Destinace

Destinace: Kapverdy

Jsme jiná cestovní kancelář.
Žádné hory katalogů, žádné masové akce – jen vy, vaše chuť cestovat a naše zkušenosti, rady a perfektní servis.

Úvod: 

Kapverdy či Kapverdské ostrovy je ostrovní stát v západní Africe. Skládá se z více ostrovů, které jsou sopečného původu. Jednotlivé ostrovy se od sebe liší, některý je úrodný a hustě obydlený, jiný naopak neobydlenýa pustý. Jedná se o jedinečné místo, které láká turisty svými krásnými plážemi, teplým čistým mořem a exotickým jídlem. Příroda zde není vzhledem k rozloze příliš rozlehlá, ale i tak je úžasná. Kapverdy mají celkem hornatou krajinu, nejvyšší horou souostroví je Mt. Fogo.

Počasí:

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché tropické s příjemnými teplotami v průběhu celého roku. Teploty se v závislosti na ročním období pohybují průměrně mezi 20 – 25°C
léto: červenec-říjen
zima: prosinec- březen
období dešťů: Od srpna do října zde panuje období dešťů s velmi nepravidelnými srážkami.
období sucha: Období sucha trvá od listopadu do července.

Kdy nejlépe jet:

Pokud chcete zvolit nejstabilnější a hodně teplý měsíc a máte rádi jak lenošení na plážích tak aktivnější dovolenou bude nejvhodnější měsíc květen nebo červen.

Časový posun oproti ČR: 

-2 hodiny

Očkování: 

Povinná  nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A ,B, tetanus, břišní tyfus 

Měna: 

kapverdské escudo(CPV), aktuální kurs: 1 Kč=4,071 CVE (ke dni 21.12.2015)

Upozornění:

Platební karty přijímají v řadě obchodů pouze vydané na Kapverdách.
Není nutné si měnit větší částku na místní escudo, protože v mnoha obchodech i na tržnicích lze běžně platit eurem.
Při koupaní v moři je nutno dávat si pozor na silné mořské proudy.

Zajímavosti:

Cidade Velha je malé historcké rybářské město, které bylo vystavěno roku 1462. Nachází se na ostrově Santiagu, je nejstarším městem Kapverdských ostrovů a od roku 2009 je součástí světového dědictví UNESCO. Dominantou města je pevnost Real Forte de São Filipe a nejstarší koloniální kostel na světě.

Vízová povinnost:

Občané ČR potřebují pro cestu na Kapverdy vízum. O vízum je možno požádat na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně, které má diplomatickou a konzulární příslušnost pro ČR, příp. na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Lisabonu, resp. jinde. Občané ČR mohou také požádat o vízum na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze nebo při příletu na letišti. Naše CK vám s vyřízením víz ráda pomůže.

Konec platnosti cestovního pasu musí být minimálně šest měsíců po ukončení platnosti víza.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví ČR

Embassy of the Czech Republic
Kanda High Road No. 2, House No. C 260/5
Kanda, Accra – North
Ghana
0023321–223540

Honorární konzulát Kapverdské republiky v ČR

Šítkova 221/1
Praha 1
110 00
Česká republika
+420 224 916 205
consulate-capoverde@hot­mail.com

 

 

Říkají o nás

„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v z...“ (více)
„Již řadu let využívám služeb CK JEDU.cz pro své především individuální a rodinné cesty, a to k naší velké spokojenosti. Konkrétní intenzívní a individuální přístup, jmenovitě pana Martina Zíky, nám takřka vždy přinesl velmi optimální řešení našich cest a dovolených nejen po Evropě, ale hlavně v zámoří. Proto jsem mohl jeho služby doporučit svým přátelům a třetím rokem již například na golfové cesty jinak ani nejezdíme.“
– L. Mandík,Praha
Zobrazit všechna doporučení...

Ochrana vašeho soukromí

Souhlasím

Tento web využívá cookies ke sledování vašeho chování na webu a získávání statistických informací o návštěvnosti.

Kliknutí na tlačítko „Souhlasím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení vnímáme jako udělení souhlasu s využíváním cookies
a předáním údajů o vašem chování na webu provozovatelům sledování návštěvnosti. Podrobnosti najdete v podmínkách ochrany osobních údajů.