Destinace

Destinace: Zimbabwe

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Zimbabwe se nachází v jižní části Afrického kontinentu, téměř celé území státu se rozkládá na náhorní plošině Matabele. Tato země je domovem mnoha druhů divoké zvěře a nabízí tak jedinečnou možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí v některém z mnoha národních parků. Na řece Zambezi zde najdeme světoznámé Viktoriiny vodopády. Kromě přírodních krás však Zimbabwe nabízí i významné historické památky, ruiny staveb svědčí o pestré minulosti, významnou je např. zřícenina sídelního komplexu Velké Zimbabwe.

Počasí:

Protože má Zimbabwe vyšší nadmořskou výšku, klimatické podmínky nejsou obvyklé pro tento region. Nikdy zde není obzvlášť horko a denní teploty se pohybují jen okolo 25°C. 

léto: od listopadu do dubna
zima: od května do října
období dešťů: od listopadu do března
období sucha: od srpna do října

Kdy nejlépe jet:

Nejlepší měsíce pro návštěvu země je duben až květen a srpen až září.

Časový posun oproti ČR: 

0 hod v době letního času, +1 hod v době zimního

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A + B, břišní tyfus

Měna: 

zimbabwský dolar (ZWD), aktuální kurs: 1CZK=21,84ZWD (ke dni 8.12.2015)

Upozornění:

Elektřina: 220V 50Hz, jiné typy zásuvek než v ČR
Internet: pomalejší
Bezpečnost: drobná kriminalitu a krádeže, dávejte pozor na své osobní věci
Peníze: zakázané vyměňování zahraniční měny za místní na ulicích

Zajímavosti:

Předkové kmene Shona vystavěli osadu Dzimba- Dza -Mabwe mezi léty 1250 až 1500. Jednalo se především o velké domy z kamene. Řemeslníci museli být velice zruční, pracovali se zlatem, slonovinou, železem i mědí, což dokládají nalezené artefakty. Tato osada byla objevena až v 17.století portugalskými obchodníky.

Vízová povinnost:

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na kterémkoli zastupitelském úřadě Zimbabwe nebo na hraničních přechodech včetně všech tří mezinárodních letišť (Harare, Bulawayo, Victoria Falls). Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Důležité kontakty:

Zimbabwe nemá konzulární zastoupení v ČR. Víza je možno získat v Bonnu:
Embassy of Zimbabwe
Villichgasse 7, 53177 Bonn
tel: 0049228-35 60 71
fax: 0049228-35 63 09
úřední hodiny: 09.00 – 16.30 (po-pá)

zastoupení ČR vzahraničí:
Embassy of the Czech Republic
4 Sandringham Drive, Alexandra Park, Harare, Zimbabwe
tel: 00263-4-700636, 720936, 721077
fax: 00263-4-720936
e-mail: harare@embassy.mzv.cz
zechemb@earth.co.zw
web: http://www.mzv.cz/harare/

 

Říkají o nás

„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Maur...“ (více)
„Chtěli bychom poděkovat CK JEDU, konkrétně p. Martinovi Zíkovi, za bezchybné zajištění naší dovolené na Reunionu a Mauriciu. CK nám zajistila letenky, zapůjčení auta, ubytování (na třech místech na Reunionu a na jednom na Mauriciu), letenku na přelet mezi ostrovy a transfer z a na letiště na Mauriciu. Také jsme spolu s poukazy na ubytování a s letenkami dostali knihu- průvodce po obou ostrovech a mapu Reunionu, kde jsme měli půjčené auto. Na Mauriciu nám dal silniční mapu taxikář, který nás vezl z letiště a kterého také zajišťovala CK. Ubytování byla vybrána výborně, u moře vždy u krásných pláží a i blízko obchodů, ve vnitrozemí na Reunionu na místech, ze kterých byl nejlepší start na pořádání výšlapů a výletů. Všechny hotely byly na nadprůměrné úrovni a s velice kvalitními službami. Nikde jsme neměli žádné prodlevy a nečekali, ubytovali nás vždy hned a půjčení i vrácení auta bylo také vyřízeno během chvilky. Komunikace s p. Zíkou byla výborná, na případné mailové dotazy před dovolenou odpovídal okamžitě. Byli jsme s dovolenou velice spokojeni, ohromeni přírodou na Reunionu a mořem, plážemi a korálovými útesy na Mauríciu, tuto kombinaci všem, kteří nechtějí dovolenou jen proležet na pláži doporučujeme! “
– L.Langfelnerová a K.Hegner Plzeň
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.