštívili Mauritius, Malorku, Mexico, východ i západ USA, Hawaii, Malaisii, Singapur, Filipíny a Seyschelské ostrovy. Pracovníci JEDU.cz nám vždy dobře poradí, většinu nabízených destinací osobně dobře znají. Všechny služby jsou precizně zpracovány, aby na sebe navazovaly. Nikdy se nám nestalo, že bychom zaplacenou službu, ať letenky, hotel nebo pronájem vozu, nedostali v kvalitě, která nám byla nabízena. Když jsme dostali na Hawaii menší rozměr postele a místní recepce nám nechtěla výjít vstříc, JEDU.cz nám nechala okamžitě pokoj vyměnit za větší a dokonce doplatila rozdíl na své náklady. Cestujeme opravdu často, ale s jiným operátorem bychom se na služby v různých koutech světa neradi spoléhali.“
– Martin Černý
ředitel Ag. Benetti
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.